• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Wpływ warunków atmosferycznych na folie stretch oraz taśmy pakowe 0
Wpływ warunków atmosferycznych na folie stretch oraz taśmy pakowe

Wpływ warunków atmosferycznych na folie stretch oraz taśmy pakowe

Spis treści

Bardzo często zdarza się tak, że paczki przewożone lub magazynowane są w wyjątkowo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Mowa tu m.in. o długotrwałym kontakcie z promieniami słonecznymi, wilgocią czy też mrozem. Zresztą niektóre spośród towarów wymagają przechowywania np. w chłodniach.

Nierzadko występują również sytuacje, w których mają miejsce spore wahania temperatury czy też nagłe pogorszenie się pogody w postaci pojawienia się deszczu lub śniegu. Jaki jest wpływ warunków atmosferycznych na materiały opakowaniowe? Czym charakteryzują się takie produkty jak wytrzymała folia stretch i taśma pakowa odporna na warunki atmosferyczne?

Folia stretch odporna na mróz i na promienie słoneczne

Folia stretch z zasady jest nieprzemakalna, nie szkodzą jej też zmiany temperatury. Jeśli więc interesuje Cię folia stretch odporna na mróz, niezależnie od tego czy wybierzesz folię transparentną, czarną czy też w innych kolorach, każda z nich równie dobrze poradzi sobie z wpływem minusowych temperatur. Co za tym idzie, będzie stanowić doskonałą ochronę dla zabezpieczonego za jej pomocą towaru. 

A co z działaniem promieni UV? Każda folia stretch odporna na promieniowanie słoneczne jest w takim samym stopniu, a więc przy ich działaniu nie traci swoich właściwości. Jeżeli jednak chcesz zabezpieczyć produkt, który mógłby uszkodzić się w wyniku działania zbyt mocnego słońca, w miejsce transparentnej wybierz czarną folię stretch, która nie przepuszcza promieniowania słonecznego.

Przedmioty owinięte czarną folią stretch nie wyblakną nawet przy długiej ekspozycji na słońce, gdyż materiał w tym kolorze nie pozwala na przenikanie UV do wnętrza.

Taśmy odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Na działanie niesprzyjających warunków panujących w otoczeniu narażone są również wykorzystywane do zabezpieczania paczek taśmy pakowe. Jak już było wspomniane wcześniej, część produktów przechowywanych jest w chłodniach. Dzieje się tak np. z szeregiem artykułów spożywczych. Wtedy też przyda się taśma pakowa odporna na warunki atmosferyczne takie jak mróz.

Tradycyjne taśmy mogą bowiem nie zdać wtedy egzaminu. Inaczej jest w przypadku taśm Molta Solventa, które w niskich temperaturach nie kruszą się ani nie odklejają. I to właśnie po ten rodzaj taśm pakowych warto sięgnąć w takim przypadku.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium