• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Taśma dwustronna 48mm x 10m SMART Taśma dwustronna 48mm x 10m SMART
Producent: SMART
Cena:

4,85 zł

Cena netto: 3,94 zł

szt.
zobacz więcej
Taśma dwustronna 48mm x 25m SMART Taśma dwustronna 48mm x 25m SMART
Producent: SMART
Cena:

11,17 zł

Cena netto: 9,08 zł

szt.
zobacz więcej
Taśma dwustronna 48mm x 5m SMART Taśma dwustronna 48mm x 5m SMART
Producent: SMART
Cena:

2,50 zł

Cena netto: 2,03 zł

szt.
zobacz więcej
Taśma dwustronna wzmocniona zbrojona 48x25m Taśma dwustronna wzmocniona zbrojona 48x25m
Producent: Opak-System
Cena:

11,25 zł

Cena netto: 9,15 zł

szt.
zobacz więcej
Taśma dwustronna wzmocniona zbrojona 48x50m Taśma dwustronna wzmocniona zbrojona 48x50m
Producent: Opak-System
Cena:

21,03 zł

Cena netto: 17,10 zł

szt.
zobacz więcej

TAŚMA DWUSTRONNA

Taśma dwustronna jest idealna do łączenia ze sobą różnych elementów ze względu na klej znajdujący się po obu stronach taśmy. Świetnie służy do łączenia ze sobą materiałów takich jak wykładziny, lustra czy podłogi. Zastosowanie znajduje również w budownictwie, a także w branży meblarskiej. Mocny klej oraz wysoka jakość wykonania sprawiają, że taśma cieszy się dużym uznaniem i zainteresowaniem.

 

Taśma dwustronna – charakterystyka

Taśmy dwustronne to dość specyficzny rodzaj klasycznych taśm klejących, różniący się od swoich standardowych wersji głównie tym, iż w ich przypadku nie jedna, ale obie strony taśmy pokryte są warstwą kleju. Klej znajduje się więc standardowo po stronie zewnętrznej (spodniej), a dodatkowo również po stronie wewnętrznej (wierzchniej). Aby taśma samoprzylepna dwustronna mogła być swobodnie rozwijana i naklejana na wybraną powierzchnię, jej wierzchnia, pokryta klejem strona musi być odpowiednio zabezpieczona. Zabezpieczenie to stanowi dodatkowa taśma, którą ściąga się dopiero po naklejeniu taśmy dwustronnie klejącej na wybraną powierzchnię.

Ze względu na swoją budowę i specyfikę, taśma samoprzylepna dwustronna wymaga większej uwagi i precyzji podczas pracy. Naklejona taśma dwustronna, pozbawiona taśmy z warstwy wierzchniej, jest trudna do usunięcia, dlatego zdejmowanie tej warstwy ochronnej należy poprzedzić upewnieniem się, że wszystko zostało wykonane dokładnie zgodnie z zamiarem.

Taśma dwustronnie klejąca – zastosowanie

Taśmy dwustronne powstały z myślą o łączeniu ze sobą dwóch różnych materiałów lub powierzchni. Bardzo mała grubość taśm dwustronnych, zwłaszcza po zdjęciu taśmy ochronnej, pozwala na wykonanie wyjątkowo ścisłego połączenia, ograniczającego wszelkie szpary i odstępy do minimum. Z tego też powodu taś dwustronnie klejących bardzo często używa się w domach do podklejania dywanów czy wykładzin, a także do mocowania różnego rodzaju przedmiotów do ścian czy nawet mebli. Taśmą samoprzylepną dwustronną można przymocować lustro lub wieszak, również do ściany pokrytej płytkami lub panelami. Taśma dwustronna przeźroczysta może być również z powodzeniem używana do mocowania dowolnego rodzaju lekkich przedmiotów do szyb oraz do wspomnianych już luster. Ponieważ jest to taśma przeźroczysta, jej zastosowanie nie będzie zaburzało estetyki wnętrza.

W przemyśle mocna taśma dwustronna używana jest często jako element mocujący lekkich przedmiotów, które mogą być mocowane przez użytkowników w wybranym miejscu. Taśm takich można również używać z powodzeniem podczas dokonywania napraw tapicerskich, ponieważ doskonale łączą one ze sobą dwie warstwy materiału lub mocują materiał do drewnianej czy stalowej powierzchni.

Jak odkleić taśmę dwustronną?

Do odklejenia taśmy dwustronnej najlepiej użyć bardzo ostrego i cienkiego ostrza, np. nożyka technicznego, ale zawsze z zachowanie najdalej posuniętej ostrożności. Nieopatrzne ruchy mogą zarysować lub uszkodzić powierzchnię, z której zamierzamy odkleić taśmę.

#zastosowanie taśm dwustronnych

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium