• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jakie urządzenia do pakowania wybrać? 2
Jakie urządzenia do pakowania wybrać?

Urządzenia do pakowania – niezbędnik każdego e-commerce

Spis treści

E-commerce to obecnie jedna z najszybciej rozwijających się branż na całym świecie, która obejmuje coraz bardziej zróżnicowane towary. Dużym wyzwaniem dla logistyki e-commerce jest odpowiednie zapakowanie oraz przetransportowanie towarów do klientów bez ryzyka ich uszkodzenia. Dlatego też sposoby oraz urządzenia pakujące w tym sektorze usług to szczególnie ważny czynnik w całym procesie logistycznym.

 

Coraz większe potrzeby w procesie pakowania

Szybki rozwój oraz siła współczesnego handlu internetowego stwarzają nowe potrzeby, którym producenci opakowań oraz urządzeń pakujących starają się sprostać. Badania rynku wskazują intensywny wzrost e-commerce do 2020 roku, a jego wartość w Polsce wyniesie blisko 70 mld PLN. Prawie połowa klientów korzystających z usług sektora e-commerce wskazuje, że bezpieczna dostawa zamówionych produktów jest jednym z kluczowych czynników podczas robienia przez nich zakupów online. Naturalnym skutkiem takiej sytuacji jest zwiększona potrzeba automatyzacji całego procesu pakowania towarów oraz ich wysyłek, a także większe zapotrzebowanie na materiały, pudełka, etykiety, wypełniacze, urządzenia oraz specjalistyczne oprogramowanie.

Współczesny rynek zapewnia szeroki wybór maszyn oraz urządzeń niezbędnych do pakowania towarów, zabezpieczania przesyłek oraz do szybkiej i skutecznej paletyzacji wszelkich ładunków. Szczególnie pożądane w tym aspekcie są automatyczne i półautomatyczne urządzenia do taśm spinających, akumulatorowe oraz ręczne maszyny do bandowania, termofoliarki, urządzenia do produkcji wypełniaczy papierowych, mat oraz poduszek wypełnionych powietrzem, a także metkownice, drukarki czy też zgrzewarki.

Dyspenser niezbędny w e-commerce

Bardzo przydatnym urządzeniem w zabezpieczaniu towarów w sektorze e-commerce jest na pewno dyspenser do taśmy papierowej, dzięki któremu możliwe jest zaklejenie kartonów taśmą z klejem. Takie rozwiązanie chroni karton z towarem m.in. przed kradzieżą, ponieważ w przypadku próby usunięcia taśmy przez osoby trzecie, pozostanie widoczny ślad na kartonie. Dyspenser stosuje się przy często zmienianych długościach. Jest to doskonałe rozwiązanie wykorzystywane wszędzie tam, gdzie towar pakuje się ręcznie do kartonów.

Solidny i praktyczny paskowacz

W każdym sklepie online, a szczególnie w jego magazynie, przyda się na pewno ekonomiczny i solidny paskowacz, który służy do zabezpieczania towaru podczas transportu oraz magazynowania. Paskowacz, nazywany również paskownicą lub bandownicą, to niezwykle praktyczne urządzenie pozwalające na szybkie spięcie towaru opaską wykonanej z taśmy polipropylenowej. Paskowacz idealnie sprawdza się podczas opasywania różnej wielkości oraz kształtów paczek i przesyłek. Ręczny paskowacz to lekkie i bardzo wygodne urządzenie zapewniające solidne zamknięcie zapinki metalowej, a także łatwe odcięcie taśmy. Może on być z powodzeniem stosowany przy paczkach dostarczanych przez firmy kurierskie, ponieważ zapinka nie odstaje do powierzchni paczki, a tym samym nie uszkodzi innych przesyłek.

 

Poręczny i mobilny odwijacz

Popularnym narzędziem do zabezpieczenia produktów przeznaczonych do wysyłki kurierskiej jest odwijacz do taśm spinających, który jest niezastąpiony wszędzie tam, gdzie konieczne jest szybkie i wydajne pakowanie. Tego typu urządzenia doskonale ułatwiają rozwijanie taśmy, przyspieszając tym samym wydajność podczas pakowania. Odwijacze to wyjątkowo poręczne i praktyczne narzędzia, które są dodatkowo całkowicie mobilne. Posiadają one pojemniki na zapinki oraz blokady zabezpieczające taśmę przed wypadnięciem. Odwijacze wspomagają cały proces pakowania, ułatwiając rozwijanie taśm spinających ze szpul.

 

Skuteczny i ergonomiczny napinacz

Kolejnym ważnym urządzeniem niezbędnym w procesie pakowania jest napinacz do spinania taśm polipropylenowych i poliestrowych. Dzięki połączeniu taśm plastikowymi lub drucianymi klamerkami, tak przygotowany towar jest w pełni zabezpieczony i ustabilizowany na przykład na palecie. Napinacz do taśmy pp doskonale sprawdza się podczas pakowania kartonów oraz ładunków o średniej i dużej wadze. Dzięki niemu możliwe jest zastosowanie taśm o różnej grubości oraz szerokości. Ergonomiczny kształt oraz niewielka waga sprawiają, że napinacz usprawni pracę w każdym mniejszym lub większym sklepie online.

 

Bez nich ani rusz

Oczywiście, w żadnym punkcie handlowym czy magazynie nie może zabraknąć odpowiednich materiałów do pakowania. Współczesny rynek oferuje bardzo szeroką gamę tego rodzaju produktów, poczynając od taśm spinających (PP, PE, PET) i taśm klejących, poprzez folię stretch ręczną i maszynową, płachty foliowe, profile zabezpieczające, na taśmach papierowych i sznurkach elastycznych kończąc.

To tylko nieliczne przykłady urządzeń wykorzystywanych do pakowania oraz zabezpieczania towarów we współczesnym sektorze e-commerce. Rodzaj oraz zaawansowanie techniczne tego typu maszyn zależy od wielkości oraz przepustowości konkretnego sklepu, a także od oferowanych w nim towarów.

Komentarze do wpisu (2)

12 lipca 2019

Sam przez wiele lat pracowałem na magazynie i całkowicie zgadzam się z autorem. Bez tych narzędzi ciężko jest wydajnie realizować typowe, magazynowe zadania.

20 grudnia 2019

Bardzo się cieszę, że trafiłam na ten artykuł, bo planuje powiększyć swój sklep internetowy, a co za tym idzie będę też miała dużo więcej paczek do wysyłki i przyda się jakieś usprawnienie tego procesu.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium