• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Taśma stalowa 13mm x 0,5mm Taśma stalowa 13mm x 0,5mm
Producent: Opak-System
Cena:

7,37 zł

Cena netto: 5,99 zł

kg
zobacz więcej
Taśma stalowa 16mm x 0,5mm Taśma stalowa 16mm x 0,5mm
Producent: Opak-System
Cena:

7,37 zł

Cena netto: 5,99 zł

kg
zobacz więcej
Taśma stalowa 19mm x 0,6mm Taśma stalowa 19mm x 0,6mm
Producent: Opak-System
Cena:

7,37 zł

Cena netto: 5,99 zł

kg
zobacz więcej
Taśma stalowa 25mm x 0,8mm Taśma stalowa 25mm x 0,8mm
Producent: Opak-System
Cena:

7,37 zł

Cena netto: 5,99 zł

kg
zobacz więcej
Taśma stalowa 32mm x 0,8mm Taśma stalowa 32mm x 0,8mm
Producent: Opak-System
Cena:

7,37 zł

Cena netto: 5,99 zł

kg
zobacz więcej

Taśmy stalowe

Taśmy stalowe to produkt stosowany tam, gdzie mamy do czynienia z ładunkami ciężkimi, w tym z ładunkami zbiorczymi. W procesie pakowania używane są do bandowania i zabezpieczania ciężkich ładunków, zazwyczaj ładunków całopaletowych. Są materiałem, który charakteryzuje się dużą wytrzymałością.

Taśmy stalowe, dostępne w Opak-System, to produkty dedykowane branży związanej z pakowaniem i transportem. Są w pełni dostosowane do zabezpieczania ciężkich ładunków.  Oferujemy taśmy stalowe wykonane z blachy walcowanej metodą na zimno. Tan proces gwarantuje  im odpowiednią trwałość i wytrzymałość.

Taśma stalowa wykorzystywana jest do zabezpieczania i obwiązywania szczególnie ciężkich ładunków w różnych branżach. Najczęściej są stosowane w przemyśle ciężkim, drzewnym, budowlanym lub odlewniczym. 

Do spinania taśm stalowych stosuje się metalowe spinki wymiarami odpowiadające szerokości i grubości taśmy. Można to również robić bezspinkowo przy użyciu paskowacza lub innego urządzania działającego na podobnych zasadach.

Taśmy stalowe zimnowalcowane – właściwości

Do produkcji taśmy stalowej używana jest cienka blacha walcowana na zimno. Blacha powstaje ze stopu węgla i żelaza czyli ze stali niskowęglowej poddawanej procesowi walcowania. Dzięki tej obróbce otrzymana blacha stalowa jest cienka i gładka. Proces walcowania na zimno sprawia również, że zmieniają się właściwości mechaniczne blachy – staje się trwalsza, jest mniej podatna na odkształcenia, znacznie trudniej poddać ją dodatkowej obróbce. Charakteryzuje się również wysoką odpornością na rozciąganie, dużą wytrzymałością, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej plastyczności. Dzięki walcowaniu na zimno otrzymuje się materiał cienki, gładki, o dość wysokich parametrach wytrzymałościowych.

Z blachy stalowej walcowanej na zimno wykonuje się np. karoserie samochodowe. Taśma stalowa zimnowalcowana powstaje w wyniku maszynowego cięcia blachy na pasy o określonej szerokości, które następnie nawijane są na zwoje.

Taśmy stalowe – parametry

W ofercie Opak-System mamy taśmy stalowe zimnowalcowane o różnej grubości i szerokości. Wszystkie dostępne są w krążkach o wadze od 20 kg do 28 kg. Ich parametry:

  • taśmy stalowe o grubości 0,5 mm – szerokość: 13 mm i 16 mm,
  • taśmy stalowe o grubości 0,6 mm – szerokość: 19 mm,
  • taśmy stalowe o grubości 0,8 mm – szerokość: 25 mm i 32 mm.

Taśmy stalowe zimnowalcowane nie tylko do pakowania

Taśmy stalowe zimnowalcowane mają bardzo szerokie zastosowanie. Używa się ich w wielu branżach – m.in. w motoryzacji, przemyśle drzewno-meblarskim, w przemyśle budowlanym. Dzięki swojej wysokiej wytrzymałości, taśmy zimnowalcowane przydadzą się wszędzie tam, gdzie zabezpieczane są produkty o dużej masie. Doskonale sprawdzą się nawet przy spinaniu palet z wyrobami z betonu bądź kamienia. Wykonuje się z nich elementy wykorzystywane w budowie silników elektrycznych lub układów napędowych. Z ich użyciem powstają również urządzenia mikroprocesorowe lub precyzyjne układy do sterowników. Są niezastąpione w meblarstwie, gdzie znajdują zastosowanie w budowie konstrukcji mebli, prowadnic do drzwi i szyn do szuflad. Stosuje się je również w procesie wytwarzania kształtowników i rur.

#najlepsze taśmy do magazynu

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium