• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Opakowania w rolnictwie 0
Opakowania w rolnictwie

Opakowania w rolnictwie

Spis treści

Trudno znaleźć branżę, która mogłaby funkcjonować bez opakowań i materiałów pakowych. Nie inaczej jest w przypadku sektora rolniczego i ogrodniczego. Niezależnie od tego, czy mowa o dużym przedsiębiorstwie, czy małym gospodarstwie, w każdym z nich codziennie wykorzystywane są wybrane opakowania dla branży rolniczej i ogrodniczej. Przydadzą Ci się one również wtedy, gdy zajmujesz się tym jedynie hobbystycznie i na własny użytek. Przeczytaj nasz najnowszy artykuł i poznaj niezbędne opakowania dla domu, ogrodu i rolnictwa oraz ich bardziej i mniej znane sposoby zastosowania. Zapraszamy do lektury!

Opakowania dla branży rolniczej i ogrodniczej - główne funkcje

Podstawową funkcją opakowań dla rolnictwa i ogrodnictwa, podobnie zresztą jak i tych wykorzystywanych w innych branżach, jest ochrona znajdujących się w nich produktów przed uszkodzeniem podczas magazynowania, transportu i ekspozycji. Niezbędne do tego będą przede wszystkim wszelkie kartony, skrzynki, a także worki i woreczki foliowe. Dostosowane do wielkości i ilości warzyw, owoców, kwiatów lub sadzonek roślin kartony oraz skrzynki pozwalają na ich wygodne przechowywanie czy też w pełni bezpieczny transport. Opakowania te przydają się również podczas sprzedaży płodów rolnych i ogrodowych, tak tej hurtowej, jak i detalicznej.

Przy sprzedaży warzyw i owoców oraz pakowaniu nasion lub nawozów nieodzowne są różnej wielkości reklamówki albo torebki strunowe, a także gumki recepturki oraz folia stretch, zwłaszcza ta przezroczysta. A co z transportem na paletach? Poza wspomnianymi już wcześniej kartonami, skrzynkami i workami, przydatne będą również inne materiały pakowe. Odpowiednią stabilizację ładunku na palecie zapewnią taśmy spinające, zapinki i narożniki oraz oczywiście folia stretch. Ta ostatnia, poza zabezpieczeniem produktów przed zsunięciem się z palety, ochroni je też przed wilgocią, kurzem czy niesprzyjającymi czynnikami atmosferycznymi. A jeśli wybierzesz czarną folię stretch, zapewni ona także ochronę przed promieniami UV.

Opakowania dla rolnictwa  - inne sposoby wykorzystania

Rola opakowań i materiałów pakowych w rolnictwie i ogrodnictwie nie kończy się jedynie na ochronie w czasie transportu i magazynowania. Wiele spośród nich można wykorzystać podczas prac w polu, ogrodzie, szklarni czy sadzie. Tak jest choćby z folią stretch. Jej transparentną, a więc przepuszczającą promienie UV oraz światło słoneczne odmianę wykorzystuje się do tworzenia korpusów, w których uprawiane są rośliny. W ten sposób w tunelu podwyższa się poziom temperatury. Z kolei czarna folia stretch przyda się do cieniowania roślin, zwłaszcza chryzantem, podczas regulacji okresu wegetacji. Często stosowana jest też np. w szkółkach, gdzie zabezpiecza się nią niewielkie drzewa, krzewy i różne rośliny ozdobne.

Warto wspomnieć też tutaj o folii bąbelkowej, która np. doskonale chroni przed mrozem, dlatego w okresie zimowym może pełnić funkcję izolatora termicznego dla roślin. Wystarczy tylko owinąć nią donice czy skrzynie. To nie wszystko, folię bąbelkową możesz wykorzystać także do ogrzania obszaru sadzenia. W tym celu umieść ją na wybranej powierzchni bąbelkami skierowanymi w dół, następnie zabezpiecz jej brzegi przy pomocy kamieni, a na końcu ponacinaj, by umożliwić wzrost roślinom. Niekiedy folia bąbelkowa może również stanowić fizyczną barierę dla szkodników oraz odstraszać dzikie zwierzęta.

Opak-System - hurtownia opakowań dla rolnictwa, ogrodnictwa

Zastanawiasz się nad tym, gdzie kupić opakowania dla domu, rolnictwa i ogrodnictwa? Odpowiedź na to pytanie może być tylko jedna: w Opak-System! Oferujemy wysokiej klasy materiały opakowaniowe oraz akcesoria do pakowania przeznaczone dla wielu branż, także dla rolniczo-ogrodniczej. Wśród dystrybuowanych przez nas stacjonarnie i online profesjonalnych materiałów do pakowania znajdziesz jedynie produkty najlepszej jakości. Jeśli więc interesują Cię opakowania dla branży rolniczej o ogrodniczej, zarówno te do wykorzystania podczas transportu i magazynowania, jak i w trakcie codziennych prac, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium