• (+48) 504 152 907 

 • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Orlen Paczka – wymiary, nadania, jak spakować przesyłkę? 0
Orlen Paczka – wymiary, nadania, jak spakować przesyłkę?

Spis treści

W ostatnich latach bardzo popularne stały się alternatywne sposoby wysyłania i doręczania paczek. Nic w tym dziwnego, automaty paczkowe oraz punkty odbioru, bo o nich tutaj mowa, stanowią ogromne udogodnienie zarówno dla nadawców, jak i odbiorców. Wśród tego typu rozwiązań dużym zainteresowaniem cieszy się Orlen Paczka, usługa oferowana przez sieć stacji paliw Orlen. Z roku na rok korzysta z niej coraz więcej osób. Jakie muszą być wymiary Orlen Paczki? Jak ją poprawnie spakować i wysłać? Jak działa Orlen Paczka? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym krótkim, a jednocześnie wyczerpującym poradniku.

Jak działa Orlen Paczka?

Uruchomiona we wrześniu 2021 r. usługa Orlen Paczki jest innowacyjnym rozwiązaniem spełniającym stale rosnące wymagania konsumentów w zakresie nadawania oraz odbioru różnego rodzaju przesyłek. Mowa tu zarówno o klientach indywidualnych, jak i biznesowych. Jak działa Orlen Paczka? Usługa ta umożliwia wygodne nadawanie i odbieranie paczek w specjalnych automatach paczkowych (obecnie ok. 5 000 w całym kraju) oraz w punktach nadawczo-odbiorczych. Sieć obejmuje ponad 11 000 w różnych miejscach w Polsce. Dzięki tak dużej sieci automatów, stacji benzynowych Orlen i sieci punktów partnerskich, które znajdują się w różnych lokalizacjach, klient po dokonaniu zakupu drogą internetową może wybrać punkt odbioru znajdujący się w pobliżu jego miejsca zamieszkania czy pracy. Jak informuje na swojej stronie usługodawca, czas dostawy przesyłki ze sklepów internetowych wynosi 1 dzień roboczy, zaś od klientów indywidualnych oraz Vinted od 1 do 3 dni roboczych. Paczkę należy odebrać w ciągu trzech dni od jej nadejścia do automatu paczkowego lub punktu odbioru. Dodatkowo istnieje możliwość przedłużenia za pomocą aplikacji mobilnej tego terminu o jeden dzień (dotyczy to przesyłek znajdujących się w automatach).

Jakie muszą być wymiary Orlen Paczki?

Zgodnie z tym, co można przeczytać aktualnie na stronie internetowej Orlen w sekcji FAQ, wytyczne w tym względzie będą dla klienta indywidualnego nieco inne niż dla biznesowego. Pierwszy z nich w ramach tej usługi ma do wyboru dwa gabaryty (mini i standard), drugi zaś trzy (S, M i L).

Orlen Paczka. Wymiary i waga dla klientów indywidualnych

 • Mini

maksymalne wymiary paczki: 8x38x60 cm,

maksymalna waga paczki: do 5 kg.

 • Standard

maksymalne wymiary paczki: 41x38x60 cm,

maksymalna waga paczki: do 20 kg.

Orlen Paczka. Wymiary i waga dla klientów biznesowych

 • S

maksymalne wymiary paczki: 8x38x60 cm,

maksymalna waga paczki: 20 kg.

 • M

maksymalne wymiary paczki: 19x38x60 cm,

maksymalna waga paczki: 20 kg.

 • L

maksymalne wymiary paczki: 41x38x60 cm,

maksymalna waga paczki: 20 kg.

Jak poprawnie zapakować Paczkę Orlen?

W pierwszej kolejności wybierz właściwe opakowanie zewnętrzne. W zależności od rodzaju produktu może być to karton klapowy, fasonowy lub też np. koperta bąbelkowa albo foliopak. Jeśli chodzi o karton, będziesz mieć do wyboru 3- lub 5-warstwowy. Pierwszy z nich sprawdzi się w przypadku małych i średnich, a przy tym dość lekkich paczek, drugi polecany jest do pakowania dużych i ciężkich produktów, a także tych wyjątkowo podatnych na uszkodzenia. Po wyborze opakowania zewnętrznego skup się na odpowiednim zabezpieczeniu przesyłki wewnątrz niego. Przydadzą Ci się tutaj takie materiały pakowe, jak folia bąbelkowa lub papier nacinany, a jeśli w paczce ma znaleźć się więcej niż jeden produkt – przekładki tekturowe. Warto mieć też pod ręką wypełniacz a granulacie typu skropak. Na koniec starannie zaklej pudełko taśmą pakową. Jeśli wysyłasz produkty, które wymagają ostrożniejszego traktowania, nie zapomnij o przyklejeniu etykiet typu „Uwaga szkło” czy „Nie rzucać”. Możesz też wykorzystać taśmę pakową z podobnymi napisami.

Jak wysłać Orlen Paczkę?

Kiedy masz już za sobą pakowanie Orlen Paczki, pora na jej nadanie. W prosty sposób zrobisz to za pomocą aplikacji Orlen paczka. W tym celu:

 • zaloguj się do aplikacji, a jeśli jeszcze nie posiadasz konta – załóż je (jest to całkowicie bezpłatne),
 • kliknij w opcję „Nadaj paczkę”,
 • uzupełnij formularz nadania online - trzeba będzie podać dane nadawcy i odbiorcy takie jak imię i nazwisko, adres (miasto, ulica, kod pocztowy), nr telefonu, adres mailowy, a także poinformować o wielkości paczki oraz o sposobie płatności,
 • wybierz na mapie w aplikacji punkt nadania oraz odbioru – może być to automat paczkowy Orlen ,stacja Orlen, kiosk lub punkt partnerski,
 • wydrukuj etykietę nadania,
 • przyklej wydrukowaną etykietę na paczkę (do jej zabezpieczenia przyda Ci się przylga kurierska),
 • odwiedź wybrany przez siebie punkt, aby nadać paczkę.

 

Jak widzisz korzystanie z usługi Orlen Paczka nie jest wcale trudne. Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu nie sprawi Ci to już żadnego problemu. A najlepsze materiały pakowe kupisz oczywiście u nas, zapraszamy!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium