• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Opakowania do wysyłki elektroniki 0
Opakowania do wysyłki elektroniki

Opakowania do wysyłki elektroniki

Spis treści

Wszelkiego rodzaju elektronika to przeważnie sprzęt delikatny i zazwyczaj bardzo wartościowy.  Z tego też powodu wysyłka laptopa czy telefonu powinna odbywać się ze szczególną dbałością o zachowanie zasad dotyczących ochrony przed uszkodzeniem tego typu produktów w trakcie transportu.

Nie przywiązując należytej wagi do wyboru opakowania do wysyłki elektroniki, sprzęt narazisz na zniszczenie, a siebie na utratę sporej sumy pieniędzy.

Chcesz tego uniknąć?

Przeczytaj nasz artykuł i dowiedz się jak poprawnie zapakować elektronikę do wysyłki i jakie są polecane opakowania dla branży elektronicznej.

Jak zapakować sprzęt elektroniczny do wysyłki ?

Sprzęty takie jak np. telefon czy laptop wyposażone są we wrażliwe na wstrząsy czy wilgotność moduły elektroniczne. To, w jakim stanie wysyłana przez Ciebie elektronika dotrze do odbiorcy, w dużej mierze zależeć będzie od tego, czy zdecydujesz się na odpowiednie opakowania dla branży elektronicznej. Bardzo dobrą ochronę dla sprzętu elektronicznego, w zależności od typu oraz rozmiaru urządzenia,  stanowić będzie tektura 3- lub 5-warstwowa. Możesz wybierać spośród kartonów fasonowych i klapowych. Do wysyłki niewielkich akcesoriów elektronicznych przydadzą się koperty bąbelkowe o dostosowanych do wysyłanych produktów rozmiarach.

Jak zapakować telefon?

Wysyłka telefonu może przysporzyć sporo trudności. Przede wszystkim należy zdać sobie sprawę z tego, że oryginalne opakowanie, w którym kupowany jest telefon, nie będzie stanowiło dostatecznej ochrony podczas transportu. Pomimo tego, że jest ono odpowiednio wyprofilowane i idealnie dostosowane do wymiarów telefonu, ma dość cienkie ścianki, które mogą nie uchronić urządzenia od ewentualnych uszkodzeń, brak w nim także amortyzacji. Dlatego też po zamknięciu oryginalnego pudełka z umieszczonym w nim telefonem, owiń je kilkakrotnie folią bąbelkową, po czym oklej taśmą samoprzylepną. Tak zabezpieczony pakunek umieść w docelowym kartonie o odpowiednim rozmiarze.

Jeśli chodzi o opakowania do wysyłki elektroniki, to do telefonów doskonale nadają się kartony fasonowe. Ewentualną pustą przestrzeń wewnątrz takiego kartonu wypełnij folią bąbelkową. Po zamknięciu pudełka owiń je folią stretch i zabezpiecz taśmą pakową. Będzie to stanowiło dodatkową ochronę tak dla samego pudełka, jak i jego zawartości.

Jak zapakować laptop?

Równie problematyczna jak wysyłka telefonu może być także wysyłka laptopa. Pierwszą czynnością, którą należy zrobić przed zapakowaniem go do pudełka, jest umieszczenie warstwy folii bąbelkowej pomiędzy klawiaturą a ekranem. Zamknięty laptop owiń dokładnie folią bąbelkową, zabezpiecz taśmą klejącą, po czym umieść w oryginalnym pudełku.

Baterię, zasilacz oraz zawiązane kable zapakuj do osobnych foliowych torebek, najlepiej woreczków strunowych, a później zabezpiecz folią bąbelkową. Następnie sięgnij po kartonowe pudełko, trochę większe od tego oryginalnego i włóż do niego zapakowany laptop oraz akcesoria. Puste miejsca w nim wypełnij granulatem piankowym, a do stabilizacji i odseparowania oryginalnego pudełka oraz poszczególnych zapakowanych osobno akcesoriów, użyj przekładek tekturowych. Zamknięte pudełko oklej taśmą pakową, owiń folią stretch, po czym - dla pewności – ponownie zabezpiecz taśmą.

Jak poprawnie zapakować elektronikę do wysyłki – o czym jeszcze pamiętać?

Zabezpieczone pudełko kartonowe z elektronika przed wysyłka warto dodatkowo oznaczyć za pomocą specjalnych etykiet samoprzylepnych z informacjami takimi jak: „NIE RZUCAĆ”, „GÓRA” itd. Taką samą funkcję spełni taśma pakowa z nadrukiem „OSTROŻNIE! NIE RZUCAĆ!”. Będzie to dodatkowy sygnał dla firmy przewozowej, by z przesyłką obchodzić się delikatnie.

Jesteśmy pewni, że dzięki naszym poradom zawartym w przeczytanym właśnie przez Ciebie artykule wysyłka telefonu, laptopa czy innego sprzętu nie sprawi Ci już żadnego kłopotu.

Powodzenia!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium