• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Foliopaki 1
Foliopaki

Spis treści

Co to jest foliopak i kiedy go stosować?

 

Foliopaki w ciągu ostatnich kilkunastu lat zyskały sobie rzeszę zwolenników. Zapewne nikogo to nie dziwi, bo przesyłanie dokumentów i zawieranie umów na odległość jest już zupełnie naturalne. To właśnie foliopaki pomagają nam zachować tajemnicę korespondencji. Ale oczywiście to nie jedyna ich rola.

 

Foliopak – co to jest?

Foliopaki to nic innego jak koperty wykonane z bardzo wytrzymałej folii. Ich cecha wyróżniająca to jednorodna, nieprzezroczysta kolorystyka. Zazwyczaj do dwukolorowy materiał – biały na zewnątrz i czarny wewnątrz. Dlatego świetnie służą do przesyłania wszelkiego rodzaju dokumentów, których zawartość chcemy ochronić. Ale to nie jedyne ich przeznaczenie. Można w nie również zapakować mniejsze, niezbyt ciężkie przedmioty. Folia zapewni im właściwą ochronę.

 

Foliopak to niezawodne opakowanie

Nieprzezroczysty materiał to nie jedyna zaleta foliopaków. Duże znaczenie ma również użycie niezwykle wytrzymałej, elastycznej folii. Jest to wielowarstwowa folia HDPE wykonana z polietylenu. Dzięki temu foliopaki trudno jest rozerwać. Są również dość odporne na uszkodzenia mechaniczne. Świetnie chronią zawartość przesyłek, ponieważ polietylen jest wodoodporny. Jest również naturalną barierą dla wilgoci, kurzu, brudu.

 

Dobra ochrona przed otwarciem

Kolejnym, ważnym elementem dobrego zabezpieczenia przesyłki, którym niewątpliwie są foliopaki to użyty klej. Ten jest na tyle mocny, że doskonale przylega do powierzchni koperty. To połączenie nie do rozerwania bez widocznych śladów. By dostać się do wnętrza foliopaka, trzeba go całkowicie rozerwać. A to na pewno nie umknie niczyjej uwadze.

 

Foliopaki nie tylko do przesyłek

Foliopaki świetnie posłużą również w użytku biurowym. Wykorzystać je można do segregacji ważnych dokumentów, których treść chcemy chronić. Może być to szczególnie ważne podczas biurowych przeprowadzek. Co więcej na ich powierzchni można pisać. Najlepiej użyć do tych celów niezmywalnego markera, mazaka czy cienkopisu.

Zdarza się i tak, że wewnętrzna firmowa korespondencja jest na tyle ważna, że wymaga ochrony przed oczami ciekawskich. Do tych celów foliopaki również dobrze się sprawdzają.

 

Dodatkowe zabezpieczenie

Foliopaków można również używać jako dodatkowego zabezpieczenia przesyłek. I wcale nie muszą to być jedynie pliki kartek. Wymiary foliopaków są na tyle różnorodne i duże, że zapakować w nie można większe przedmioty. Mogą to być niewielkie pudełka wykonane z mało odpornych na warunki zewnętrzne materiałów. Gruba folia HDPE będzie doskonałym, dodatkowym zabezpieczeniem. W foliopakach bardzo często są również przesyłane książki. Dużym plusem pakowania w koperty foliowe jest łatwość ich użytkowania. Dzięki temu cały proces przebiega bardzo sprawnie i szybko.  

 

Komentarze do wpisu (1)

10 lipca 2019

Szczerze mówiąc pierwszy raz widzę coś takiego jak foliopaki. Nigdy wcześniej nie miałem kontaktu z czymś takim i teraz bardzo mi się to spodobało. Jeśli tylko będę miał okazję to zakupię spory zapas.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium