• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak wysyłać opony lub felgi kurierem - praktyczne porady 0
Jak wysyłać opony lub felgi kurierem - praktyczne porady

Wysyłka opon kurierem, lub wysyłka felg kurierem zawsze wiążę się ze stresem i niepewnością. Znacznie różni się od standardowych przesyłek, więc często nie wiemy jak dokładnie wygląda taka procedura. Nie jest to jednak wcale trudne, wystarczy podążyć za naszymi poradami.

Jak wysyłać opony lub felgi kurierem - praktyczne porady

Spis treści

Jakim kurierem wysłać opony?

Każda firma transportowa ma inne wymagania odnośnie tego jak pakować opony, lub felgi do wysyłki kurierem. Przede wszystkim firmy określają to w jakie materiały należy zapakować opony, czy ma być to folia stretch, pudełko, oraz jaki ma być maksymalny rozmiar przesyłki. Między innymi z wytycznych danej firmy dowiemy się także gdzie ma być umieszczony list przewozowy. Każda firma ma więc inne wymagania co do tego, jak wysyłać opony kurierem.

Jak widać od tego wyboru zależy to czy wysyłka będzie dla nas problematyczna, czy też szybko damy radę załatwić sprawę i wysłać opony nowemu właścicielowi. Na każdej stronie firm kurierskich znajdziesz dokładne wytyczne pokazujące jak zapakować i wysłać opony z felgami. Wystarczy, że porównasz wymagania do siebie i wybierzesz najlepszą opcję.

Ile kosztuje wysłanie opon i felg kurierem?

Koszt wysyłki opon i/lub felg zależy przede wszystkim od tego, czy chcemy wysłać od razu wszystkie 4 koła, czy jedno, lub dwa. W większości firm kurierskich jest to równoczesny wybór między przysyłką niestandardową i standardową. Różnica między wysyłką jednej a czterech opon to często aż ponad 50% różnicy.

Ceny różnią się także w zależności od rozmiaru naszych opon, jeśli masz większe zapłacisz więcej, za mniejszy rozmiar, mniej. Dodatkowo kwota, którą zapłacisz za przewóz opon będzie się różniła w zależności do tego jaką firmę transportową wybierzesz. W każdej z nich ceny są nieco inne, ale też wymagania odnośnie pakowania oraz oznaczeń się różnią. Warto więc dokładnie sprawdzić oferty i wybrać najlepszą.

Folia stretch

Opak System poleca: Folia stretch

Folia bąbelkowa

Opak System poleca: Folia bąbelkowa

Pianka polietylenowa

Opak System poleca: Pianka polietylenowa

Jak wysłać felgi kurierem?

Felgi mogą zostać uznane za paczkę standardową lub niestandardową, w zależności od tego jak je zapakujesz. Felgi zapakowane w karton mogą zostać uznane za paczkę standardową, natomiast zawinięte w stretch, będą zakwalifikowane jako paczka niestandardowa, ze względu na ich okrągły kształt.

Jak wysyłać felgi kurierem za niższą cenę? Różnica między przesyłką niestandardową a standardową podczas wysyłki felg jest o tyle ważna, że determinuje ona także końcową cenę wysyłki. Paczki niestandardowe będą znacznie droższe, warto więc zastanowić się nad regularnym kształtem paczki.

Jak zabezpieczyć felgi do przesyłki kurierem?

Pakowanie felg to bardzo ważny proces. Felgi, a zwłaszcza felgi aluminiowe tzw. „alufelgi” powinny być bardzo dokładnie zabezpieczone, tak aby nie zostały przetarte, czy zarysowane. Taka sytuacja może prowadzić do zwrotu, lub odmowy przyjęcia towaru. Dobrze jest więc owinąć „alufelgi” folią bąbelkową lub folią polietylenową. Dzięki temu unikniemy zniszczeń i strat pieniężnych.

Jeśli już dokładnie zapakowałeś felgi do wysyłki warto zrobić im wyraźne zdjęcia. Dzięki temu unikniesz nieprzyjemnej sytuacji, w której to kurier lub firma kurierska dopuści się zaniedbania, a to ty będziesz musiał ponieść niepotrzebne koszy zwrotów i braku transakcji.

Jak wysyłać opony lub felgi kurierem

Wniosek na koniec nasuwa się sam. Najważniejszą decyzją, którą będziesz musiał podjąć jest właśnie weryfikacja firmy kurierskiej. To ten wybór będzie determinował wszystkie kolejne czynności. To jak zapakujesz paczkę będzie dokładnie określne przez firmę kurierską. Jeśli będziesz precyzyjnie przestrzegał zasad firmy, którą wybierzesz Twoja wysyłka opon będzie szybką i przyjemną procedurą, która nie przysporzy kłopotów.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium