Jak pakować przedmioty o niewielkich rozmiarach?
Spis treści
Wydawać by się mogło, że pakowanie przedmiotów o małych rozmiarach to nic skomplikowanego, nie powinno przysporzyć Ci więc żadnych trudności. Czy jednak niewielki przedmiot to też równie niewielki problem? Niekoniecznie. Pośpiesznie i nieodpowiednio zapakowane do wysyłki drobne elementy podczas transportu mogą zniszczyć się lub pogubić.
Na co zwrócić uwagę przy pakowaniu, by tak się nie stało?
Jakie materiały opakowaniowe są do tego najbardziej odpowiednie?
Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu!
Pakowanie niewielkich przedmiotów – wybór koperty
Podstawą bezpiecznej wysyłki drobnych przedmiotów jest dobranie odpowiedniego opakowania transportowego, w tym wypadku koperty, bo z reguły to je wykorzystuje się w takich okolicznościach.
Przy transporcie małych i lekkich, a jednocześnie delikatnych artykułów z branży elektronicznej bądź elektrycznej (karty pamięci, płyty, słuchawki douszne itp.), biżuteryjnej (bransoletki, naszyjniki, kolie etc.) i wielu innych swoje zadanie doskonale spełnią koperty bąbelkowe.
Pakowanie drobnych przedmiotów w koperty bąbelkowe ochroni je przed wilgocią, wstrząsami i uszkodzeniami mechanicznymi.
Jeśli chodzi o pakowanie niewielkich przedmiotów, które są mniej delikatne, dobrym pomysłem będzie sięgnięcie po koperty foliowe, czyli tzw. foliopaki. Będą one świetnym rozwiązaniem przy wysyłce np. drobnych części garderoby (jak bielizna, apaszki, rękawiczki, gumki scrunchies itp.). Dzięki temu, że foliopaki wykonane są z kilku warstw folii, charakteryzują się dużą wytrzymałością na rozerwanie, chronią także zawartość przesyłki przed kontaktem z wilgocią.
Pakowanie przedmiotów o niewielkich rozmiarach – a może karton?
Mniej drobne rzeczy, acz wciąż należące do tych niewielkich gabarytowo lub też po prostu ich większą liczbę, zapakować możesz w karton fasonowy. Pudełko tego typu przyda się do wysyłki większej liczby sztuk drobnej odzieży, galanterii, a także niewielkich sprzętów, akcesoriów lub zabawek.
Zaletą takich kartonów jest też ich bardziej estetyczny wygląd w porównaniu z tradycyjnymi pudełkami. Jeżeli więc pakowany produkt ma być przeznaczony na prezent, warto zdecydować się na to właśnie opakowanie.
Zabezpieczanie niewielkich przedmiotów wewnątrz przesyłki
Przy wysyłce niewielkich rzeczy pamiętać należy również o ich odpowiednim zabezpieczeniu wewnątrz paczki. Konieczność taka pojawia się wówczas, gdy w jednej kopercie lub kartonie umieszczasz większą liczbę małych przedmiotów, planujesz dołączyć je do większej przesyłki bądź też artykuły te są wyjątkowo drobne – tak że nie nadają się do bezpośredniego włożenia do koperty.
Mowa tu choćby o drobnej biżuterii (kolczykach, pierścionkach), półfabrykatach przeznaczonych do jej produkcji (biglach, ogniwach, koralikach, zapięciach) czy np. niewielkich częściach takich jak nakrętki, gwoździe lub śruby.
Wymienione wyżej artykuły polecamy zapakować w woreczki strunowe. Dzięki temu nie rozsypią się po wnętrzu pudełka, co mogłoby grozić zarówno ich przeoczeniem podczas rozpakowywania lub zniszczeniem, jak i uszkodzeniem pozostałego towaru znajdującego się w paczce.
Pakowanie przedmiotów o niewielkich rozmiarach i paczkowanie ich w większe partie zdecydowanie ułatwi wykorzystanie gumek recepturek. Jeśli zaś wysyłasz małe przedmioty w kartonach fasonowych, nie zapomnij o wypełnieniu wszystkich wolnych przestrzeni wypełniaczem typu skropak lub papierem nacinanym.