• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Folia stretch - czym sugerować się przy zakupie? 0
Folia stretch - czym sugerować się przy zakupie?

W firmach, którym głównym filarem działalności jest transport i wysyłka towarów, konieczne jest wcześniejsze przygotowanie przesyłki. Do tego celu używa się materiałów pakunkowych, które mają za zadanie zabezpieczenie i stabilizację ładunku.

Najbardziej uniwersalnym produktem jest folia stretch, która znalazła wszechstronne zastosowanie w wielu branżach. Czym się kierować przy jej zakupie oraz na co zwrócić uwagę?

Odpowiedź znajdziesz w tym artykule!

Czym jest folia stretch?

Spis treści

Folia jest materiałem, który ze względu na swoje właściwości, może być użyta na wiele sposobów. Wykonuje się ją z polipropylenu, dzięki czemu jest elastyczna i termoplastyczna. Do tego wyróżnia się dużą rozciągliwością i wytrzymałością, dlatego sprawdzi się przy pakowaniu wielkogabarytowych przesyłek o niestandardowych wymiarach. Folia stretch dopasowuje się do powierzchni, dzięki czemu można nią szczelnie owinąć przedmioty o nierównomiernej strukturze. Ma to ogromne znaczenie w przypadku transportu żywności lub elementów, które muszą być chronione przed wilgocią, nadmiernym nasłonecznieniem i innymi czynnikami zewnętrznymi.

Na co zwracać uwagę podczas zakupu?

Wbrew pozorom wybór odpowiedniej folii stretch do pakowania wcale nie jest taki oczywisty. Poszczególne produkty różnią się od siebie grubością, wagą, przeznaczeniem, a nawet kolorystyką. Wszystkie te parametry mają wpływ na właściwości folii stretch, dlatego muszą być brane pod uwagę podczas zakupu. Od tego zależy to, czy przesyłka zostanie odpowiednio przygotowana i w nienaruszonym stanie trafi do adresata. Czym więc się sugerować podczas zakupu?

Folia biała, czarna lub niebieska – jaką wybrać?

Kolor folii stretch nie decyduje o walorach estetycznych, lecz o jej użyteczności. Ma to znaczenie dla bezpieczeństwa transportowanych przedmiotów oraz zapewnienia im odpowiednich warunków przewozowych. W sprzedaży dostępne różne warianty kolorystyczne, które można dopasować do przeznaczenia folii:

  • przezroczysta – sprawdzi się do pakowania produktów spożywczych oraz tych, które muszą być dobrze widoczne,
  • biała – jest najczęściej stosowana w rolnictwie, np. do pakowania sianokiszonek lub paszy,
  • czarna – jej głównym przeznaczeniem jest paletowanie towarów wielkogabarytowych. Zaletą takiego materiału jest to, że uniemożliwia wgląd w ofoliowaną zawartość, co jest także elementem ochrony przed kradzieżą.

W sprzedaży dostępne są również inne kolory, takie jak niebieski czy czerwony. Transparentność folii stretch do pakowania jest ważnym parametrem, który należy wziąć pod uwagę. Nie można jednak zapominać o wytrzymałości i sposobie obsługi poszczególnych produktów.

folia stretch

Folia do pakowania ręcznego i maszynowego

Wybierając materiał do pakowania, musisz także określić, w jaki sposób będziesz go użytkował. W przypadku konieczności zabezpieczenia niewielkich przedmiotów, przy których wymagana jest precyzja, lepsza będzie folia do pakowania ręcznego. Charakteryzuje się niską wagą rolki oraz poręcznym rozmiarem, aby użytkowanie jej było wygodne. Folia stretch mini może być sprzedawana jako samodzielny produkt lub z dołączoną rączką, aby łatwiej było manewrować materiałem.

Innym wariantem jest folia stretch z poliprpopylenu, która obsługiwana jest przez maszynę. Charakteryzuje się większą wagą i rozmiarem rolki, a ponadto musi być dopasowana do rodzaju dyspensera. Np. jedna folia stretch MASZYNOWA 23my 500mm waży między 13 a 19 kg, dlatego niemożliwe byłoby użytkowanie jej w sposób manualny. Bez względu na to, na który wariant się zdecydujesz, możesz zdecydować o kolorze materiału i stopniu jego transparentności.

Przeznaczenie folii stretch

Ostatnim parametrem, którym należy się sugerować, jest to, do czego będziesz użytkował produkt. Jest to szczególnie ważne w przypadku folii stretch do kontaktu z żywnością, gdyż musi ona spełniać określone normy. Nie może być m.in. wykonana z materiałów, które mogą wydzielać substancje chemiczne lub wpływać na jakość artykułów spożywczych. W pozostałych branżach, takich jak przemysł, produkcja czy transport, rodzaj folii powinien być dobrany pod kątem użyteczności. Najważniejsza jest więc jej trwałość oraz wielkość, aby była zgodna z gabarytami pakowanych towarów.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium