• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Wysyłka szkła, co należy wiedzieć 0
Wysyłka szkła, co należy wiedzieć

 Transport szkła, czy też różnego rodzaju szklanych produktów wiąże się często z ryzykiem uszkodzenia przewożonych towarów. Chcąc zapobiec tego typu sytuacjom, należy w odpowiedni sposób zabezpieczyć szkło na ten czas. Na łamach artykułu, postaramy się odpowiedzieć na pytania: Jak zapakować szkło? Jak przewozić szkło?

Szkło należy do jednych z najbardziej delikatnych produktów, jeśli chodzi o jego transport. Wiele przedsiębiorstw, wysyłając swoje artykuły stara się jak najlepiej je zabezpieczyć. Natomiast firmy transportowe dokładają wszelkich starań, aby dowieźć przesyłki w całości. Właściwa ochrona delikatnych, szklanych przedmiotów, może znacznie zminimalizować, a nawet odrzucić wszelkie obawy o ich uszkodzenie podczas transportu. Należy tylko wiedzieć jak zrobić to dobrze.

etykieta samoprzylepna uwaga szkło

Sprawdź etykietę samoprzylepną UWAGA SZKŁO

Zabezpieczanie szklanych przesyłek

Spis treści

Zabezpieczanie szkła będzie związane z zastosowaniem pewnych produktów z sektora opakowaniowego. W tej sytuacji bardzo przydatna okazać się może folia bąbelkowa, tektura falista, pianka polietylenowa czy profile ochronne. W zależności od potrzeby, zastosujemy odpowiedni produkt, który w najlepszy możliwy sposób zadba o bezpieczeństwo przewożonego towaru. Przyjrzyjmy się zatem bliżej każdemu z wymienionych artykułów.

Folia bąbelkowa często jest produktem nr 1 stosowanym do ochrony delikatnych przedmiotów. Dzięki zamkniętym pęcherzykom powietrza, umieszczonym pomiędzy dwiema warstwami folii, zapewnia dobrą amortyzację. Potrafi znakomicie dopasować się do kształtu danych artykułów. Jest lekka, wodoodporna i paroszczelna. Posiada odpowiednią lepkość, która solidnie zabezpiecza przedmioty przed ryzykiem uszkodzenia.

Tektura falista używana jest do owijania i zabezpieczania przedmiotów na czas magazynowania i transportu. Sztywność jej materiału pozwala tworzyć tzw. separatory, które wykorzystywane są przy pakowaniu delikatnych, szklanych przedmiotów. Dzięki czemu nie obijają się o siebie podczas transportu i zachowują odpowiednią stabilizację. Używana jest też jako wypełniacz wolnych przestrzeni, co również znacząco wpływa na właściwą ochronę zawartości przesyłek. Tektura falista jest produktem naturalny i ekologicznym. Powstaje w procesie recyklingu i po zużyciu również mu podlega.

Pianka polietylenowa jest produktem, który doskonale chroni przedmioty przed zarysowaniem i uszkodzeniami mechanicznymi. Jest elastyczna, trwała, odporna na rozerwania, wysokie temperatury i wodę. Jest lekka i miękka, co sprawia, że z łatwością można owinąć w nią szklane artykuły.

Profile ochronne wykonane z pianki polietylenowej występują w różnorodnych kształtach, formie oraz wielkości. Dzięki czemu można je idealnie dopasować do szklanych krawędzi. Taka ochrona zapobiegnie ukruszeniu się dość istotnych fragmentów przewożonych przedmiotów. Profile ochronne odporne są na wilgoć, pleśń i skrajne temperatury. Nadają się także do recyklingu.

wysyłka szkła - pakowanie

W powyższym rozważaniu określiliśmy sobie jak zabezpieczyć szkło, a jednocześnie odpowiedzieliśmy na pytanie jak zapakować szkło, aby było dobrze chronione. Znamy już artykuły z branży opakowaniowej, które nam to bardzo uskutecznią. Teraz wypadałoby odpowiedzieć na pytanie: Jak przewozić szkło? Jest ono w pewnym stopniu powiązane z tym co już zostało wyżej określone. Jednak wcześniej skupiliśmy się głównie na ochronie zawartości będącej w danym opakowaniu. Teraz powiemy sobie o zewnętrznej formie zabezpieczającej.

Jak przewozić szkło?

Pakowanie szkła nie jest trudnym procesem, jeśli mamy odpowiednie artykuły zabezpieczające. To samo odnosić się będzie do jego transportu. Posiadając dobry i solidny karton właściwie oznaczony, również wpłyniemy na dodatkową ochronę produktów. To jak przewozimy szkło będzie miało ogromne znaczenie.

W tej sytuacji, powinniśmy dopasować nasz karton do rozmiarów wysyłanych przedmiotów. Pozwoli to zachować należytą ochronę i stabilizację wartościowej dla nas zawartości. Następnie w zależności od wagi przedmiotu, wybierzmy jego odpowiednią grubość. Dobrze go zaklejmy i opatrzmy etykietą, która pomoże w identyfikacji zawartości, a jednocześnie zwróci uwagę na jej formę. Pamiętajmy, że etykieta odegra tu znaczącą rolę.

Podsumowując, wysyłając szkło, powinniśmy zwrócić uwagę na jego odpowiednie zabezpieczenie. Bardzo ważna będzie tu kwestia wewnętrznej i zewnętrznej jego ochrony. Wpłynie to na dobrą amortyzację i stabilizację oraz właściwą identyfikację przewożonych produktów. Odpowiednie zabezpieczanie szklanych przesyłek, będzie kluczową kwestią ich wysyłki.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium