• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak pakować małe przedmioty? 0
Jak pakować małe przedmioty?

Spis treści

Wysyłka małych przedmiotów to często wcale nie taki mały problem. A już zwłaszcza wtedy, gdy są to rzeczy nie tylko niewielkie, ale też kruche i delikatne. Bezpieczeństwo takich produktów podczas transportu w dużej mierze zależeć będzie od wyboru odpowiednich materiałów opakowaniowych i ich właściwego zabezpieczenia. Jak pakować małe przedmioty, by bezpiecznie dotarły do odbiorcy? Z pomocą przyjdzie Ci nasz poradnik. Zapraszamy do czytania!

Pakowanie małych przedmiotów. Kiedy sprawdzi się foliopak?

Na początku napisaliśmy, że szczególnie problematyczne może być pakowanie kruchych przedmiotów o niewielkich rozmiarach. Wiadomo jednak, że nie wszystkie małe rzeczy takie są. Stąd też do wysyłki mniej delikatnych produktów, takich jak np. maskotki, książki czy drobna odzież (także wtedy, gdy w jednym opakowaniu chcesz umieścić więcej niż jeden mały przedmiot) z powodzeniem możesz wykorzystać tzw. foliopaki, czyli koperty foliowe. Charakteryzują się one dużą odpornością na rozerwanie, świetnie chronią też zapakowane w nie przesyłki przed wilgocią czy kurzem, a przy tym nie wpływają na zwiększenie masy paczki. 

Wysyłka małych przedmiotów. Kiedy wybrać kopertę bąbelkową?

Delikatniejsze przedmioty małych rozmiarów, takie jak choćby biżuteria, gadżety, drobna elektronika czy kosmetyki, wymagają opakowania, które zamortyzuje wszelkie wstrząsy i zabezpieczy produkty przed uszkodzeniami podczas transportu. Wyłożona od wewnętrznej strony warstwą folii z bąbelkami powietrza koperta bąbelkowa, będzie idealna do wysyłki takich rzeczy. Świetnie ochroni je przed kurzem, zabrudzeniami czy wilgocią. Koperty bąbelkowe mogą również stanowić alternatywę dla foliopaków - książki czy drobne elementy garderoby często wyła się właśnie w nich.

Pakowanie niewielkich produktów. A może sięgnąć po karton fasonowy?

Oczywiście koperty, tak te foliowe, jak i bąbelkowe, nie są jedynym rozwiązaniem, które sprawdzi się przy wysyłce małych przedmiotów. Do pakowania małych produktów, zarówno tych mniej, jak i bardziej delikatnych, świetnie nadają się też kartony fasonowe, zwane inaczej wykrojnikowymi. Są one wręcz stworzone do wysyłki galanterii, drobnej odzieży, niewielkich zabawek czy drobnej elektroniki i akcesoriów. Pamiętaj tylko, by wewnątrz takiego pudelka odpowiednio zabezpieczyć produkt. Niezbędna będzie do tego folia bąbelkowa, przydać może się też np. wypełniacz skropak czy papier nacinany.

Jak pakować małe przedmioty, które znajdą się w zbiorczej paczce?

W wielu przypadkach małe przedmioty dołączane są do jednej, większej przesyłki. Mogą to być przykładowo śruby, gwoździe czy elementy mechanizmów albo np. biżuteria, drobne części garderoby lub gadżety, które, zamiast wysyłać osobno, wolisz umieścić w jednej dużej paczce z większymi przedmiotami. Nieodpowiednie zabezpieczenie małych przedmiotów w przesyłce skutkować może ich rozsypaniem, zgubieniem lub zniszczeniem, a często i uszkodzeniem zawartości paczki. Uniknąć takiego scenariusza pomogą woreczki strunowe. Dzięki temu, że dostępne są one w wielu rozmiarach, bez kłopotu dopasujesz je do pakowanych przedmiotów. Jeśli są one delikatne, koniecznie zabezpiecz je folią bąbelkową.

Jesteśmy pewni, że wszystkie powyższe wskazówki sprawią, że pakowanie małych produktów będziesz mieć, nomen omen, w małym palcu. Do dzieła zatem!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium