• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Do czego możesz wykorzystać naszą tekturę falistą? Przykładowe zastosowania 0
Do czego możesz wykorzystać naszą tekturę falistą? Przykładowe zastosowania

 

 

Tektura falista jest bardzo popularnym produktem w naszym życiu codziennym. Wykorzystywana jest na szeroką skalę w wielu gałęziach przemysłu, handlu oraz gospodarstwach domowych. Najczęściej występuje w postaci pudełek kartonowych, przekładek tekturowych czy też w roli znakomitych wypełniaczy i ochrony wewnątrz opakowaniowej.

Są to tylko niektóre jej zalety. Zastosowania tektury falistej są dużo szersze, dlatego poznajmy je.

Zastosowania tektury falistej

Spis treści

Tektura falista jest wyjątkową odmianą tektury dostępną w naszym sklepie. Ze względu na swoją formę i strukturę, wykorzystywana jest niemalże w każdej dziedzinie życia. Jest ona mocnym, a jednocześnie elastycznym materiałem, co czyni ją artykułem o szerokim zastosowaniu. To produkt o stosunkowo niskiej cenie, dlatego tak wielu konsumentów po nią sięga.

Podstawowym i wiodącym zastosowaniem tektury falistej jest zabezpieczanie produktów podczas transportu i magazynowania. Dzięki właściwościom jakie posiada z powodzeniem można owinąć w nią artykuły znajdujące się wewnątrz opakowania.

Falista struktura tworzy także doskonałą warstwę izolacyjną dla delikatnych przedmiotów umożliwiając ich bezpieczny transport czy przechowywanie. Tektura falista odnajduje się również bardzo dobrze w roli wypełniaczy, zapewniając pełną stabilność wewnątrz opakowań. Ten niezwykle ceniony papier falisty występuje w różnych odsłonach.

Często możemy go spotkać w formie przekładek tekturowych, które pozwalają oddzielić od siebie przedmioty narażone na uszkodzenia, otarcia, czy zarysowania będące wewnątrz opakowania. Dotyczy to przede wszystkim delikatnych, szklanych artykułów oraz obrazów czy antyram.

Nasze tektury faliste są zarówno dwuwarstwowe jak i trzywarstwowe, co zdecydowanie poszerza zakres ich wykorzystania. Sprawdźmy zatem do czego się jeszcze je stosuje. 

Do czego stosuje się tekturę falistą

Tektura falista dwuwarstwowa i tektura falista trzywarstwowa stosowana jest często do produkcji mocnych i stabilnych kartonów klapowych.

Idealnie odnajduje się także w budownictwie, gdzie stosuje się ją jako podkład podłogowy. Jest to znakomita forma izolacji dla dźwięków, utrzymania odpowiedniej temperatury i zachowania równej struktury powierzchni. Natomiast podczas remontów pozwala dobrze zabezpieczyć, podłogi czy meble przed zabrudzeniem i zarysowaniem.

tektura falista

Sprawdź tektury faliste

Tektura falista stosowana jest również do dekoracji i tworzenia różnorodnych form plastycznych. Jej faktura pozwala wykreować ciekawe pudełka ozdobne, torebki prezentowe, akcesoria biurowe, teczki na dokumenty czy koperty wysyłkowe. Stwarza szeroki wachlarz możliwości, z którego chętnie korzystają konsumenci. Warto także wspomnieć, że nadaje się do kontaktu z żywnością, dlatego produkowane są z niej opakowania służące do przechowywania i przesyłania artykułów spożywczych.

Tektura falista dwuwarstwowa i tektura falista trzywarstwowa w Opak System

W naszej hurtowni opakowań dostępna jest tektura falista dwuwarstwowa i tektura falista trzywarstwowa, będąca w postaci przekładek tekturowych czy też w rolkach o różnej długości i szerokości. Jest to produkt ekologiczny i w pełni biodegradowalny, co czyni tekturę falistą przyjazną środowisku. To dość istotna cecha, gdyż produkt o tak szerokim zastosowaniu może być powtórnie wykorzystany.

Znając atuty tektury falistej warto po nią sięgać jak najczęściej, gdyż przyniesie nam to wiele korzyści.

przekładki tekturowe

Sprawdź przekładki tekturowe

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium