• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Taśmy dwustronne – możliwe zastosowania 0
Taśmy dwustronne – możliwe zastosowania

Taśmy dwustronne klejące, możemy z powodzeniem nazwać doskonałym wynalazkiem współczesnych czasów. Jest to produkt niezwykle ceniony w życiu codziennym. Taśmy klejące stosowane są od wielu lat, a ich popularność wcale nie słabnie. Dlatego sektor materiałów opakowaniowych podjął krok w kierunku stworzenia jeszcze większych możliwości dla tego produktu i powstały taśmy samoprzylepne dwustronne. Jakie zastosowanie mają taśmy dwustronne i co powinniśmy o nich wiedzieć?

Mocne taśmy dwustronne

Taśmy dwustronne są niezwykle mocnym i trwałym produktem. Pozwalają połączyć ze sobą dwie powierzchnie o różnej strukturze. Siła zespojenia ze sobą dwóch elementów może być dostosowana do naszych potrzeb. Mogą to być trwałe połączenia lub tymczasowe w zależności od rodzaju substancji klejącej.

Taśmy dwustronne klejące mogą być stosowane zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. Przy ich wyborze dobrze jest uwzględnić rodzaj łączonej powierzchni i na tej podstawie zastosować odpowiednie taśmy samoprzylepne dwustronne. Należeć do nich mogą grubsze taśmy piankowe, czy też cieńsze taśmy foliowe.

Mocne taśmy dwustronne będą charakteryzowały się też paskiem ochronnym, zabezpieczającym warstwę klejącą. Może być on w postaci papierowej lub foliowej w zależności od rodzaju taśmy. Jego zróżnicowane właściwości dobrze chronią strukturę klejącą i umożliwiają komfortowe odklejanie taśmy oraz jej równomierne przyklejenie na danej powierzchni.

Zastosowanie taśm dwustronnych

Taśmy dwustronne klejące są niezwykle uniwersalnym produktem. Stanowią znakomitą alternatywę dla tradycyjnych rozwiązań stosowanych w życiu codziennym. Sprawdzają się podczas aranżacji wnętrz, gdzie za ich pomocą na ścianie mogą zawisnąć różne formy ozdobne: od plakatów, poprzez zdjęcia, obrazy czy nawet lustra i półki.

Taśmy samoprzylepne dwustronne, stosowane są także do zamykania różnego rodzaju opakowań, którymi będą koperty papierowe i foliowe, bądź pudełka kartonowe.

Mocne taśmy dwustronne, pozwolą przytwierdzić dobrze wykładzinę czy dywan do podłoża, uniemożliwiając ich przesuwanie się.

Taśmy dwustronne doskonale dopasowują się do spajanych powierzchni, co umożliwia równomierne pokrycie wszelkich nierówności i odpowiednie wypełnienie szczelin, uzyskując solidne połączenie.

Taśmy dwustronne klejące sprawdzają się również w sektorze produkcyjnym, gdzie mamy do czynienia z taśmą montażową, która ma swój udział w wytwarzaniu szczelnych produktów jak np. okien. Doskonale odnajdą się także w innych systemach montażowych jak chociażby panele słoneczne.

W motoryzacji natomiast taśmy dwustronne są stosowane m.in. do montażu lusterek czy różnego rodzaju czujników.

Z kolei w sektorze przemysłowym używane są do łączenia części dedykowanych sprzętom AGD czy RTV oraz podzespołom komputerowym i smartfonom.

taśma dwustronna

Podsumowując temat taśm dwustronnych 

Zastosowanie taśm dwustronnych jest bardzo szerokie. Mogą one spełniać swoją rolę zarówno wewnątrz budynku jak i na zewnątrz. To wszystko za sprawą dobrej odporności na zmienne warunki atmosferyczne.

W zależności od potrzeb, taśmy dwustronne klejące dostępne są w kilku wariantach. Odpowiedni systemem klejącym i nośnik, umożliwia wykorzystanie ich do konkretnych celów. Sprawdzą się przy różnych typach powierzchni o zmiennej strukturze. Będą dobrym łącznikiem dla metalu, szkła, papieru, ceramiki, tworzyw sztucznych czy tekstyliów.

Taśmy dwustronne są proste w użyciu i stanowią niezwykle wygodną formę montażu nie pozostawiając po sobie żadnego śladu. Stosowanie ich to sama przyjemność.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium