Folia stretch, gdzie kupić? 0
Folia stretch, gdzie kupić?

 

Zazwyczaj każdy wynalazek rodzi się z potrzeby. Z folią stretch było zupełnie inaczej. Tylko seria niefortunnych zdarzeń oraz czysty przypadek sprawiły, że folia, jaką dziś znamy, nie została wodoodpornym obrusem. I chyba dobrze, że tak się stało, ponieważ folia stretch to obecnie jeden z najpowszechniej używanych materiałów wykorzystywanych do pakowania przez firmy kurierskie, spedycyjne czy transportowe, a także niezastąpiony produkt w wielu gospodarstwach domowych na całym świecie.

Folia stretch z ponadprzeciętnymi właściwościami

Folia strecht znana jest chyba każdemu. Nawinięta na tekturową rolkę folia wielowarstwowa ma bardzo szerokie zastosowanie, a widujemy ją najczęściej jako zabezpieczenie przychodzącej do nas przesyłki lub podczas pracy magazynowej lub w firmie logistyczno- transportowej.

Folia stretch do pakowania powstaje z termoplastycznego materiału, czyli polipropylenu, który zapewnia jej wysoką elastyczność oraz doskonałą rozciągliwość, nawet pomimo niewielkiej grubości folii. Folia stretch ma jeszcze jedną istotną zaletę – jest wysoce odporna na zewnętrzne czynniki atmosferyczne (m.in. wysokie oraz niskie temperatury, zmiany wilgotności powietrza, opady atmosferyczne), a także oferuje dużą wytrzymałość mechaniczną.

folia stretch

Szerokie spektrum zastosowania folii stretch 

Folia do pakowania ręcznego i do owijarek to nieodzowny produkt w profesjonalnych firmach spedycyjnych i transportowych, a także we wszelkiego rodzaju przedsiębiorstwach dystrybuujących wytwarzane przez siebie towary na zewnątrz.

Folia stretch to również pierwsza pomoc podczas zabezpieczania niewielkich przesyłek oraz przedmiotów przeznaczonych do transportu. W dużych fabrykach oraz firmach przewozowych folia jest najczęściej stosowana wraz z maszynami ułatwiającymi szybkie i sprawne zabezpieczanie nią dużych przesyłek – często towarów ustawianych na paletach. Nie można także zapominać o tak istotnych branżach jak gastronomia czy sektor spożywczy.

czarna folia stretch

Sprawdź czarne folie stretch

Wykorzystywana w nich folia stretch do kontaktu z żywnością jest bezpieczna dla zdrowia i posiada niezbędne atesty PZH oraz certyfikaty bezpieczeństwa spełniające restrykcyjne dyrektywy UE dotyczące kontaktu z żywnością.

Gdzie kupić folię stretch?

Przed zakupem folii stretch warto pamiętać o tym, że rynek oferuje różnego rodzaju produkty tego typu o zróżnicowanej grubości oraz szerokim spektrum zastosowań. Należy również zwrócić uwagę na wagę folii, która często jest podawana jako waga brutto.

biała folia stretch

Sprawdź białe folie stretch

Wówczas sprzedawca podaje wagę produktu wraz z tubusem (gilzą), która może się wahać między 200-500 g, co niejednokrotnie stanowi 50 proc. finalnej ceny produktu. Aby zaoszczędzić, warto kupować tego rodzaju produkty w Opak-System, gdzie ceny folii stretch są jednymi z najniższych na rynku przy zachowaniu wysokiej jakości samego produktu. Zawsze kupuj wagę folii w netto, płacąc jedynie za folię.

Cena folii stretch

Zależy również od jej rodzaju (folia do pakowania maszynowego, do pakowania ręcznego i do owijarek, folia stretch mini, folia do kontaktu z żywnością, folia biała, czarna, niebieska), właściwości oraz grubości. Czarne czy niebieskie folie idealnie sprawdzają się w sytuacjach, gdy przedmiot w przesyłce musi zostać zamaskowany lub nie jest potrzebna jego ekspozycja. Z kolei folie przezroczyste to produkty w pełni transparentne, które pozwalają na szczegółową identyfikację towaru np. podczas przeładunku.

biała folia stretch

Sprawdź niebieskie folie stretch

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium