• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jakie taśmy do magazynów? 0
Jakie taśmy do magazynów?

Każda firma kurierska ma wysokie wymagania wobec swoich nadawców w zakresie sposobu pakowania paczek, szczególnie tych ciężkich. Odpowiednie zabezpieczenie ładunku i jego stabilizacja podczas transportu jest bardzo ważna, nie tylko po to, aby towar dotarł do odbiorcy bez uszkodzeń, ale również po to, aby po prostu ułatwić pracę osobom, które dostarczają towar. W odpowiednim zabezpieczaniu towarów oprócz produktów takich jak folie stretch, folie bąbelkowe, zapinki, narożniki niezwykle istotną funkcję pełnią taśmy spinające towar. 

Najlepsze taśmy do magazynu - jakie wybrać?

Mocowanie ładunków czy spinanie palet — praca na magazynie jest o wiele łatwiejsza i przebiega sprawnie, gdy pracownik ma dostęp do odpowiednich narzędzi. Wśród najlepszych akcesoriów do pakowania na pierwszym miejscu plasują się taśmy spinające.

Wszystkie taśmy spinające: polipropylenowe (PP), poliestrowe, PET i stalowe idealnie sprawdzą się podczas łączenia i zabezpieczania towarów na czas składowania i transportu. Są standardowym produktem do zabezpieczania ładunków, a do tego są bardzo uniwersalne. Oprócz wiązania kartonów i palet mogą być również stosowane do spinania ładunków w większe stosy. Dzięki temu produkty w magazynie nie przesuwają się i nie przewracają. Ponadto, taśmy spinające mogą być używane do wiązania nieporęcznych towarów, takich jak np. rury, aby ułatwić zarówno ich transport, jak i przechowywanie.

Taśmy spinające oraz taśmy samoprzylepne z nadrukiem są również niezwykle skutecznym nośnikiem reklamy i promocji marki. Taśma jako powierzchnia reklamowa prezentuje firmę i jej działalność, a jednocześnie może być ważnym komunikatem dla kuriera lub klienta.

Taśmy, które ułatwiają transport

Taśmy spinające są bardzo wygodne w użyciu i praktyczne podczas przechowywania w magazynie. Oprócz tego, że charakteryzują się bardzo dużą wytrzymałością na rozciąganie, nie niszczą się i nie odbarwiają ładunku. Są także odporne na warunki atmosferyczne, dzięki czemu materiał można przechowywać na zewnątrz. Ponadto, dzięki swojej elastyczności, taśmy PET oraz poliestrowe mogą przyjąć kształt zabezpieczanego towaru i dostosować go do ewentualnych zmian wymiarów ładunku, który zmieni się po długim okresie przechowywania. 

Podczas magazynowania i transportu wyjątkowo ciężkich ładunków, prym wiodą taśmy stalowe. Są one niezawodnym środkiem zwiększającym bezpieczeństwo. Ze względu na swoją wytrzymałość na rozerwanie i rozciąganie oferują skuteczność na najwyższym poziomie. Z ich pomocą można również transportować i chronić produkty o ostrych krawędziach lub gorące. Taśma stalowa jest idealna do spinania palet i długoterminowego przechowywania produktów.

Jaką taśmę do magazynu?

Taśmy stalowe mają wiele zalet, szczególnie w przypadku ciężkich towarów. Ponadto, taśma stalowa jest niezwykle odporna na zrywanie i warunki atmosferyczne. Dzięki doskonałej wytrzymałości na rozciąganie i bardzo dużej sztywności oferuje bezpieczną ochronę palet i dużych towarów wysyłkowych. Z kolei taśmy PET, PP i poliestrowe mogą doskonale zastąpić taśmę stalową przy jednoczesnym obniżeniu kosztów, co jest szczególnie polecane w większości firm produkcyjnych czy transportowych (magazynowych). Taśmy te są odporne na korozję, wahania temperatury, są także lekkie, łatwe i bezpieczne w użyciu. To produkt, który spełni wymagania każdego klienta. Wszystkie taśmy doskonale nadają się do pakowania i przechowywania paczek, dlatego wybór zawsze będzie  zależał od indywidualnych preferencji.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium