• (+48) 504 152 907 

 • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Folia stretch 1,5kg 23mic czerwona Folia stretch 1,5kg 23mic czerwona
Producent: Opak-System
Cena:

21,12 zł

Cena regularna: 23,47 zł

Najniższa cena: 23,47 zł

Cena netto: 17,17 zł

szt.
zobacz więcej
 • promocja
Folia stretch 1,5x20 szt czerwona Folia stretch 1,5x20 szt czerwona
Producent: Opak-System
Cena:

380,14 zł

Cena regularna: 422,38 zł

Najniższa cena: 422,38 zł

Cena netto: 309,06 zł

szt.
zobacz więcej
 • promocja
Folia stretch 2,5kg 23mic czerwona Folia stretch 2,5kg 23mic czerwona
Producent: Opak-System
Cena:

38,84 zł

Cena regularna: 43,16 zł

Najniższa cena: 43,16 zł

Cena netto: 31,58 zł

szt.
zobacz więcej
 • promocja
Folia stretch 2,5x12 szt czerwona Folia stretch 2,5x12 szt czerwona
Producent: Opak-System
Cena:

419,51 zł

Cena regularna: 466,12 zł

Najniższa cena: 466,12 zł

Cena netto: 341,07 zł

szt.
zobacz więcej
 • promocja
Folia stretch 3,0kg 23mic czerwona Folia stretch 3,0kg 23mic czerwona
Producent: Opak-System
Cena:

47,91 zł

Cena regularna: 53,23 zł

Najniższa cena: 47,01 zł

Cena netto: 38,95 zł

szt.
zobacz więcej
 • promocja
Folia stretch 3,0x10 szt czerwona Folia stretch 3,0x10 szt czerwona
Producent: Opak-System
Cena:

431,29 zł

Cena regularna: 479,21 zł

Najniższa cena: 479,21 zł

Cena netto: 350,64 zł

szt.
zobacz więcej
 • promocja

Wynalezienie folii stretch było zupełnie przypadkowym odkryciem i jednocześnie swoistym przełomem w zakresie możliwości pakowania wszelkiego rodzaju produktów niezależnie od ich rozmiarów czy wagi. Została ona wynaleziona w 1908 roku podczas próby stworzenia wodoodpornego obrusu. Pierwotnie nazwaną ją „celofanem”, dziś jest powszechnie znana jako „folia stretch”.

Folia stretch wykonana jest z polipropylenu. To termoplastyczny materiał, który zapewnia folii bardzo dużą elastyczność i rozciągliwość przy jej niewielkiej grubości. Jego bardzo ważną cechą jest również wytrzymałość mechaniczna i wysoka odporność na zewnętrzne czynniki atmosferyczne – wysokie i niskie temperatury, wahania wilgotności powietrza. Folia stretch jest materiałem, którego powierzchnia wykazuje się znaczną „kleistością” czy też „czepliwością”. To sprawia, że doskonale przylega do swoich kolejnych warstw i owiniętych nią przedmiotów. To ułatwia również jej aplikację nawet na wielkogabarytowych przedmiotach. 

Do czego służy folia stretch?

Folia stretch jest bardzo szeroko wykorzystywana w różnych branżach przemysłowych. Największe jej zużycie odnotowuje się w firmach profesjonalnie zajmujących się transportem i spedycją. Korzysta z niej również każde przedsiębiorstwo, które zbiorczo dystrybuuje wytwarzane przez siebie produkty. Doskonale sprawdza się również w zabezpieczaniu małogabarytowych przesyłek i przedmiotów. W dość dużym zakresie używana jest również w branży spożywczej i gastronomicznej. 

