• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Folia stretch – w jakim kolorze kupić? 0
Folia stretch – w jakim kolorze kupić?

Folia stretch od lat cieszy się sporą popularnością w wielu branżach. Pewnie niejeden raz zwróciłeś uwagę na to, że na rynku dostępne są różne kolory folii stretch. Można kupić nie tylko tę najbardziej podstawową i co za tym idzie, uniwersalną – przezroczystą, ale też i inne. W jakim kolorze wybrać folię stretch? Nie każdy wie, że kolor wpływa na jej właściwości użytkowe.

Folia stretch – przydatna w wielu branżach

Spis treści

Folia stretch jest wręcz niezastąpiona w takich branżach jak handel, transport, magazynowanie czy budownictwo. Pierwsze skojarzenie to zapewne wykorzystanie jej podczas pakowania paczek, czy to do wysyłki, czy do przechowywania. To jednak nie wszystko. Bardzo przydaje się też w gabinetach kosmetycznych, restauracjach, biurach czy po prostu zwykłych domach, gdyż ma wyjątkowo szerokie zastosowanie.

Folia stretch jest elastyczna, termokurczliwa, charakteryzuje się wysoką przyczepnością oraz wytrzymałością, która rośnie w miarę użycia kolejnej jej warstwy.

Folia stretch – jakie są jej rodzaje?

Nim przejdziemy do omówienia różnych kolorów folii stretch, skupmy się najpierw na jej rodzajach. Generalnie wyróżnia się trzy rodzaje folii stretch, mianowicie: do pakowania ręcznego, jumbo i do pakowania maszynowego.

Ta pierwsza z nich, jak sama nazwa wskazuje, nadawać się będzie np. do samodzielnego pakowania towaru na paletach.

Jeśli chodzi o folię stretch jumbo, jest ona przeznaczona do dalszego konfekcjonowania.

Folii stretch do pakowania maszynowego używa się do zabezpieczania towarów przy pomocy maszyn owijających.

Przezroczysta folia stretch - skuteczna i praktyczna

Wybierając przezroczystą folię stretch możesz sprawdzić zawartość przesyłki nie rozpakowując jej. Oczywiście można to uznać zarówno za zaletę, jak i wadę. Przezroczysty stretch będzie zatem stanowił skuteczną i sprawdzoną barierę przed czynnikami zewnętrznymi, takimi jak choćby wilgoć czy kurz, a jednocześnie pozwoli na szybką identyfikację towaru.

Bezbarwna folia stretch ma zdecydowanie szeroki wachlarz zastosowań. Można ją wykorzystać choćby do zabezpieczania pni drzew przed szkodnikami, przy farbowaniu włosów w salonie fryzjerskim, do ostretchowania tacek z żywnością czy też do różnych zabiegów w gabinetach kosmetycznych. To tylko kilka z wielu możliwości zastosowania przezroczystej folii stretch.

Czarna folia stretch - zalety

Folia stretch w kolorze czarnym przydaje się wówczas, gdy nie chcesz, by osoby postronne poznały zawartość palety czy paczki. Ma to znacznie szczególnie wtedy, gdy towar znajdujący się pod nią jest znacznej wartości, a tak jest choćby w przypadku sprzętów AGD czy RTV.

Decydując się na zapakowanie towaru za pomocą czarnej folii stretch można zatem wpłynąć na zmniejszenie ryzyka kradzieży. Taka folia przyda się też do zapakowania dowolnie innych przesyłek, których zawartości z różnych względów nie chcesz każdemu ujawniać.

Folie stretch w innych kolorach

Nieprzezroczysta folia stretch w kolorach innych niż czarny, podobnie jak ta wspomniana wcześniej, również skutecznie zakamufluje zawartość paczki. Jeśli zatem z jakiegoś względu zależy Ci po prostu na tym, by zamówienia, które będziesz przygotowywać do transportu, utrzymane były w dyskrecji, wybierz którąś spośród kolorowych folii stretch. Różne kolory folii stretch przydadzą się także w magazynie. Owijając poszczególne towary (np. dzieląc je pod kątem producenta, dalszego przeznaczenia itp.) w folię stretch o różnych kolorach, ułatwiasz sobie i pracownikom ich późniejszą identyfikację.

Jak widać zastosowanie folii stretch, tak tej najbardziej uniwersalnej, czyli przezroczystej, jak i folii w innych barwach, jest bardzo szerokie. Odpowiadając sobie więc pytanie, w jakim kolorze wybrać folię stretch, musisz sprecyzować, do czego będzie ci ona potrzebna.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium