• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Opcje przeglądania
Długość
Cena
  • od
    do
Taśma dylatacyjna 5mm x 10cm x 50m Taśma dylatacyjna 5mm x 10cm x 50m
Producent: Opak-System
Cena:

12,66 zł

Cena netto: 10,29 zł

szt.
zobacz więcej
Taśma dylatacyjna 5mm x 15cm x 50m Taśma dylatacyjna 5mm x 15cm x 50m
Producent: Opak-System
Cena:

18,98 zł

Cena netto: 15,43 zł

szt.
zobacz więcej
Taśma dylatacyjna 5mm x 20cm x 50m Taśma dylatacyjna 5mm x 20cm x 50m
Producent: Opak-System
Cena:

25,30 zł

Cena netto: 20,57 zł

szt.
zobacz więcej

Taśmy dylatacyjne używane są przede wszystkim w budownictwie. Służą jako materiał zabezpieczający, amortyzujący, a także wypełniający. Taśma dylatacyjna znajduje zastosowanie w wypełnianiu szczelin oraz złączeń. Dzięki swym właściwościom  oraz elastycznej formie całkowicie wyklucza działanie wpływu rozszerzalności termicznej i pęcznienia stosowanych materiałów. Doskonale izoluje termicznie i akustycznie stykające się ze sobą elementy konstrukcyjne. 

Taśmy dylatacyjne – użycie

Taśmy dylatacyjne są używane przede wszystkim do łatania i uzupełniania szpar, szczelin i ubytków roboczych. Pomimo tego, że są elastyczne, w żaden sposób nie wpływają na rozszerzanie szczelin, które zabezpieczają. Jest to materiał nienasiąkliwy, dlatego z powodzeniem można go używać na zewnątrz. Tu dobrze sprawdza się np. w łataniu złączeń pomiędzy budynkami.

Każdy dom czy inny obiekt użytkowy wykonany w tradycyjny sposób ma zazwyczaj wiele wilgoci technologicznej. Podczas wysychania wiele materiałów zmienia swoją naturalną formę kurcząc się lub pęczniejąc, co może prowadzić do wielu wypaczeń, powstawania rys i pęknięć. Dlatego też taśma dylatacyjna i cały proces dylatacji odgrywają bardzo ważną rolę przy wszelkich pracach budowlanych.

Taśma dylatacyjna zabezpiecza stykające się ze sobą elementy konstrukcji przed zmianami wywołanymi wilgocią, temperaturą i obciążeniami, a tym samym przed powstawaniem rys i pęknięć, które mogłyby zagrozić konstrukcji i negatywnie wpłynąć na estetykę obiektu. Taśma dylatacyjna w procesie dylatacji sprawdzi się szczególnie w przypadku powierzchni betonowych, większych jednorodnych elementów, które słabo przewodzą ciepło, a także przy materiałach charakteryzujących się różną rozszerzalnością termiczną.

Taśma dylatacyjna w zastosowaniu do podłóg

Taśmy dylatacyjne bardzo dobrze sprawdzają się w tworzeniu dylatacji brzegowych, a także posadzek podłogowych. Zainstalowane pomiędzy wylewką a ścianą kompensują wydłużanie cieplne wylewki. Oznacza to, że pełnią funkcję amortyzacji dla rozszerzającej się pod wpływem temperatury wylewki. Ta, zwiększając swoją objętość, mogłaby powodować pękanie ściany lub sama jemu ulec. W przypadku podłóg taśma dylatacyjna jest używana przy wykonywaniu podkładów samopoziomujących. Stosuje się ją także do podłóg grzewczych. Taśma dylatacyjna do wylewek doskonale izoluje posadzki od murów i ścian.

W zasadzie w większości prac budowlanych związanych z dylatacją niezastąpionym materiałem jest właśnie taśma dylatacyjna. Cena, która nie jest wysoka, to kolejny argument przemawiający za jego użyciem. Przed montażem taśmy dylatacyjnej należy dobrze wyczyścić miejsce, w którym taśma będzie nakładana, aby w odpowiedni sposób zabezpieczyć materiał. 

Taśmy dylatacyjne – cena i parametry

Taśma dostępna w Opak-System to wysokiej jakości produkt. Nawinięta jest na wygodne w użyciu rolki. Każda z nich ma długość 50 m. Grubość taśmy wynosi 5 mm. Sprzedajemy ją w trzech wariantach szerokościowych:

  • taśma dylatacyjna 10 cm,
  • taśma dylatacyjna 15 cm,
  • taśma dylatacyjna 20 cm.

Taśma dylatacyjna znana jest również pod nazwą pianka dylatacyjna. Cena każdej rolki uzależniona jest od jej szerokości. Zaczyna się od niecałych 10 zł za 50 m pianki dylatacyjnej o szerokości 10 cm. 

Taśma dylatacyjna – specyfika materiału

Taśmy dylatacyjne wykonane są ze spienionego polietylenu. To materiał niezwykle trwały, cechujący się dużą wytrzymałością. Jest odporny na działanie wielu związków chemicznych, z którymi nie wchodzi w niepożądane reakcje. Bardzo duże znaczenie ma to, że jest materiałem wodoszczelnym i odpornym na działanie niekorzystnych czynników atmosferycznych – wilgotność powietrza, wysokie i niskie temperatury oraz ich wahania. To sprawia, że z powodzeniem może być stosowany na zewnątrz.

Kolejna, bardzo ważna cecha spienionego polietylenu, to sprężystość. Wykonane z niego taśmy dylatacyjne doskonale przenoszą obciążenia. Charakteryzują się świetnymi zdolnościami amortyzującymi. Przy tym są materiałem bardzo lekkim, łatwym w użytkowaniu. Co ważne, polietylen jest materiałem w pełni bezpiecznym. Nie ma żadnych przeciwwskazań, jeśli chodzi o stosowanie go i kontakt z nim. Jest nawet dopuszczony do kontaktu z żywnością.

Polietylen to bardzo powszechnie stosowany materiał w branży budowlanej jako „arkusze” pianki polietylenowej. Te pełnią rolę izolacyjną zarówno pod względem termicznym jak i akustycznym. Równie często i chętnie jest używany w branżach związanych z transportem, pakowaniem i zabezpieczaniem towarów. Do tych celów także używa się pianek polietylenowych. 

#zastosowanie taśmy dylatacyjnej

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium