• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Folia stretch, gdzie kupić? 0
Folia stretch, gdzie kupić?

Zazwyczaj każdy wynalazek rodzi się z potrzeby. Z folią stretch było zupełnie inaczej. Tylko seria niefortunnych zdarzeń oraz czysty przypadek sprawiły, że folia, jaką dziś znamy, nie została wodoodpornym obrusem. I chyba dobrze, że tak się stało, ponieważ folia stretch to obecnie jeden z najpowszechniej używanych materiałów wykorzystywanych do pakowania przez firmy kurierskie, spedycyjne czy transportowe, a także niezastąpiony produkt w wielu gospodarstwach domowych na całym świecie.

Folia stretch, gdzie kupić?

Spis treści

Folia stretch znana jest chyba każdemu. Nawinięta na tekturową rolkę folia wielowarstwowa ma bardzo szerokie zastosowanie, a widujemy ją najczęściej jako zabezpieczenie przychodzącej do nas przesyłki lub podczas pracy magazynowej lub w firmie logistyczno- transportowej.

Folia stretch z ponadprzeciętnymi właściwościami

Folia stretch do pakowania powstaje z termoplastycznego materiału, czyli polipropylenu, który zapewnia jej wysoką elastyczność oraz doskonałą rozciągliwość, nawet pomimo niewielkiej grubości folii. Folia stretch ma jeszcze jedną istotną zaletę – jest wysoce odporna na zewnętrzne czynniki atmosferyczne (m.in. wysokie oraz niskie temperatury, zmiany wilgotności powietrza, opady atmosferyczne), a także oferuje dużą wytrzymałość mechaniczną.

Szerokie spektrum zastosowania folii stretch

Folia do pakowania ręcznego i do owijarek to nieodzowny produkt w profesjonalnych firmach spedycyjnych i transportowych, a także we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach dystrybuujących wytwarzane przez siebie towary na zewnątrz.

Folia stretch to również pierwsza pomoc podczas zabezpieczania niewielkich przesyłek oraz przedmiotów przeznaczonych do transportu. W dużych fabrykach oraz firmach przewozowych folia jest najczęściej stosowana wraz z maszynami ułatwiającymi szybkie i sprawne zabezpieczanie nią dużych przesyłek – często towarów ustawianych na paletach. Nie można także zapominać o tak istotnych branżach jak gastronomia czy sektor spożywczy.

Wykorzystywana w nich folia stretch do kontaktu z żywnością jest bezpieczna dla zdrowia i posiada niezbędne atesty PZH oraz certyfikaty bezpieczeństwa spełniające restrykcyjne dyrektywy UE dotyczące kontaktu z żywnością.

Gdzie kupić folię stretch?

Przed zakupem folii stretch warto pamiętać o tym, że rynek oferuje różnego rodzaju produkty tego typu o zróżnicowanej grubości oraz szerokim spektrum zastosowań. Należy również zwrócić uwagę na wagę folii, która często jest podawana jako waga brutto.

Wówczas sprzedawca podaje wagę produktu wraz z tubusem (gilzą), która może się wahać między 200-500 g, co niejednokrotnie stanowi 50 proc. finalnej ceny produktu. Aby zaoszczędzić, warto kupować tego rodzaju produkty w Opak-System, gdzie ceny folii stretch są jednymi z najniższych na rynku przy zachowaniu wysokiej jakości samego produktu. Zawsze kupuj wagę folii w netto, płacąc jedynie za folię.

folia stretch - cena

Cena folii stretch

Zależy również od jej rodzaju (folia do pakowania maszynowego, do pakowania ręcznego i do owijarek, folia stretch mini, folia do kontaktu z żywnością, folia biała, czarna, niebieska), właściwości oraz grubości. Czarne czy niebieskie folie idealnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy przedmiot w przesyłce musi zostać zamaskowany lub nie jest potrzebna jego ekspozycja. Z kolei folie przezroczyste to produkty w pełni transparentne, które pozwalają na szczegółową identyfikację towaru np. podczas przeładunku.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium