• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Folia stretch mini rap – pomocnik w e-commerce 0
Folia stretch mini rap – pomocnik w e-commerce

Spis treści

Folia stretch to materiał, który od lat powszechnie wykorzystywany jest do pakowania i zabezpieczania różnych produktów. Nie sposób wyobrazić sobie bez niej zwłaszcza branżę e-commerce. Jednym z rodzajów tego materiału pakowego jest folia minirap. Zdobywa ona coraz większą popularność, warto więc przyjrzeć jej się bliżej. Czym dokładnie jest folia minirap i jakie posiada cechy? Do czego służy i kiedy warto po nią sięgnąć? Jakie są akcesoria do folii minirap? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu!

Co to jest folia minirap?

Folia minirap jest najmniejszą dostępną na rynku wersją ręcznej folii stretch. Podobnie, jak pełnowymiarowy stretch, folię minirap produkuje się z polietylenu (PE), tworzywa sztucznego należącego do polimerów, od lat szeroko wykorzystywanego w przemyśle. Folia minirap posiada zatem takie same właściwości, jak tradycyjny stretch (przybliżymy je w dalszej części artykułu), jest tylko od niej znacznie mniejsza. Idealnie nadaje się więc do pakowania drobniejszych produktów. Jak dokładnie wygląda folia minirap? Jest to po prostu cięta folia stretch nawinięta na kompaktową rolkę o niewielkim rozmiarze. Minirolki folii stretch, bo tak też bywa nazywany ten materiał pakowy, standardowo mają szerokość 10 cm, choć posiadamy w swojej ofercie również folię minirap o szerokości 5 cm. Podobnie, jak klasyczny, pełnowymiarowy stretch, folię minirap można kupić w różnych wersjach kolorystycznych (u nas dostępna jest np. folia minirap transparentna, czarna czy niebieska).

Jakie są właściwości folii minirap?

Polietylen, z którego, jak już wspomnieliśmy, produkuje się folię minirap, jest wyjątkowo giętki i termoplastyczny, a jednocześnie wytrzymały. Dzięki temu folia minirap charakteryzuje się wysoką elastycznością, łatwo też dopasowuje się do zabezpieczanego za jej pomocą przedmiotu. To ostatnie umożliwia również jej wysoka kleistość. Właśnie te cechy sprawiają, że folia minirap szczelnie przywiera do owiniętej nią rzeczy. Bez względu na kształt i gabaryty przedmiotu, jak i to, czy jego powierzchnia jest śliska czy chropowata, folia ta doskonale spełni swoje zadanie. Folia stretch typu minirap, podobnie jak i ta pełnowymiarowa, jest również bardzo rozciągliwa. Czy wiesz, że oferowaną przez nas folię minirap o grubości 23 mikronów można rozciągnąć aż o ok. 180%? To naprawdę sporo, prawda? Oczywiście pisząc o tym, jakie są właściwości folii minirap, nie można pominąć jej dużej wytrzymałości i odporności na rozerwanie, przypadkowe przebicie, wilgoć, niskie temperatury, a w przypadku czarnego stretchu, również na promienie UV.

Do czego służy folia minirap?

Zastosowanie folii minirap, zarówno w e-commerce, na którym to skupiamy się w tym artykule,  jak i poza nim, jest bardzo szerokie. Dzięki swojej uniwersalności, niskiej cenie, a przede wszystkim właściwościom, o których już napisaliśmy, sięgają po nią pracownicy różnych branż. Folia minirap przydaje się również w gospodarstwach domowych. Kiedy wybrać folię minirap? Sprawdźmy!

Zastosowanie folii minirap w e-commerce

W sektorze e-commerce folia minirap doskonale sprawdza się przede wszystkim przy pakowaniu niewielkich przedmiotów. Mogą to być np. kosmetyki czy książki. Wykorzystasz ją także do zabezpieczania pojedynczych małogabarytowych paczek lub łączenia kilku drobnych przesyłek w jedną. Za jej pomocą folii minirap z powodzeniem możesz połączyć też długie i nieduże produkty w wiązki bez użycia taśmy samoprzylepnej. To rozwiązanie idealne zwłaszcza wtedy, gdy nie chcesz, by na owijanych powierzchniach został klej (folia minirap go nie posiada, a jednocześnie jest dostatecznie kleista, by je scalić). Dzięki temu, że jest wyjątkowo łatwa w aplikacji, znacznie przyśpieszysz proces pakowania, co w e-commerce jest przecież kluczowe. Usprawnisz go jeszcze bardziej, gdy sięgniesz po akcesoria do folii minirap, do których jeszcze wrócimy.

Zastosowanie folii minirap poza e-commerce

Poza e-commerce folia minirap na stałe zagościła przede wszystkim w przemyśle spożywczym. Doskonale nadaje się do pakowania owoców czy warzyw. Jest też idealna do zabezpieczania takich produktów spożywczych, jak kiełbasy, wędliny, sery czy gotowe dania na tackach. Folia minirap świetnie przylega do produktów, chroni więc je przed utratą świeżości, wyschnięciem, przedostaniem się wilgoci czy niepożądanych zapachów. Słowem, pozytywnie wpływa na przedłużenie ich trwałości.

Dyspensery – przydatne akcesoria do folii minirap

Nadmieniliśmy już, że zabezpieczanie produktów przy pomocy folii minirap będzie jeszcze szybsze i sprawniejsze, jeśli zaopatrzysz się w odpowiednie akcesoria. Do folii minirap warto kupić specjalny dyspenser do mini rolek. To proste urządzenie umożliwi Ci łatwe owinięcie produktów folią. Dyspenser do folii minirap jest ergonomiczny i lekki. Co ważne, pozwala na manipulację za pomocą jednej ręki. Uchwyt do folii minirap nie tylko usprawni i przyspieszy proces pakowania, ale również znacznie poprawi jego jakość. Efektywniejsze wykorzystanie folii przełoży się też na oszczędności w firmowym budżecie.

Podsumowując, folia minirap to niezwykle innowacyjny produkt, który warto mieć pod ręką zwłaszcza wtedy, gdy prowadzi się biznes e-commerce. Oprócz niej warto wyposażyć się również w odpowiedni dyspenser do niej przeznaczony. Chcesz kupić wysokiej jakości folię minirap oraz dyspensery? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą! W Opak-System mamy to, czego potrzebujesz!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium