Producent
Cena
-
od
do
Folia malarska, jest produktem znanym i powszechne używanym podczas prac remontowych i budowlanych. Odpowiednio dobrana, pomoże uniknąć dodatkowych prac, związanych z remontem. Jaka folia do malowania będzie to właściwą i co warto o niej wiedzieć?
Folia malarska, nazywana często folią ochronną, zapewnić ma nam odpowiednią ochronę podczas remontu. Dlatego przy jej wyborze, warto zwrócić uwagę na kilka istotnych cech, które będą świadczyć o jej dobrej jakości.
Cechy jakie powinna posiadać dobra folia do malowania
Folia malarska powinna być przede wszystkim wodoodporna. Bardzo ważną jej cechą, będzie także wysoka odporność na przetarcia i rozerwania oraz łatwość w jej montażu i usunięciu po skończonej pracy. Wszystkie te cechy zapewnią odpowiednią szczelność i nieprzepuszczalność, dzięki czemu, będzie można uniknąć dodatkowych prac porządkowych oraz ryzyka uszkodzenia danych powierzchni.
Jaka zatem folia do malowania, mogłaby spełniać powyższe cechy? Otóż folia malarska gruba, znakomicie pasuje do powyższego opisu.
Folia malarska gruba, co warto o niej wiedzieć?
Folia malarska gruba, to nic innego, jak gruba folia budowlana. Używana jest najczęściej przez ekipy budowlana. Jest podstawowym i nieodłącznym elementem wszystkich prac remontowo - budowlanych. Gruba folia budowlana to rodzaj czarnej folii, dostępnej w rolce lub arkuszu. W zależności od preferencji, wybierzemy jeden z wariantów. Warto tu jednak podkreślić, że rolka może okazać się bardziej praktyczna podczas rozwijania, zwijania i dzielenia folii na części w razie potrzeby.
Folia malarska gruba zapewni nam całkowitą ochronę powierzchni przed zarysowaniem i innymi uszkodzeniami, a także szczelność przed kurzem i brudem. Łatwo można ją założyć m.in. za pomocą taśmy samoprzylepnej, dostępnej często z folią malarską, a także usunąć bez śladu. Dostępna jest w różnej gramaturze, w zależności od zapotrzebowania.
Na rynku budowlanym, często też spotykamy się z przeźroczystą folią malarską, jednak jest ona znacznie słabsza i podatna na rozerwanie się. Przy większym remoncie, nie zapewni nam dobrej ochrony.