• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
W jakie urządzenia powinieneś zaopatrzyć swój magazyn? 0
W jakie urządzenia powinieneś zaopatrzyć swój magazyn?

Odpowiednie urządzenie magazynu to nie taka prosta sprawa jak mogłoby się wydawać. Uporanie się z rozplanowaniem całej przestrzeni magazynowej i wyposażeniem jej w niezbędne regały, stojaki, wózki czy palety to nie wszystko. Kiedy masz to już za sobą, musisz wziąć na tapetę wyposażenie sklepów i magazynów w potrzebne urządzenia do pakowania. To oczywiste, że do usprawnienia samego procesu pakowania przechowywanych tam później towarów, niezbędne są przeznaczone do tego akcesoria. Jakie? Tego dowiesz się z artykułu.

Dyspensery – bez nich ani rusz

Spis treści

Niezwykle pomocnymi akcesoriami do pakowaniadyspensery. Mamy tu na myśli zarówno dyspensery do folii stretch, jak i też równie przydatne dyspensery do taśmy pakowej. Sama folia stretch to jeden z najczęściej używanych materiałów do zabezpieczania towarów podczas magazynowania i transportu. Wykorzystywana jest do stabilizowania towaru na paletach oraz pakowania zbiorczego. Korzystanie z dyspensera folii stretch sprawi, że pakowanie będzie po pierwsze szybsze, po drugie – bardziej dokładne. Inne tego typu urządzenia przydatne w pakowaniu to dyspensery do taśmy pakowej. Te funkcjonalne narzędzia również przyczynią się do szybszego przygotowania towaru do transportu czy magazynowania. Przydadzą się także do naklejenia taśm z nadrukiem informacyjnym.

Paskowacze – pomocne w każdym magazynie

Urządzenia do magazynu, które z powodzeniem można uznać za wyjątkowo użyteczne podczas pakowania to paskowacze do taśm, zarówno te do taśmy polipropylenowej (PP), jak i taśmy stalowej. Narzędzia te służą do usprawnienia spinania ze sobą dwóch końców różnych rodzajów taśm przy pomocy dobranych do nich metalowych zapinek. W ten sposób zyskasz pewność, że tak powstałe połączenie jest wyjątkowo mocne i bezpieczne. Dzięki temu, że paskowacze ręczne są proste w użytkowaniu, korzystanie z nich nie przysporzy ci żadnego problemu.

Napinacze – one też się przydadzą

Kolejne bardzo przydatne akcesoria do pakowania, które powinny znaleźć się w każdym dobrze wyposażonym magazynie to oczywiście napinacze – do różnych rodzajów taśm: polipropylenowej (PP), poliestrowej (PET) oraz taśmy stalowej. Narzędzia te pozwalają na szybkie i łatwe obandowanie paczek z umieszczonymi w nich towarami. Dzięki precyzyjnemu napięciu taśmy towar jest odpowiednio zabezpieczony, po wykonaniu tej czynności wystarczy już tylko spiąć końce taśmy za pomocą paskowacza i zapinek, o których pisaliśmy wcześniej.

Wyposażenie sklepów i magazynów – co jeszcze?

Dyspensery, paskowacze i napinacze to oczywiście nie wszystkie urządzenia przydatne w pakowaniu. Jeśli chcesz zadbać o to, by samo transportowanie taśmy do miejsca pakowania było szybkie i wygodne, warto zapoznać się z ofertą obejmującą odwijacze. Taki wózek do taśm poliestrowych, polipropylenowych lub stalowych sprawi, że taśma nie rozwinie się samoczynnie podczas transportu.

Innym pomocnym akcesorium do pakowania jest bezpieczny nożyk do folii, taśmy, papieru i kartonu. Przyda się do przecinania folii czy taśm oraz do otwierania kartonów. Wybierając nożyk na wyposażenie magazynu, należy zwracać uwagę na to, by był przeznaczony stricte do tego typu czynności, a więc posiadał konstrukcję niepozwalającą na uszkodzenie przedmiotów znajdujących się we wnętrzu otwieranej przy jego pomocy paczki.

Jak widać w dobrze wyposażonym magazynie nie powinno zabraknąć przynajmniej kilku urządzeń do pakowania takich jak dyspensery, paskowacze czy napinacze. Przydadzą się również odwijacze, czyli wózki do taśm oraz uniwersalny, bezpieczny nożyk.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium