Producent
Cena
-
od
do
Folia bąbelkowa dwuwarstwowa
Folia bąbelkowa dwuwarstwowa
Folia bąbelkowa jest znakomitym przykładem wynalazku, który powstał całkowitym przypadkiem. To, co w zamyśle projektantów miało być nowatorską plastikowa tapetą, okazało się być pierwszą wersją jednego z najchętniej stosowanych materiałów w branży opakowaniowej oraz transportowej. A wszystko dzięki bąbelkom powietrza, które dostały się pomiędzy warstwy plastiku. To właśnie te bąbelki okazały się sekretnym elementem decydującym o późniejszym powodzeniu folii bąbelkowej.
Obecnie folia bąbelkowa dwuwarstwowa stanowi podstawę branży opakowaniowej, bez której trudno byłoby sobie wyobrazić zabezpieczanie wielu delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia produktów. Niezwykłe właściwości folii dwuwarstwowej sprawiają, iż jest to materiał doskonale sprawdzający się w zabezpieczaniu przedmiotów zarówno przed skutkami wstrząsów i uderzeń, a także przed możliwością powstania zarysowań na ich delikatnej powierzchni. Folia bąbelkowa dwuwarstwowa chroni również zapakowany w nią towar przed wpływem czynników atmosferycznych (np. wilgoci), a nawet przed działaniem szkodliwych chemikaliów.
Folia dwuwarstwowa – zastosowanie
Zastosowane folii bąbelkowej dwuwarstwowej (zwanej również folią pęcherzykową), jest bardzo szerokie. Oczywistym przykładem jest owijanie w nią przedmiotów delikatnych i wrażliwych na wstrząsy. W ich przypadku folia ma za zadanie minimalizować wszelkie drgania mogące powstawać czy to podczas transportu, czy zwykłego przenoszenia z miejsca na miejsce nawet na obszarze jednego tylko sklepu czy magazynu. Folia bąbelkowa dwuwarstwowa doskonale chroni delikatne produkty przed wszelkimi wstrząsami i uderzeniami, mogącymi doprowadzić do ich uszkodzenia czy nawet zniszczenia.
Nieco mniej oczywistym zastosowaniem folii dwuwarstwowej jest ochrona zabezpieczonych nią przedmiotów przed wilgocią i zapewnienie im izolacji termicznej. Zabezpieczenie to jest szczególnie ważne podczas transportu, gdzie wielokrotnie towar narażony bywa na działanie czynników atmosferycznych, ale ma też swoje znaczenie w przypadku przedmiotów przechowywanych w magazynach, zwłaszcza jeśli nie są to nowoczesne magazyny przystosowane do składowania w nich szczególnie wrażliwych produktów.