 

Rodzaje folii stretch

W hurtowni Opak-System Rzeszów oferujemy wiele rodzajów folii stretch. Ze względu na specyficzne cechy produktów, można podzielić je na kilka grup:

 • Folia stretch do pakowania maszynowego
 • Folia do pakowania ręcznego i do owijarek
 • Folia stretch mini i MINIRAP
 • Folia stretch biała, czarna lub niebieska
 • Folia stretch do kontaktu z żywnością

 

Folia do pakowania ręcznego i do owijarek

W tej grupie oferujemy różnorodne produkty. Nadają się one zarówno do pakowania ręcznego, jak i do użycia z owijarkami, które ułatwiają i przyspieszają ten proces. Najpopularniejszą wersją folii jest ta przezroczysta o  grubości 23 mic. Dostępna jest w rolkach o wadze: 1,5 kg, 2,5 kg, 2,8 kg i 3 kg. Waga produktu przekłada się na ilość nawiniętej na rolkę folii.

Oferujemy również folię stretch kolorową. Ma równie dobre parametry jak jej przezroczysty odpowiednik. Zapewnia pełne krycie paczek i ładunków, kiedy dyskrecja jest wymagana. Folia stretch do pakowania dostępna jest w wersjach: przezroczystej, czarnej, niebieskiej i białej. 

Wyprodukowanie folii o innej wadze i innym kolorze nie stanowi dla nas problemu. Możemy dostosować produkt do Państwa potrzeb. 

 

Folia stretch mini i MINIRAP

To dwa najmniejsze i najlżejsze rodzaje folii. Są nawinięte na rolki o szerokości 25 cm – folia stretch mini i 10 cm – folia MINIRAP. Waga tych pierwszych to zaledwie 0,75 kg, a drugich tylko 0,25 kg. Obie są bardzo wygodne w użyciu. Występują w dwóch wersjach kolorystycznej – transparentnej i czarnej. Ten rodzaj folii można również kupić w zestawie z rączką ułatwiającą jej nakładanie.  

 

Folia stretch do kontaktu z żywnością

Wykorzystanie folii stretch do kontaktu z żywnością jest bardzo powszechne. Stosuje się ją na bardzo dużą skalę w spożywczych sklepach i sieciach handlowych, w gastronomii, a także w wielu gospodarstwach domowych. Folia stretch służy tu przede wszystkim do pakowania i zabezpieczania żywności. W gastronomii i domowym użytku ułatwia przechowywanie żywności. Nadaje się zarówno do owijania produktów, jak i zakrywania otworów naczyń, w których żywność się znajduje. 

 

Folia stretch do pakowania

Dzięki swoim właściwościom folia stretch doskonale nadaje się do pakowania. Można jej używać zarówno do małych przesyłek, jak i ogromnych palet z towarem. Używając jej mamy pewność, że każdego rodzaju przesyłka jest właściwie zabezpieczona i chroniona przed niekorzystnym wpływem zewnętrznych czynników. W przypadku transportowania towarów na paletach, folia stretch pełni przede wszystkim funkcję stabilizującą ładunek.  

Folie stretch wykorzystujemy zarówno do małych jak i dużych przesyłek, a także palet z towarem, który musimy w odpowiedni sposób zabezpieczyć. Atutem folii stretch jest jej rozciągliwość oraz kleistość przy stosunkowo małej grubości. Dzięki zastosowaniu folii stretch mamy pewność, że forma w jaki wysyłamy nasz produkt, jest na najwyższym poziomie. W ofercie mamy również mniejszy odpowiednik folii stretch, są to rolki folii idealnie leżące w dłoni, dzięki czemu pakowanie staje się wygodniejsze oraz mniej pracochłonne. Wyróżniamy również folie stretch, która służy przede wszystkim do pakowania gabarytowych ładunków, idealnie stabilizuje materiały, dzięki czemu sposób w jaki wysyłamy nasze produkty pozostaje niezmienny. Folia przeznaczona do owijania materiałów zbiorczych przy użyciu maszyn pakujących. Stretch ze względu na swoje właściwości jest produktem ekonomicznym i wygodnym w użyciu, dzięki czemu znajduje zastosowanie w każdym sektorze przemysłu. Odpowiednia waga dopasowana do potrzeb klientów oraz kolor nie stanowi dla nas żadnego problemu.

Jeżeli szukasz folii, która w pełni zaspokoi Twoje oczekiwania, to świetnie trafiłeś! W Opak System prowadzimy sprzedaż wysyłkową, natomiast miasto gdzie znajduję się Nasza główna siedziba to Rzeszów. 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium