• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania

Taśmy PP

Taśma polipropylenowa inaczej nazywana jest taśmą bandującą. Używając jej, można w bardzo prosty sposób zabezpieczyć przesyłany towar. Idealnie nadaje się zarówno do mocowania większej ilości towaru na palecie, jaki i spakowania pojedynczych, mniejszych gabarytów. Taśmy bandujące charakteryzują się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Są cenione za swoją wytrzymałość. Doskonale stabilizują i mocują ładunek w trakcie transportu, jednocześnie w żaden sposób nie uszkadzając go. 

 

Taśmy PP są obecnie najbardziej popularnym produktem stosowanym na rynku. Po pierwsze, właśnie ze względu na ich szerokie zastosowanie w różnych branżach. Po drugie, do ich zakupu przekonuje cena – bez wątpienia niska w relacji do ich wytrzymałości i wydajności. Po trzecie, są świetną alternatywą dla często stosowanych bednarek stalowych, w zasadzie nie ustępują im pod względem wytrzymałości i wydajności. 

 

Taśma polipropylenowa do pakowania

Taśmy PP zapewniają precyzyjne, bezpieczne i bardzo szybkie pakowanie. Co ważne, materiał nie rozciąga się podczas napinania i użytkowania. Jest jednocześnie odporny na odkształcenia i na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych, a także chemicznych. Dobrze sprawdza się zarówno w niskich, jak i wysokich temperaturach (zazwyczaj od -20°C do +80°C). Pakowanie i spinanie różnorodnych produktów przy użyciu taśmy polipropylenowej jest łatwe, dzięki dostępnym akcesoriom. Taśmę polipropylenową należy spinać wykorzystując dedykowane do tego celu zapinki oraz urządzenia do spinania. Dwa podstawowe akcesoria to napinacz do taśmy polipropylenowej i spinki do taśmy polipropylenowej, które dostępne są w naszej ofercie.

Wśród dostępnych akcesoriów mamy również narożniki ochronne wykonane z polipropylenu. Służą  one zabezpieczeniu naroży towaru – szczególnie miękkich opakowań, kartonów – przed wżynaniem się taśmy i uszkodzeniem ich powierzchni.

 

Rodzaje taśm PP

W swojej ofercie posiadamy taśmy o różnych szerokościach, grubościach oraz długościach nawoju. Spośród dostępnych szerokości wybrać można taśmy: 12 mm, 15 mm, 16 mm i 19 mm. Najcieńsza oferowana taśma ma 0,55 mm, a najgrubsza 1 mm. Inne grubości pośrednie to: 0,6 mm, 0,8 mm i 0,9 mm. Szerokość i grubość taśmy ma oczywiście wpływ na maksymalną wagę transportowanych towarów, do jakich można jej użyć. Najbardziej wytrzymałą taśmą można zabezpieczyć towar o wadze 420 kg.

 

Jeśli chodzi o kolorystykę taśm PP, zaproponować możemy znacznie więcej niż standardową biel. W stałej ofercie mamy również taśmę czarną i niebieską. Inne wybrane kolory są dostępne na zamówienie.

 

Do czego używane są taśmy polipropylenowe?

Taśmy PP używane są nie tylko w branży opakowaniowej i przy paletowaniu. Z ich pomocą możemy spiąć naprawdę bardzo różnorodne materiały i produkty. Szeroko stosowane są chociażby w przemyśle meblarskim i drzewnym – do spinania kantówki, tarcicy, parkietów, a także całych bali drzewa. Wiąże się z ich pomocą metalowe i plastikowe profile. Służą również do pakowania płytek ceramicznych, kostek brukowych, kamienia. Łatwo z ich pomocą można powiązać duże arkusze papieru czy kartonu.

 #taśma PP jako nośnik reklamy #taśmy PP - zastosowanie #jakie kartony do paczkomatów wybrać

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium