• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Pakowanie szkła 2
Pakowanie szkła

Jak pakować szkło?

Nawet z pieczołowitością zapakowane i zabezpieczone przesyłki mogą ulec uszkodzeniu. Dzieje się to niezależnie od nas. Dobrym przykładem jest tutaj szkło – materiał, któremu trzeba poświęcić sporo uwagi. Jak je zapakować i o co zadbać, by było w pełni bezpieczne?

 

Czy Twoja paczka jest bezpieczna?

Podczas pakowania wyrobów szklanych dobieramy właściwe materiały do pakowania. Najczęściej są to te o właściwościach amortyzujących – np. folia bąbelkowa, pianka polietylenowa. Czasem bywa to również tektura falista. Wszystkie one są niezbędne. Ale jest jeszcze jeden, ważny element, o którym nie można zapomnieć. 

 

Przenieśmy się na końcowy etap podróży paczki. Firmy spedycyjne i kurierskie codziennie obsługują setki tysięcy paczek. Nim dotrze ona w miejsce przeznaczenia, odwiedza kilka punktów przerzutowych. Bywa przez jakiś czas magazynowana, w międzyczasie zmienia środki transportu. Na każdym z tych etapów jest przenoszona. By poszczególne osoby mogły poświęcić jej należytą uwagę, muszą zwyczajnie wiedzieć, z czym mają do czynienia. 

 

Taśmy pakowe ostrzegawcze

I tu z pomocą przychodzą nam taśmy pakowe OSTROŻNIE SZKŁO. Nie mamy na myśli zwykłych taśm akrylowych czy kauczukowych ale taśmy ostrzegawcze.  A do tej grupy zaliczają się taśmy pakowe z nadrukiem, informujące o zawartości przesyłki. Najbardziej znane są te dedykowane przedmiotom szklanym i delikatnym. Bez ich użycia nie można mieć całkowitej pewności, że paczka dotrze do odbiorcy w nienaruszonym stanie.

 

Taśmy pakowe ostrzegawcze to niezwykle proste, a zarazem bardzo skuteczne rozwiązanie. We właściwy sposób skupiają uwagę osób, które mają kontakt z paczką. Komunikat ostrzegawczy niejednokrotnie działa lepiej niż inne materiały zabezpieczające. Oklejenie taśmą ostrzegawczą paczki wyróżni są spośród innych, zwykłych przesyłek.

 

Etykiety z nadrukiem

Innym, także dobrym zabezpieczeniem w transporcie przedmiotów delikatnych są etykiety z nadrukiem. Również w tej kategorii przedmiotów znajdziemy materiały dedykowane wyrobom szklanym. Z racji że etykiety mają większy format niż taśmy pakowe, można na nie nanieść nie tylko tekst ale i symbole. A te, jak wiadomo, lepiej działają na wyobraźnię i są zrozumiałe pomimo różnic kulturowych czy językowych.

 

Etykiety z nadrukiem mogą być potraktowane jako uzupełnienie taśmy pakowej ostrzegawczej. Takie dodatkowe zabezpieczenie na pewno nie zaszkodzi. Ale są sytuacje, kiedy to one grają rolę główną. Czasami, do zabezpieczenia przesyłki trzeba użyć innej taśmy niż ostrzegawcza. To najczęściej z powodu znacznego ciężaru pakunku. Bywa, że mocniejsze taśmy nie są opatrzone napisami ostrzegawczymi. Wtedy właśnie użycie etykiety z nadrukiem staje się niezbędne.

 

 

Komentarze do wpisu (2)

10 lipca 2019

Nie każdy wie, że w wypadku transportowania delikatnych przedmiotów takie oznaczenie jest obowiązkowe. Bardzo fajny wpis, pomocny dla wielu osób!

19 grudnia 2019

Dokładnie. Sama nie raz przy zakupach online szklanych czy porcelanowych produktów spotkałam się ze złym oznakowaniem. Jest to niestety bardzo ważne, bo nie raz widziałam jak traktowane są paczki bez oznaczeń, a przy tak kruchych przedmiotach niestety ale trzeba bardzo uważać.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium