• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Wpływ warunków atmosferycznych na folie stretch oraz taśmy pakowe 0
Wpływ warunków atmosferycznych na folie stretch oraz taśmy pakowe

Wpływ warunków atmosferycznych na folie stretch oraz taśmy pakowe

Bardzo często zdarza się tak, że paczki przewożone lub magazynowane są w wyjątkowo niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Mowa tu m.in. o długotrwałym kontakcie z promieniami słonecznymi, wilgocią czy też mrozem. Zresztą niektóre spośród towarów wymagają przechowywania np. w chłodniach.

Nierzadko występują również sytuacje, w których mają miejsce spore wahania temperatury czy też nagłe pogorszenie się pogody w postaci pojawienia się deszczu lub śniegu. Jaki jest wpływ warunków atmosferycznych na materiały opakowaniowe? Czym charakteryzują się takie produkty jak wytrzymała folia stretch i taśma pakowa odporna na warunki atmosferyczne?

Folia stretch odporna na mróz i na promienie słoneczne

Folia stretch z zasady jest nieprzemakalna, nie szkodzą jej też zmiany temperatury. Jeśli więc interesuje Cię folia stretch odporna na mróz, niezależnie od tego czy wybierzesz folię transparentną, czarną czy też w innych kolorach, każda z nich równie dobrze poradzi sobie z wpływem minusowych temperatur. Co za tym idzie, będzie stanowić doskonałą ochronę dla zabezpieczonego za jej pomocą towaru. 

A co z działaniem promieni UV? Każda folia stretch odporna na promieniowanie słoneczne jest w takim samym stopniu, a więc przy ich działaniu nie traci swoich właściwości. Jeżeli jednak chcesz zabezpieczyć produkt, który mógłby uszkodzić się w wyniku działania zbyt mocnego słońca, w miejsce transparentnej wybierz czarną folię stretch, która nie przepuszcza promieniowania słonecznego.

Przedmioty owinięte czarną folią stretch nie wyblakną nawet przy długiej ekspozycji na słońce, gdyż materiał w tym kolorze nie pozwala na przenikanie UV do wnętrza.

Taśmy odporne na zmienne warunki atmosferyczne

Na działanie niesprzyjających warunków panujących w otoczeniu narażone są również wykorzystywane do zabezpieczania paczek taśmy pakowe. Jak już było wspomniane wcześniej, część produktów przechowywanych jest w chłodniach. Dzieje się tak np. z szeregiem artykułów spożywczych. Wtedy też przyda się taśma pakowa odporna na warunki atmosferyczne takie jak mróz.

Tradycyjne taśmy mogą bowiem nie zdać wtedy egzaminu. Inaczej jest w przypadku taśm Molta Solventa, które w niskich temperaturach nie kruszą się ani nie odklejają. I to właśnie po ten rodzaj taśm pakowych warto sięgnąć w takim przypadku.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium