• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Ile powinna ważyć folia stretch? 0
Ile powinna ważyć folia stretch?

Ile powinna ważyć folia stretch?

Spis treści

Podczas przeglądania ofert dotyczących folii stretch najprawdopodobniej w pierwszej kolejności zwracasz uwagę na dwa parametry.

Pierwszy z nich to cena folii stretch. Wiadomo w końcu, że chcesz wybrać najkorzystniejszą spośród ofert.

Drugą ważną dla ciebie cechą jest waga folii stretch.

Następnie wystarczy tylko wybrać najbardziej opłacalną opcję i gotowe. Ale czy na pewno? Okazuje się, że nie! Nie zwróciłeś uwagi na jedną ważną informację – jaka jest waga folii stretch netto. Ile zatem powinna ważyć folia stretch? I jak wybrać naprawdę najkorzystniejszą ofertę? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Waga folii stretch a waga tulejki

Wszystko rozbija się tutaj o nic innego, jak o wagę tulejki, czyli walcowatej rurki, na którą nawinięta jest folia stretch. Waga rolki, jak inaczej nazywana jest tulejka, może się znacznie różnić i wynosić równie dobrze tak 500 jak i np. 850 g.

Najczęściej występująca waga folii stretch brutto to 1,5 kg, 2,5 kg i 3 kg. Ale waga wadze nierówna i przy zakupie przykładowo 3 kg folii stretch, realna waga tej ostatniej będzie wynosić kolejno: 2,5 kg i 2,15 kg. Folie o jednakowej wadze netto oraz jakości, ale nawinięte na rolki o różnej wadze, posiadając jednakową cenę brutto, będą mieć zatem jednocześnie inną cenę za kg.

1 kg folii stretch – ile to metrów bieżących?

Z reguły w opisie pojedynczego opakowania folii stretch widnieje jej waga (brutto i netto, o czym wspominaliśmy już wcześniej) oraz grubość liczona w mikronach (przeważnie to 23 mic). Można tam również znaleźć informację o tolerancji parametrów, która podawana jest w procentach (np. ±3%).

Przyjmuje się, że po rozwinięciu 1 kg folii stretch (mowa tu o wadze netto, a więc po zdjęciu folii z tulejki) o grubości 23 mikronów ma ona około 95 metrów bieżących długości.

Warto mieć na uwadze fakt, że pomimo identycznej wagi netto, takiego samego rozmiaru oraz jednakowej grubości, długość ta może się nieznacznie różnić. Podane wyżej dane są szacunkowe i pozwalają określić przybliżoną długość 1 kg folii stretch. Można jednak przyjąć, że różnice te nie będą zbyt duże.

Cena folii stretch a jej waga - podsumowanie

Podsumowując, przy porównywaniu poszczególnych cen folii stretch należy w pierwszej kolejności zagłębić się w szczegóły oferty. Na wynik takiego porównania wpływ będzie mieć waga rolki, a także grubość folii podawana w mikronach.

W większości przypadków wynosi ona wspomniane wcześniej 23 mikrony, niemniej warto upewnić się o tym przed zakupem. Z pewnością najważniejszym aspektem, na który trzeba zwracać od razu uwagę, są waga netto i waga brutto folii stretch, które to parametry widnieją w specyfikacji takiego produktu.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium