• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Taśmy pakowe – opinie, ceny, rodzaje, wskazówki. Gdzie kupić? 0
Taśmy pakowe – opinie, ceny, rodzaje, wskazówki. Gdzie kupić?

Taśmy pakowe to prawdziwy must-have w magazynach, hurtowniach, przedsiębiorstwach produkcyjnych, a także w gospodarstwach domowych. Są niezbędne do zabezpieczania paczek przeznaczonych czy to do magazynowania, czy to do wysyłki, po wcześniejszym owinięciu ich folią stretch, do zaklejania kartonów i do szeregu innych czynności, w zależności też od grubości czy właściwości klejących takiej taśmy.

Do czego służy taśma pakowa? Zalety taśmy pakowej

Spis treści

Zastosowanie taśm pakowych jest bardzo szerokie. Nadają się one zarówno do pakowania ręcznego, jak i mechanicznego. Taśmy pakowe wykorzystywane są m.in. do zabezpieczania przesyłek paletowych, łączenia ze sobą pojedynczych pakunków czy też do szczelnego zaklejania pudeł kartonowych. Zabezpieczając nimi paczki podczas transportu i magazynowania unikniesz ryzyka przypadkowego otwarcia pudełka, w które zapakowany jest towar, a co za tym idzie – uszkodzenia go czy nawet jego zagubienia. Delikatny produkt można tez dodatkowo ochronić umieszczając na takiej taśmie informacje o środkach ostrożności.

Taśmy pakowe mogą również przydać się do niektórych prac biurowych, kiedy to użycie zwykłej taśmy klejącej będzie niewystarczające. Jeśli chodzi o zastosowanie taśm pakowych w gospodarstwie domowym, można je wykorzystać np. do zapakowania przedmiotów do chwilowego przechowania, np. na czas remontu, zabezpieczając je tym samym przed zabrudzeniem czy uszkodzeniem. Mocne taśmy pakowe przydadzą się również do prowizorycznego sklejenia pękniętych przedmiotów przed ich właściwą naprawą. Wymieniając zalety taśmy pakowej wspomnieć należy na pewno o ich podwyższonej wytrzymałości w porównaniu ze zwykłymi taśmami klejącymi. Nie bez znaczenia jest też mocne przyleganie do rożnego rodzaju opakowań.

Gdzie kupić taśmę pakową?

Z uwagi na fakt, że taśma pakowa jest materiałem o zastosowaniu zarówno profesjonalnym, jak i domowym, można ją kupić i w niektórych marketach czy też np. na poczcie, i w sklepach, tak stacjonarnych, jak i internetowych, które zajmują się stricte dystrybucją produktów potrzebnych do pakowania i zabezpieczania przesyłek. Jeśli z taśmy pakowej korzystasz codziennie lub prawie codziennie, warto kupić ją w ilościach hurtowych i np. w kilku różnych rozmiarach. W takiej sytuacji najlepiej też nabyć od razu różne rodzaje taśm (taśmy pakowe z logo firmy czy taśmy kauczukowe lub akrylowe, o których więcej napiszemy za chwilę, a także taśmy świąteczne).

Najlepszym rozwiązaniem jest zakup u jednego sprawdzonego producenta i dystrybutora nie tylko samych taśm pakowych, ale także wszystkich innych materiałów, które są niezbędne do zapakowania oraz zabezpieczania paczek przed ich transportem. Opak-System to producent zarówno taśm pakowych, jak i innych materiałów potrzebnych do pakowania. Ceny taśmy pakowej oferowanej przez Opak-System są wyjątkowo atrakcyjne, a opinie o nich pozytywne.

 
 

Rodzaje taśm pakowych – jaką taśmę pakową wybrać?

Nim kupisz taśmy samoprzylepne, musisz dowiedzieć się, jakie dokładnie są ich rodzaje. Bardzo popularne są taśmy pakowe akrylowe. Charakteryzują się one stosunkowo dużą wytrzymałością w atrakcyjnej cenie. Tego typu taśmy pakowe najbardziej wytrzymałe są wtedy, gdy używa się ich w dodatnich temperaturach i w miejscach nienarażonych na wilgoć. Jeśli potrzebujesz produktu wysoce odpornego na kontakt z wilgocią oraz przeznaczonego do stosowania w niskich temperaturach, sięgnij po taśmy na kleju kauczukowym.

Taśmy pakowe dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Najczęściej kupowane są przezroczyste taśmy pakowe oraz brązowe taśmy pakowe. W okresie zimowym przydać się dodatkowo mogą taśmy świąteczne. Jeśli jesteś właścicielką lub właścicielem firmy, warto zdecydować się na taśmy pakowe z logo, dzięki czemu pozytywnie wpłyniesz na wizerunek swojej działalności.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium