• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak pakować książkę do wysyłki lub przeprowadzki? Wypróbuj nasz sposób! 0
Jak pakować książkę do wysyłki lub przeprowadzki? Wypróbuj nasz sposób!

 

Jak pakować książkę do wysyłki lub przeprowadzki? Wypróbuj nasz sposób!

Spis treści

Książki – przedmioty, które niemal każdy z nas posiada w swoim domu, w mniejszej bądź większej ilości. Jest to również dość częsty pomysł na prezent. Mimo, iż książka posiada całkiem foremny kształt, który (wydawać by się mogło) łatwo spakować i przetransportować w dane miejsce, to jednak rzeczywistość okazuje się zgoła inna. W momencie, gdy mamy w planach przeprowadzkę lub chcemy wysłać bliskiej osobie podarunek w postaci woluminu, niejednemu „Kowalskiemu” rodzi się w głowie pytanie: jak pakować książki do wysyłki, aby bez uszkodzeń dotarły do adresata? W dzisiejszym wpisie postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

Podstawowa zasada, o której trzeba pamiętać to: nigdy nie przewoź książek w workach bądź luzem, ponieważ na 99,9% bezpowrotnie uszkodzisz je w transporcie. Jakakolwiek wysyłka książek powinna mieć miejsce tylko i wyłącznie w kartonie. Należy jednak zaznaczyć, że do przewozu tego typu przedmiotów trzeba wybierać odpowiedniej wielkości i najgrubsze kartony, których dno warto wzmocnić dodatkowym kawałkiem tektury.

Takie zabezpieczanie książek wynika z faktu, że kilka zapakowanych egzemplarzy do jednej paczki może ważyć naprawdę dużo kilogramów, a ostatnią rzeczą jaką byśmy chcieli podczas np. przeprowadzki jest oderwane dno kartonu i rozsypane przedmioty!

Alternatywą dla kartonów mogą być coraz popularniejsze plastikowe pojemniki. Jednak nie należy ich przesadnie przeciążać, bowiem pod wpływem ciężaru mogą popękać.

Pakowanie książek? Po pierwsze zorganizuj wytrzymałe kartony

Folia bąbelkowa – niezawodny towarzysz każdej przesyłki

Dbając o odpowiednie zabezpieczanie książek przeznaczonych do transportu, nie sposób pominąć w całym procesie udziału folii bąbelkowej. Aby zmniejszyć ryzyko uszkodzenia okładki, zwłaszcza miękkiej, nieestetycznego zagięcia rogów czy kartek, warto każdy egzemplarz książki owinąć szczelnie w folię bąbelkową.

Opanuj sztukę odpowiedniego pakowania książek do kartonu

Jak zapakować książkę do kartonu?

To niemniej istotna część podczas całego procesu, która w dużej mierze wpływa na to, czy nasz zbiór literatury dotrze w docelowe miejsce bez szwanku. Pamiętaj, aby książki układać w poziomie, zaczynając od największych i najcięższych egzemplarzy. Nie wypełniaj kartonów całkowicie, gdyż najprawdopodobniej nie dasz rady ich unieść, a tym samym bezpiecznie przetransportować do samochodu i pod nowy adres. Nawet jeżeli w kartonie (plastikowym pojemniku) zostanie miejsce, nie ściskaj i nie upychaj książek. Puste przestrzenie wypełnij dedykowanym wypełniaczem po to, aby w trakcie transportu książki nie obijały się o siebie.

Wysyłka książek, czyli jak zadbać o egzemplarze już spakowane?

Gotowe, zapakowane kartony wystarczy już tylko zakleić dokładnie taśmą i umieścić na górze całego ładunku. Pamiętać należy, aby niepełnych paczek nie układać na spodzie i nie obciążać innymi – ciężkimi pudłami, bo takie działanie grozi realnym zniszczeniem transportowanych książek. Zabezpieczanie książek przed zniszczeniem, to również zwrócenie uwagi, czy w bliskim sąsiedztwie paczek z naszą biblioteczką nie znajdują się pojemniki z cieczą (wodą, farbą, itp.), które po wylaniu się mogłoby w znacznym stopniu uszkodzić cenny, książkowy pakunek.

Jak przygotować książkę do paczkomatu na prezent?

Wysyłka książek jako prezent dla bliskiej nam osoby, to temat bliski sercu wszystkim miłośnikom literatury. W tym przypadku warto pamiętać, że prezentowy wolumin musi być zapakowany estetycznie, jak na prezent przystało, jednak przesyłka powinna być odporna na ewentualne, niekorzystne warunki i zniszczenia. Jeżeli wysyłamy jedną, maksymalnie trzy książki – uśrednionych wymiarów, wówczas każdą z nich warto owinąć w folię bąbelkową i zapakować w specjalne opakowania kartonowe, dedykowane książkom. Jeżeli ilość egzemplarzy dochodzi do kilku, kilkunastu sztuk, wówczas pakowanie książek należy przeprowadzić w sposób opisany we wcześniejszych akapitach.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium