• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak zapakować kosmetyki? 0
Jak zapakować kosmetyki?

Spis treści

Prowadzisz sklep internetowy, w którego ofercie są kosmetyki? A może od czasu do czasu sprzedajesz je za pośrednictwem portali ogłoszeniowych? W takim wypadku warto dowiedzieć się, jak bezpiecznie zapakować kosmetyki do wysyłki kurierem lub pocztą. Dzięki temu zyskasz pewność, że nie ulegną one zniszczeniu podczas transportu. To z kolei może mieć wpływ na kolejne decyzje zakupowe klienta, zachęci go też do polecenia Twojego sklepu innym użytkownikom Internetu. Jak wysłać kosmetyki, by nie zaprzepaścić tej szansy? Tego dowiesz się z naszego najnowszego artykułu. Zapraszamy do lektury!

Wysyłka kosmetyków – wybór opakowania

Do pakowania kosmetyków przeznaczonych do wysyłki możesz użyć kilku rodzajów opakowań. Jego wybór zależał będzie od liczby produktów, ich gabarytów, masy czy też podatności na ewentualne uszkodzenia. Zdecydowanie najczęściej kosmetyki wysyłane są w kartonach i to przy nich zatrzymamy się na dłużej. Po pierwsze możesz wybierać tutaj między tradycyjnymi kartonami klapowymi a fasonowymi (czasem nazywanymi też wykrojnikowymi). Kartony fasonowe doskonale nadają się do wysyłki kosmetyków o mniejszych gabarytach albo takich, które posiadają zbliżone do siebie kształty. Jak zapakować kosmetyki, jeśli ich liczba jest większa? W takiej sytuacji warto zdecydować się na karton klapowy. Zwróć też koniecznie uwagę na liczbę warstw takiego kartonu. Lżejsze, a także niepodatne na zniszczenie produkty możesz zapakować do kartonu 3-warstwowego. Kosmetyki w delikatnych opakowaniach, np. szklanych, a także te, których łączna waga jest spora, najbezpieczniej będzie wysyłać w kartonie 5-warstwowym. Karton, czy to klapowy, czy fasonowy, nie jest w przypadku pakowania kosmetyków jedynym wyborem. Kilka sztuk drobnych kosmetyków czy akcesoriów kosmetycznych bez problemu możesz wysłać w odpowiednio dobranej pod kątem rozmiaru kopercie bąbelkowej.

Pakowanie kosmetyków – ochrona zawartości paczki

Wybór odpowiedniego opakowania to nie wszystko. Jak spakować kosmetyki do wysyłki, by dotarły do odbiorcy w idealnym stanie? Kluczową rolę będzie odgrywać tutaj właściwe zabezpieczenie towaru wewnątrz kartonu. Przede wszystkim każdy kosmetyk owiń dokładnie folią bąbelkową lub papierem nacinanym. Jeżeli wysyłasz w jednym opakowaniu kilka produktów, zwłaszcza w pojemnikach, które łatwo uszkodzić, każdy kosmetyk owiń osobno. Dobrym pomysłem jest też odseparowanie ich wtedy od siebie za pomocą przekładek tekturowych. Ewentualne pozostałe puste przestrzenie w pudełku wypełnij ekologicznym wypełniaczem SKROPAK. Ma on formę drobnego granulatu, zatem świetnie zapełni każde wolne miejsce w paczce.

Jak wysłać kosmetyki – zewnętrzne zabezpieczenie kartonu

Jak bezpiecznie zapakować kosmetyki do wysyłki kurierem lub za pośrednictwem poczty? Nie możesz zapomnieć o ochronie opakowania wysyłkowego z zewnątrz. W ten sposób zabezpieczysz zawartość pudelka przed wydostaniem się z paczki, zgubieniem, zniszczeniem i niekorzystnym wpływem czynników atmosferycznych. Niezbędne będą do tego taśma pakowa oraz folia stretch. Polecamy też sięgnąć po specjalne etykiety ostrzegawcze z napisami „Nie rzucać” lub „Góra”, a jeśli kosmetyki mają szklane opakowania, także „Uwaga! Szkło!”. W ten sposób zasygnalizujesz kurierowi, pracownikowi poczty czy sortowni, że z paczką należy obchodzić się szczególnie ostrożnie. Podobną funkcję spełnią taśmy pakowe z nadrukiem np. „Ostrożnie! Nie rzucać!”, które możesz wybrać w miejsce tych tradycyjnych.

Mamy nadzieję, że po zapoznaniu się z naszymi wskazówkami jak wysłać kosmetyki, nie będzie to już stanowić dla Ciebie żadnego kłopotu. Niezbędne do tego materiały pakowe znajdziesz w naszej hurtowni.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium