• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak zabezpieczyć świąteczne paczki wysyłane za granicę? 2
Jak zabezpieczyć świąteczne paczki wysyłane za granicę?

Paczki wysyłane pocztą, zawsze muszą być odpowiednio zabezpieczone. Jednak przy wysyłce świątecznych paczek za granicę musimy przyłożyć się do pakowania solidniej. Nie tylko dlatego, że sam dystans do pokonania jest większy. A co za tym idzie, może powstać więcej sytuacji niebezpiecznych dla przesyłki. Pamiętajmy też o tym, że czas świąt, to również czas wzmożonego ruchu pocztowego. Co niestety może przyczynić się do tego, że nasza paczka zostanie potraktowana z nieco większym „pośpiechem” niż zwykle.

Spis treści

Solidne opakowanie – karton

Wysyłając świąteczne prezenty, chcemy, aby dotarły do adresata w nienaruszonym stanie. Rozczarowanie spowodowane potrzaskaną czy połamaną zawartością może być bowiem większe niż w przypadku zwykłej paczki. Dlatego warto zadbać o to, aby opakowanie świątecznej przesyłki było solidne i wytrzymałe. Tym bardziej, kiedy czeka na nią dalsza droga w świat. Najlepiej więc w tej sytuacji wybrać specjalne kartony tekturowe o wzmocnionej konstrukcji (np. pięciowarstwowe).

Taśma i folia stretch

Opakowanie wierzchnie, przy zagranicznej przesyłce, warto dodatkowo wzmocnić za pomocą taśm do pakowania – poprzez oklejenie wszystkich łączeń kartonu. Można również owinąć paczkę ochronną folią stretch, co zabezpieczy karton przed zamoknięciem. Wysyłając paczkę za granicę, lepiej jest skorzystać z nowego opakowania, bez starych etykiet, które mogłyby spowodować problemy z dostarczeniem paczki. Używany karton można ewentualnie owinąć czarną folią ochronną, która zakryje stare oznaczenia. A co z zabezpieczeniem zawartości świątecznej paczki?

Zabezpieczenie zawartości paczki – folia bąbelkowa

Najlepszym zabezpieczeniem przedmiotów znajdujących się w paczce pocztowej, będzie folia bąbelkowa. Jest to doskonały materiał amortyzujący, który przy okazji chroni zawartość również przed wilgocią i zmianami temperatury. Co najważniejsze, folia bąbelkowa jest nie tylko skuteczna, ale także niedroga i można wykorzystać ją wiele razy. A przy tym istnieje kilka jej rodzajów np.:

  • folia bąbelkowa dwuwarstwowa
  • folia bąbelkowa trzywarstwowa
  • folia z dużymi bąblami

Folia bąbelkowa trzywarstwowa sprawdza się przy transporcie delikatnych przedmiotów. Natomiast folia z dużymi bąblami pozwala skutecznie zabezpieczyć bardziej masywne przedmioty.

Oddzielne pakowanie i wypełniacze

Jeżeli w jednej paczce wysyłamy kilka rzeczy, o różnych gabarytach, każda z nich musi zostać zabezpieczona oddzielnie. Czyli każdą musimy indywidualnie owinąć w folię bąbelkową i skleić taśmą, w taki sposób, żeby folia nie odwinęła się w trakcie transportu.

Co istotne, wszystko musimy zapakować tak, aby w kartonie nie było luzu, który umożliwiłby swobodne przemieszczanie się przedmiotów. Gdyby jednak taka wolna przestrzeń powstała, doskonałym rozwiązaniem problemu będą specjalne wypełniacze do paczek. Dzięki temu świąteczna przesyłka z pewnością dotrze w całości wszędzie, niezależnie od dystansu, jaki będzie musiała pokonać.

Komentarze do wpisu (2)

10 stycznia 2020

Jestem bardzo wdzięczna za powyższy artykuł! Ukazał się w samą porę, gdy już i tak nieco spóźniona pakowałam drobne upominki dla siostrzeńców z Irlandii. Dzięki Waszym wskazówkom wszystko dotarło w idealnym stanie.

6 lutego 2020

Artykuł przydatny bardzo i cały czas będzie na topie, bo paczki wysyłamy wciąż. Porady wydają się być logiczne i wiadome każdemu, ale przyznam się, że dla mnie uświadomiły bardzo. Wielokrotnie wysyłałam paczkę i moje pakowanie dalekie było od właściwego. Dobrze,że wszystko szczęśliwie docierało. Teraz moja świadomość wysyłki będzie zupełnie inna.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium