• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak szybko i sprawnie spakować dowolną paczkę? O czym warto pamiętać przy tej okazji? 0
Jak szybko i sprawnie spakować dowolną paczkę? O czym warto pamiętać przy tej okazji?

Jak szybko i sprawnie spakować dowolną paczkę? O czym warto pamiętać przy tej okazji?

Spis treści

Sukces sklepu internetowego zależy od wieku czynników. Duży wpływ na powodzenie ma odpowiednie pakowanie produktów przeznaczonych do wysyłki. Ważne jest z jednej strony maksymalne przyspieszenie tej czynności, a z drugiej – jak najlepsze zabezpieczenie przesyłki.

Nie można też zapomnieć o estetyce opakowania. Jak bezpiecznie zapakować paczkę? Jakie urządzenia do pakowania pomogą Ci usprawnić ten proces? Dzięki naszemu artykułowi szybkie i sprawne pakowanie paczki nie będzie dla Ciebie żadnym problemem.

Jak bezpiecznie zapakować przesyłkę?

Jako że większość produktów wysyła się w kartonach, to nimi zajmiemy się w pierwszej kolejności. Wybierając pudełko do zapakowania towaru, zwróć uwagę na jego rozmiar oraz grubość kartonu. Jeśli chodzi o wielkość pudelka, musisz dobrać ją nie tylko do rozmiaru wysyłanego produktu, lecz uwzględnić przy tym miejsce, które zajmie np. folia bąbelkowa, torebki z powietrzem etc. Co do grubości kartonu zaś, należy dostosować ją do rodzaju przesyłanych przedmiotów. Najbardziej uniwersalny jest karton trzywarstwowy. Poza wysyłanym produktem, wewnątrz kartonu trzeba umieścić wypełniacze, które uchronią towar przed uszkodzeniem i wypełnią wolne miejsca. Przyda Ci się tu np. folia bąbelkowa, wypełniacz skropak czy papier nacinany.

Nie zawsze istnieje konieczność pakowania produktów w kartonowe pudełko. Jak zapakować paczkę bez kartonu? Wystarczą różnego rodzaju koperty, tak zwykłe, jak i bąbelkowe czy foliopaki. Stosunkowo lekkie i niełamliwe przedmioty, takie jak odzież, tkaniny, książki, niektóre zabawki czy też buty z powodzeniem można przesyłać właśnie w foliopakach.

Drobniejsze, a jednocześnie bardziej narażone na uszkodzenia produkty, np. płyty CD lub DVD, biżuterię, książki czy gadżety elektroniczne, możesz zapakować natomiast do kopert bąbelkowych. Do wysłania niektórych przedmiotów mogą zostać użyte też zwykłe koperty. Mowa tu np. o książkach (raczej cienkich i w miękkich okładkach, ponieważ w innym wypadku istnieje ryzyko przedziurawienia koperty), prasie i niektórych artykułach papierniczych.

Jak poprawnie zapakować paczkę i usprawnić ten proces?

Kolejny etap to zaklejenie kartonu solidną taśmą pakową. Za najbardziej uniwersalną uznaje się taśmę akrylową, do bardziej wymagających przesyłek polecana jest natomiast taśma kauczukowa. Karton zakleisz o wiele szybciej, jeśli zdecydujesz się na dyspenser do taśmy pakowej. W co owinąć paczkę? Niezastąpiona będzie tu folia stretch, która zabezpieczy ją przed zabrudzeniem lub wilgocią. Czarna folia stretch stanowić będzie przy tym także ochronę przed promieniami słonecznymi. Owijanie paczki folią stretch stanie się sprawniejsze przy wykorzystaniu dyspensera do folii stretch, a także nożyka do folii. Po tej czynności ponownie sięgnij po taśmę pakową.

Jak ładnie zapakować paczkę do wysyłki?

Na koniec warto dodać, ze dla dzisiejszych konsumentów nie bez znaczenia jest również estetyka opakowania. Jeśli chcesz zrobić dobre wrażenie na kupującym, zamiast tradycyjnej taśmy pakowej wybierz jej spersonalizowaną wersję. Możesz na niej umieścić nie tylko logo firmy czy hasło reklamowe, ale np. krótki, miły komunikat dla klienta, a w sezonie - życzenia okolicznościowe. W okresie bożonarodzeniowym przydadzą się też świąteczne taśmy pakowe z ładnym nadrukiem.

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu już doskonale wiesz jak spakować paczkę nie tylko poprawnie, ale i szybko, sprawnie oraz ładnie i nie sprawi Ci to żadnego kłopotu.

Powodzenia!


 

Sprawdź także pozostałe artykuły.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium