• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak zapakować przesyłkę, aby nie uległa uszkodzeniu? 0
Jak pakować przesyłki, aby nie uległy uszkodzeniu?

Spis treści

Wysyłanie różnego rodzaju paczek w dzisiejszych czasach to codzienność. Nieważne, czy prowadzisz sklep e-commerce, sprzedajesz niepotrzebne rzeczy na serwisach ogłoszeniowych lub aukcyjnych czy też robisz prezenty swoim bliskim, chcesz, by zawartość przesyłki dotarła do odbiorcy w idealnym stanie. A przecież nierzadko ma ona do pokonania naprawdę długą drogę, podczas której może się naprawdę wiele wydarzyć. Jak zapakować paczkę, żeby była bezpieczna w trakcie transportu? Po jakie materiały opakowaniowe sięgnąć i jak je prawidłowo wykorzystać? W naszym najnowszym artykule zebraliśmy najważniejsze informacje na ten temat. Przeczytaj go koniecznie!

Jak bezpiecznie zapakować produkty do wysyłki?

Jak zapakować paczkę, żeby była bezpieczna? Pierwszym krokiem jest wybór odpowiedniego opakowania zewnętrznego. Zazwyczaj jest to pudełko kartonowe. Możesz zdecydować się na tradycyjny karton klapowy bądź też cieszący się coraz większą popularnością karton wykrojnikowy, zwany także fasonowym. Niezależnie od rodzaju pudełka, zwróć uwagę na grubość kartonu: najczęściej spotyka się 3- i 5-warstwowe. Te pierwsze sprawdza się w przypadku małych i średnich, a przy tym lekkich przesyłek, które nie wymagają specjalnego traktowania. Jeśli wysyłasz produkt kruchy i delikatny lub duży i ciężki, wybierz karton 5-warstwowy. Poza pudełkiem do wysyłki niektórych, zwłaszcza mniejszych produktów, możesz wykorzystać tez np. koperty bąbelkowe czy foliopaki.

To, czy wysyłanym produktom nic się nie stanie podczas transportu, w dużej mierze zależy od ich właściwego zabezpieczenia wewnątrz pudełka. Rzecz jasna nie sposób podać tu jedno rozwiązanie, poszczególne produkty wymagać mogą bowiem nieco innego zabezpieczenia. Niemniej jest kilka uniwersalnych materiałów, które przydadzą się w większości przypadków. Należy do nich na pewno folia bąbelkowa, którą należy owinać każdy przedmiot przeznaczony do wysyłki. Jeśli w paczce znajduje się więcej rzeczy i są one delikatne, trzeba owinąć je osobno i odseparować od siebie przekładkami tekturowymi. Do zabezpieczenia spodu, brzegów i wierzchu pudełka bądź też owinięcia łatwych do uszkodzenia produktów przyda się pianka polietylenowa. Warto wspomnieć też o wypełniaczu w granulacie typu skropak, który jest bardzo uniwersalny i przyda się przy pakowaniu różnych przesyłek.

Jak zapakować paczkę: wskazówki ułatwiające wysyłkę

Napisaliśmy już o wyborze opakowania, a także o zabezpieczeniu produktów wewnątrz niego. To jeszcze nie wszystko. Nie zapomnij o oklejeniu kartonu solidną taśmą pakową. Do małych, lekkich przesyłek wystarczy zwykła taśma akrylowa, cięższe i większe warto zabezpieczyć taśmą typu hot-melt. Do zaklejenia najbardziej wymagających paczek najlepiej wybrać taśmę solventową. Jeśli chcesz dodatkowo zabezpieczyć karton przed wilgocią, owiń go folią stretch, a potem jeszcze raz zaklej taśmą. Wysyłasz produkty wymagające ostrożniejszego obchodzenia się z nimi? Nie zapomnij o naklejeniu na paczce etykiet ostrzegawczych (np. „NIE RZUCAĆ” czy „UWAGA SZKŁO”).

Mamy nadzieję, że po przeczytaniu naszego artykułu znasz już odpowiedź na pytanie jak pakować przesyłki, aby nie uległy uszkodzeniu. A wszystkie potrzebne do tego materiały opakowaniowe znajdziesz w naszym sklepie. Zapraszamy!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium