Opakowania w branży meblarskiej
Spis treści
Według ekspertów rynek mebli oraz produktów wyposażenia wnętrz jest jednym z najszybciej rozwijających się sektorów e-commerce na świecie. Jednocześnie jednak meble, jak i ogólnie sprzęt wielkogabarytowy, do którego się one zaliczają, należą do najtrudniejszych towarów do sprzedaży za pośrednictwem Internetu. Spowodowane jest to kilkoma czynnikami. Jednym z wyzwań, przed którymi staje sprzedający, jest bezpieczne pakowanie mebli.
Jakie opakowania dla meblarzy są najbardziej polecane?
Jak wysłać meble, by dotarły do kupującego w idealnym stanie?
Na czym polega bezpieczne pakowanie mebli?
Sprawdźmy!
Opakowania dla przemysłu meblarskiego – kartony do pakowania mebli
Wysyłka mebli odbywa się z reguły w kartonach. Meble większe gabarytowo i cięższe przewożone są na paletach. Niezależnie jednak od ich wielkości, wagi czy liczby elementów, z których składają się przed zmontowaniem, musisz zapakować je w trwałe i solidne kartony do pakowania mebli. Pudełka do tego przeznaczone powinny być wyprodukowane z tektury o odpowiedniej grubości.
Najbardziej polecana jest tutaj charakteryzująca się większą wytrzymałością i odpornością na uszkodzenia tektura pięciowarstwowa. W większości przypadków sprawdzą się standardowe wielkości takich pudełek, jeśli jednak wysyłany towar ma mniej typowy rozmiar, sięgnąć możesz po kartony na wymiar.
Jak zapakować meble – materiały amortyzujące i ochronne
Wytrzymałe kartony do pakowania mebli i solidna taśma pakowa to nie wszystko. Bezpieczne pakowanie mebli wiąże się także z wykorzystaniem do niego odpowiednich materiałów amortyzujących i ochronnych. Do zabezpieczenia poszczególnych części mebli wewnątrz kartonu możesz użyć styropianu, przekładek tekturowych i folii bąbelkowej.
W celu ochrony rogów mebli przydadzą Ci się natomiast piankowe profile ochronne. Będą one stanowić wyjątkowo skuteczne zabezpieczenie przed uszkodzeniami i zarysowaniami.
Wysyłka mebli – niezbędne akcesoria
Przy wysyłce mebli przydadzą się również torebki foliowe, a najlepiej woreczki strunowe. To w nich umieścisz wszelkie drobne części takie jak np. śrubki, podkładki, uchwyty do mocowania półek czy zawiasy. Po zapakowaniu elementów mebli do kartonów, należy je zabezpieczyć przed otwarciem wytrzymałą taśmą pakową. np. taką z klejem kauczukowym.
Jeżeli wewnątrz pudeł znajdują się delikatne elementy, trzeba zasygnalizować to kurierowi za pomocą odpowiednich etykiet samoprzylepnych z napisami „GÓRA”, lub „NIE RZUCAĆ”. Podobną rolę będą pełnić taśmy pakowe z nadrukiem „OSTROŻNIE! NIE RZUCAĆ!”.
Zobacz: Folia stretch 3,0kg 23mic czarna
Opakowania dla meblarzy – transport na paletach
Jeśli przewóz mebli ma odbywać się na paletach, niezbędne będą wtedy taśmy spinające. Za ich pomocą można spiąć ze sobą kilka elementów i przytwierdzić pakunki do palety. W ten sposób zapobiegniesz przemieszczaniu się transportowanego towaru. Przy stosowaniu taśm spinających nieodzowne są zapinki i narożniki ochronne. Funkcję stabilizującą meble na paletach pełni też folia stretch, zatem i o niej nie można zapomnieć przy zabezpieczaniu towaru.
Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego krótkiego poradnika bezpieczne pakowanie mebli oraz ich wysyłka nie będą stanowić dla Ciebie już żadnego problemu.