• (+48) 504 152 907 

 • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Cena
 • od
  do

Folia budowlana czarna 4x25

Folia budowlana czarna 4x25
Folia budowlana czarna 4x25

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

43,05 zł

Cena netto: 35,00 zł

szt.

Folia budowlana żółta 2x50

Folia budowlana żółta 2x50
Folia budowlana żółta 2x50

Dostępność: duża ilość

Wysyłka w: 24 godziny

Cena:

58,55 zł

Cena netto: 47,60 zł

szt.

Folia ochronna budowlana zabezpiecza:

 • materiały i narzędzia budowlane
 • stolarkę okienną
 • stropy i fundamenty
 • elewacje
 • inne powierzchnie narażone na działanie wilgoci, kurzu, błota i promieni UV

Sposób montażu i przechowywania folii budowlanej:

 • Folię ochronną układać na warstwie narożnej, na zabrudzenia i uszkodzenia w sposób uniemożliwiający kontakt powierzchni chronionej z czynnikami zewnętrznymi. Należy uważać, aby folia nie była wykładana na elementach mogących naruszyć jej ochronną strukturę.
 • Przed użyciem przechowywać w oryginalnym opakowaniu, w suchym i przewiewnym miejscu, z dala od promieni UV.

Nie sposób obecnie wyobrazić sobie żadnej budowy, na której nie korzystano szeroko z możliwości, jakie daje dobrej jakości, profesjonalna folia budowlana. Jest to produkt o bardzo wysokim stopniu uniwersalności, dlatego możliwości, jakie daje taka folia, jest naprawdę mnóstwo. To dzięki nim znajduje ona ciągle tak wielu odbiorców i tak ważne zajmuje miejsce na rynku materiałów budowlanych. Nasz sklep z folią budowlaną – Opak System – posiada w swojej ofercie folię typu 200, czyli najchętniej wybieraną przez profesjonalistów i posiadającą najszerszy wachlarz zastosowań. W jaki sposób można tego rodzaju folię budowlaną wykorzystywać?

Folia budowlana ochronna – przeznaczenie i możliwe zastosowania

Pierwszym, domyślnym zastosowaniem każdej folii budowlanej, jest wykorzystywanie jej na praktycznie dowolnej budowie czy podczas zwykłego remontu. Jaką rolę podczas tego typu prac może pełnić dobrej jakości, wytrzymała i wodoszczelna folia budowlana?

Przede wszystkim należałoby tu wymienić rolę zabezpieczającą, czyli:

 • ochronę materiałów budowlanych – pustaków, cegieł, cementu, kleju, styropianu, tynków, drewna i wielu, wielu innych;
 • ochronę narzędzi i sprzętu budowlanego – chodzi tu zarówno o małe narzędzia ręczne, elektronarzędzia, a także o sprzęt stosowany zwykle na budowach, w rodzaju betoniarki czy stołowych pił tarczowych;
 • zabezpieczanie stropów i fundamentów – dzięki swojej wytrzymałości i całkowitej wodoszczelności, folia budowlana typ 200 świetnie chroni powierzchnie betonowe przed wilgocią;
 • ochrona elewacji – folia budowlana bywa bardzo przydatna podczas prac nad elewacją budynku, czy to w przypadku kładzenia tynku, czy też innych robót wykończeniowych;

Oprócz wymienionych, konkretnych zastosowań, folia budowlana może być wykorzystywana do ochrony przed wilgocią, kurzem, błotem czy promieniami UV w wielu innych przypadkach. Szczególnie ważną rolę pełni jej wytrzymałość oraz wodoszczelność, dzięki którym jest w stanie skutecznie zabezpieczać przed niekorzystnym wpływem wody. Jest to kluczowe zwłaszcza podczas prowadzenia prac budowlanych pod gołym niebem, gdzie każda zmiana warunków atmosferycznych może oznaczać zagrożenie dla materiałów budowlanych, narzędzi, a także dla wypracowanych już efektów.

Czarna folia budowlana typ 200 – w czym jest lepsza od folii przeźroczystej?

Nie bez powodu w naszej ofercie znajduje się właśnie czarna folia budowlana typu 200. Jest to folia swoimi zaletami i możliwościami górująca nad rzadziej stosowana folią przeźroczystą. Czemu warto wybrać właśnie czarną folię? Chodzi tu zarówno o wspominaną ochronę przed promieniami UV, jak i o mniej oczywiste właściwości ochronne.

 • Czarna folia budowlana lepiej, niż folia przeźroczysta, chroni przed szkodliwym działaniem promieni UV, odcinając je kompletnie od materiału przez nią zabezpieczonego. Jest to szczególnie ważne w przypadku części materiałów budowlanych wrażliwych na słońce, a także pewnych narzędzi.
 • Czarna folia budowlana typ 200 dodatkowo zabezpiecza chronione materiały przed wzrokiem osób niepowołanych, które mogą wykazywać zbytnie zainteresowanie tym, co dzieje się na budowie, a zwłaszcza sprzętem i materiałami budowlanymi na tej budowie składowanymi. Wprawdzie place budów są obecnie w większości przypadków dobrze zabezpieczone przed kradzieżą, jednak każdy dodatkowy środek wart jest zastosowania (o ile tylko jest skuteczny).

Czarna folia budowlana typ 200 jest znacznie bardziej uniwersalna i oferuje więcej możliwości jej zastosowania. I choć oferowana jest jako folia budowlana, może być także stosowana do innego typu prac, w tym między innymi do prac ogrodowych.

Folia budowlana 4x25 – do zastosowania w ogrodnictwie

Jednym z częstszych zastosowań folii budowlanej – poza, rzecz jasna, zastosowaniem jej na budowie – jest ogrodnictwa. W ogrodnictwie czarna folia budowlana bywa używana między innymi do:

 • tworzenia pryzm kompostowych – zebrany w jednym miejscu materiał organiczny, przykryty czarną folią budowlaną, pod wpływem słońca ogrzewa się do wysokich temperatur i ulega przyśpieszonemu procesowi biodegradacji, przemiany we właściwy kompost;
 • czasowej ochrony przed deszczem lub gradem – folia budowlana pełni wówczas rolę płaszcza ochronnego, jakim nakrywa się najdelikatniejsze części roślin lub całe połacie terenu;
 • budowy oczek wodnych – folia budowlana, dzięki swojej wodoszczelności, stanowi doskonały materiał izolujący i powstrzymujący wodę przed wyciekaniem przez ścianki takiego sztucznego zbiornika wodnego oraz przed napływaniem do niego nieoczyszczonych, czasem wręcz skażonych wód gruntowych.

Oprócz tego, oczywiście, folia budowlana może również chronić przed czynnikami atmosferycznymi narzędzia czy różne sprzęty ogrodnicze, w tym i maszyny rolnicze. Bardzo często używa się jej również do zabezpieczania uszkodzonych dachów domów, budynków gospodarczych lub altan ogrodowych.

Hurtownia z folią budowlaną Opak System – dlaczego warto kupować właśnie u nas?

Nasza hurtownia Opak System posiada w swojej ofercie tanią folię budowlaną dobrej jakości, typ 200, w różnych wymiarach, nie tylko folię budowlaną 25 m, ale też inne. Jeśli któregoś z interesujących Cię wymiarów folii nie posiadamy obecnie na stanie, prosimy o kontakt w sprawie jej pilnego sprowadzenia.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium