• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Chcesz, aby klienci odwiedzający Twój sklep na długo go zapamiętali? Odpowiednie opakowania są na to najlepszym sposobem! 0
Chcesz, aby klienci odwiedzający Twój sklep na długo go zapamiętali? Odpowiednie opakowania są na to najlepszym sposobem!

Chcesz, aby klienci odwiedzający Twój sklep na długo go zapamiętali? Odpowiednie opakowania są na to najlepszym sposobem!

Spis treści

Opakowania produktów przeznaczonych do wysyłki odgrywają bardzo ważną rolę w budowaniu rozpoznawalności marki oraz lojalności kupującego. Nie będzie przesadą nazwanie opakowania, w tym wypadku tego, w którym odbywa się wysyłka towaru do klienta, wizytówką sklepu. To przecież właśnie z nim ma odbiorca kontakt w pierwszej kolejności. Zatem wybór takich materiałów, jak np. taśmy klejące z logo firmy, może mieć decydujący wpływ na to, czy Twój sklep zostanie zapamiętany, czy też zniknie zapomniany gdzieś w gąszczu konkurencji. Jak zapakować produkty dla klientów, by ziścił się ten pierwszy, nie zaś drugi scenariusz? W czym dokładnie mogą pomóc takie niewielkie zmiany, jak odpowiednio dobrana taśma pakowa z nadrukiem? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w naszym artykule!

Budowanie rozpoznawalności marki za pomocą taśmy z logo firmowym

Nie da się odnieść sukcesu w biznesie, i to niezależnie od branży, bez zbudowania świadomości i rozpoznawalności marki. To oczywiste, że kiedy w przyszłości konsument będzie miał do wyboru dwa porównywalne ze sobą produkty oferowane przez podobne firmy, wybierze ten, którego marka jest mu znana. Aby jednak taka była, musi mu wcześniej dobrze zapaść w pamięć. I tutaj właśnie pole do popisu mają opakowania produktów sprzedawanych drogą internetową. W tym celu nie ma nawet konieczności zmiany całego pudełka na inne. Umieszczenie logo i nazwy sklepu na opakowaniu umożliwia taśma pakowa z nadrukiem. Dzięki niej każda wysłana paczka staje się jednocześnie wspomnianą już przez nas we wstępie wizytówką sklepu, dzięki której zapadnie on w pamięć odbiorcy, co zaprocentuje w przyszłości przy następnych decyzjach zakupowych. Ważne, by ma takich taśmach umieszczać wyraźne logo oraz charakterystyczne dla marki kolory. Może znaleźć się tam też np. adres strony internetowej czy też slogan reklamowy, do czego wrócimy jeszcze w dalszej części artykułu.

Taśmy klejące z logo a wywołanie pozytywnych emocji

Wszędzie, a więc w zakupach także, liczy się pierwsze wrażenie. Jeśli będzie ono dobre i odbiorowi oraz rozpakowywaniu przesyłki będą towarzyszyć miłe emocje, wpłynie to na kolejne decyzje zakupowe klienta. Estetycznie wyglądające, spersonalizowane dzięki użyciu taśmy klejącej z logo, opakowanie sprawi, że w głowie odbiorcy pojawią się pozytywne skojarzenia z marką i sklepem, a same zakupy u Ciebie będą przez niego kojarzone z przyjemnością. Personalizowane elementy, takie jak taśma pakowa z nadrukiem, na którym poza logo możesz umieścić krótką wiadomość dla odbiorcy (np. slogan reklamowy, podziękowanie za zakup czy po prostu życzenia miłego dnia) w jego oczach świadczyć będą o dbaniu o klienta, mogą też najzwyczajniej w świecie wywołać uśmiech na jego twarzy. A stąd już krótka droga do chęci zrobienia kolejnego zakupu, który, jak może się odbiorca spodziewać, ponownie obfitował będzie w przyjemne wrażenia.

Mocna taśma z nadrukiem a profesjonalny wizerunek

Na dobre pierwsze wrażenie wpływ maja oczywiście nie tylko pozytywne emocje wywołane przez walory estetyczne opakowania. Dla klienta liczą się też takie aspekty jak solidność, niezawodność i profesjonalizm. Wytrzymała, mocna taśma z nadrukiem z wyraźnie widocznym na niej logo, to wyraźny sygnał dla odbiorcy, że ma do czynienia z wiarygodnym, doświadczonym sprzedawcą, który dysponuje swoimi własnymi, sygnowanymi swoją marką, materiałami, a nie korzysta jedynie z tych „no name”. Konsekwentne stosowanie taśmy z logo firmowym wpłynie na odbiór Twojego e-commerce jako profesjonalnego, dbającego o szczegóły i starannie przygotowującego każdą wysyłkę. Wysyłka towaru do klienta w opakowaniu zabezpieczonym taśmą pakową z nadrukiem jest także elementem spójnego wizerunku w całym procesie pakowania i wysyłki, budującym zaufanie, które będzie procentować w przyszłości.

Taśmy pakowe z logo firmy jako narzędzie marketingowe i promocyjne

Pisaliśmy wcześniej o możliwości umieszczenia na taśmie pakowej z nadrukiem różnych informacji.  Poza logo i nazwą sklepu czy adresem jego strony internetowej, mogą to być takie treści jak slogan reklamowy, o czym zdążyliśmy wspomnieć, a także np. wiadomości o bieżących promocjach, rabatach czy nowościach produktowych. Klient po zauważeniu takiego nadruku, najprawdopodobniej będzie zainteresowany bliższym zapoznaniem się ze szczegółami Twojej oferty. To nie wszystko, możesz tam również zostawić numer telefonu do obsługi klienta, adres mailowy czy informacje o mediach społecznościowych, w których konsument znajdzie konta Twojego sklepu internatowego. W ten sposób zachęcisz go do większego zaangażowania się w interakcje z Twoją marką.

Podsumowując, taśmy pakowe z logo firmy odgrywają bardzo ważną role w budowaniu rozpoznawalności sklepu oraz w wywoływaniu pozytywnych emocji związanych z zakupem. Dzięki nim paczka wygląda estetycznie i profesjonalnie. Taśmy pakowe z nadrukiem stanowią także niezwykle skuteczne, a przy tym tanie narzędzie marketingowe, warto wiec wykorzystywać je w swoim biznesie. My wiemy o tym doskonale, dlatego też w naszej ofercie znajdziesz takie produkty jak:

Zapraszamy do kontaktu!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium