• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Wysyłka paczek wielkogabarytowych. Najważniejsze zasady. 0
Wysyłka paczek wielkogabarytowych. Najważniejsze zasady.

Wysyłka paczek wielkogabarytowych. Najważniejsze zasady.

Spis treści

Wysyłanie paczek wielkogabarytowych, zawsze wiąże się z większym przedsięwzięciem, które należy zaplanować. Są jednak zasady, dzięki którym stanie się to prostsze i odbędzie się bez żadnych problemów. Wystarczy, że będziesz ich przestrzegał.

Co to jest przesyłka wielkogabarytowa

Przesyłka wielkogabarytowa to określenie, które stosujemy mówiąc o konkretnym rodzaju wysyłek. Powszechnie uważa się, że są to po prostu przesyłki ciężkie, lub lekkie, lecz bardzo dużych rozmiarów. Dokładne wymiary jednak znacznie różnią się pomiędzy konkretnymi firmami kurierskimi. Jedne podają, że paczka wielkogabarytowa to taka, która waży ponad 30 kilogramów, a inne że taka to jedynie paczka ciężka, wielogabarytowa natomiast to taka powyżej 500 kilogramów. Powszechnie jednak konsumenci przyjmują tę pierwszą definicję.

folia stretch

Zobacz: Folie stretch

taśmy pakowe

Zobacz: Taśmy pakowe

Wypełniacze

Zobacz: Wypełniacze

Jak wysłać dużą paczkę?

Wysyłając przesyłkę wielkogabarytową należy ją odpowiednio i dobrze zabezpieczyć. Pakowanie dużych paczek rządzi się swoimi prawami. Nie możesz zapakować swoich przedmiotów w byle jaki cienki karton i nie wypełnić go odpowiednio tak, aby nie przemieszczał się on po całej paczce. Zabezpieczanie wielkogabarytowych paczek jest niesamowicie ważne.  Jeśli przesyłka jest na tyle duża, że wymaga użycia palety, powinna być z nią odpowiednio spięta, tak aby tworzyły spójną jedność. Paczki dużych rozmiarów, mogą stworzyć duże zagrożenie lub problem dla kuriera, postarajmy się temu zapobiec. Pakowanie paczki wielkogabarytowej to podstawa udanej operacji.

Jaką firmą wysłać przesyłkę wielkogabarytową

Wysyłanie dużych paczek to jak już wspomnieliśmy ogromne przedsięwzięcie, należy więc zadbać o to, aby wybrać jak najlepszą firmę tak, aby była dla nas pomocą i usprawniła cały proces, a nie go komplikowała. Dlatego właśnie ważne jest wybranie odpowiedniej firmy, która nas wesprze w tym procederze. Ważną kwestią są też oczywiście sprawy finansowe. Taka przesyłka może kosztować nawet 50% więcej niż standardowa, a cena ta może rosnąć w zależności od jej wagi, lub rozmiarów. Dlatego właśnie warto poświęcić czas na znalezienie odpowiedniej firmy, z dobrą ofertą i kwalifikacjami.

Przesyłka wielkogabarytowa = Przesyłka niestandardowa?

Wiele osób decydując się na wysyłkę dużej paczki zastanawia się czy paczka wielkogabarytowa i paczka niestandardowa to, to samo? Niekoniecznie. Przesyłka wielkogabarytowa to przede wszystkim przesyłka, która jest duża, jeśli chodzi o rozmiar, wagę lub to i to. Przesyłka niestandardowa natomiast może być za taką uznana jedynie przez jej nietypowy kształt np. okrągły lub walcowaty. Paczka niestandardowa nie musi być wcale ciężka ani duża.

Dlatego zabezpieczenie i opisanie przesyłki niestandardowej jest takie ważne?

Wysyłając paczkę niestandardową powinieneś zawsze mieć z tyłu głowy fakt, że zajmować się nią będą ludzie, nie powinieneś więc utrudniać im pracy nieodpowiednim zabezpieczeniem, zapakowaniem w sposób, którego firma nie uznaje, lub brakiem opisu wnętrza paczki. Jest to problematyczne zwłaszcza przy wysyłce dużych paczek, które są niewygodne do pracy z nimi zarówno dla wysyłających, jak i firm transportowych. Bez odpowiedniego zabezpieczenia, możemy narazić naszą przesyłkę na niebezpieczeństwo, ale też zdrowie kuriera oraz magazyniera, którzy później będą się tą paczką zajmować.

Odpowiedni opis paczki natomiast zabezpieczy ją przed nieodpowiednim transportem lub zbyt mało delikatnym obchodzeniem się z nią. Jest to tym bardziej istotne, jeśli np. nasza paczka musi stać pionowo, wtedy należy odpowiednio oznaczyć górę i dół paczki.

Wysyłka wielkogabarytowych paczek jest trudna?

Z odpowiednim przygotowaniem i sprawdzeniem informacji o firmie transportowej i jej wymagań odnośnie przesyłek wielkogabarytowych wysłanie takiej paczki to będzie bułka z masłem. Wystarczy jedynie przestrzegać wszystkich zasad.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium