• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Bezpieczne koperty 1
bezpieczne koperty

Koperty bąbelkowe – prosty sposób na bezpieczne przesyłki

Spis treści

Prowadzisz sklep internetowy lub stacjonarny, oferujący sprzedaż wysyłkową? Masz w swojej ofercie wiele niewielkich, za to bardzo delikatnych produktów, które wymagają szczególnej ochrony podczas transportu do klienta? Poznaj zalety kopert bąbelkowych – rozwiązania, które przyniesie Ci same korzyści!

 

Historia folii bąbelkowej

Wszystko zaczęło się od samej folii bąbelkowej, która – co ciekawe – powstała nie tylko przez przypadek, ale w skutek ewidentnego niepowodzenia jej wynalazców.

W 1957 roku dwóch amerykańskich inżynierów: Alfred Fielding i Marc Chavannes, postanowiło stworzyć rodzaj plastikowej tapety. Lata 50. w Stanach Zjednoczonych były czasem wielkiego boomu gospodarczego i gigantycznego skoku technologicznego. To właśnie wówczas jak grzyby po deszczu powstawały nowe technologie ułatwiające codzienne życie milionom amerykanów i oferujące im zupełnie nowe rozwiązania. Plastikowa tapeta miała być jednym z takich odkryć, umożliwiającym pokrywanie ścian domów materiałem o wyjątkowej trwałość, odporności na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne, niewrażliwym na wilgoć, a przy tym tanim w produkcji i łatwym do wytwarzania.

Obaj inżynierowie, z myślą o plastikowej tapecie, stworzyli specjalną maszynę, która miała wytwarzać efekt finalny. Możemy się tylko domyślać, jakież było ich zdziwienie, gdy zamiast plastikowej tapety o papierowym podłożu, z maszyny zaczęła wysuwać się gruba, wypełniona licznymi pęcherzykami powietrza, folia. Choć produkt finalny okazał się być daleki od oczekiwań, Alfred Fielding i Marc Chavannes bardzo szybko wpadli na to, jak w prosty sposób przekuć porażkę w sukces. Odkrywając niezwykłe właściwości folii bąbelkowej (nazywanej również folią pęcherzykową), postanowili wykorzystywać ją jako materiał zabezpieczający o bardzo szerokim zastosowaniu. I to właśnie szerokie zastosowanie sprawiło, że folia bąbelkowa jest obecnie jednym z najpopularniejszych materiałów zabezpieczających na świecie.

 

Koperta o wyjątkowych właściwościach

Połączenie folii bąbelkowej z kopertą nastąpiło stosunkowo niedawno. Dzięki niemu udało się osiągnąć produkt o dość zróżnicowanym zastosowaniu, który niezwykle usprawnił przesyłanie produktów wrażliwych na uszkodzenia.

Koperty bąbelkowe składają się z dwóch części: zewnętrznej – papierowej, oraz wewnętrznej – foliowej. Część zewnętrzna różni się od większości standardowych kopert głównie dzięki zastosowaniu innego rodzaju papieru. W przypadku kopert bąbelkowych jest to papier zwykle grubszy i znacznie bardziej sztywny. Dzięki takiemu rozwiązaniu, przedmioty przesyłane w tego typu kopertach są znacznie lepiej chronione. Sztywniejszy i grubszy papier stanowi również ochronę dla samej folii bąbelkowej wyściełającej wnętrze koperty.

Prawdziwym sekretem koperty bąbelkowej jest jej część wewnętrza, wykonana z folii bąbelkowej zgrzanej po bokach. Specjalny zgrzew sprawia, iż folia bąbelkowa tworzy we wnętrzu koperty coś na kształt kieszeni ochronnej, nieprzepuszczającej wilgoci i po zamknięciu stanowiącej rodzaj poduszki powietrznej. To właśnie ta poduszka powietrzna o odpowiedniej grubości ścianek spełnia podstawowe działania ochronne. Dzięki dziesiątkom, a czasem nawet setkom niewielkich pęcherzyków powietrza zatopionych w folii, ścianki koperty świetnie amortyzują wszelkie uderzenia, chronią znajdujące się wewnątrz przedmioty przed zarysowaniem, wstrząsami i innymi uszkodzeniami.

 koperty bąbelkowe Rzeszów

Zastosowanie kopert bąbelkowych

Koperty bąbelkowe posiadają dość szerokie zastosowanie, aczkolwiek mają też swoje ograniczenia wynikające przede wszystkim ze swoich rozmiarów. Zwykle nie przekraczają one formatu A4, czyli maksymalnego formatu przyjętego dla dokumentów. Jeśli jednak chodzi o przesyłki małogabarytowe, koperty bąbelkowe są dla większości z nich doskonałym rozwiązaniem.

W kopertach bąbelkowych przewozi się najczęściej te produkty, które są podatne na uszkodzenia, a warunkiem jest, aby dotarły one do adresata bez jakichkolwiek uszkodzeń. Właśnie z tego powodu koperty bąbelkowe tak chętnie stosowane są przez różnego rodzaju sklepy internetowe czy też przez osoby sprzedające swoje wyroby za pośrednictwem różnych portali aukcyjnych. W kopertach bąbelkowych przesyłane są więc przede wszystkim książki, biżuteria, części lub całe urządzenia elektroniczne, części oraz akcesoria komputerowe, nośniki danych (płyty CD i DVD, dyski twarde), wszelkiego rodzaju ozdoby i bibeloty, a nawet ubrania. W kopertach bąbelkowych przesyłane bywają również leki oraz wszelkiego rodzaju suplementy diety, również występujące w postaci płynnej (krople, syropy, wyciągi z ziół).

 

Pakowanie w kopertę bąbelkową

Jedną z największych zalet koperty bąbelkowej jest fakt, iż zapakowanie w nią dowolnego przedmiotu trwa zaledwie kilka sekund. Jest to spora różnica w porównaniu z innego rodzaju opakowaniami, w tym m. in. w porównaniu z pudełkami kartonowymi czy dwuwarstwową tekturą falistą. Koperty bąbelkowe są też opakowaniem o odpowiedniej estetyce, na które dodatkowo możliwe jest naniesienie nadruku reklamowego lub identyfikującego dostawcę.

Przy pakowaniu w kopertę bąbelkową musimy jedynie pamiętać o dopasowaniu jej rozmiaru do gabarytów przesyłki. Zbyt mała koperta może zostać uszkodzona podczas pakowania, a w zbyt dużej przesyłany przedmiot bez odpowiedniej ilości wypełnienie będzie się swobodnie przesuwał, co może okazać się dla niego niebezpieczne.

Komentarze do wpisu (1)

11 lipca 2019

Niby zwykła koperta, ale tyle można się o niej dowiedzieć. Bardzo przydatne przy wysyłaniu drobnych rzeczy. Super, że można je normalnie kupić w różnych rozmiarach i z wypełnieniem w postaci folii bąbelkowej. :)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium