• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Szukasz sposobu na wyróżnienie się spośród konkurencji? Zacznij od swoich opakowań! 0
Szukasz sposobu na wyróżnienie się spośród konkurencji? Zacznij od swoich opakowań!

Szukasz sposobu na wyróżnienie się spośród konkurencji? Zacznij od swoich opakowań!

Spis treści

Mówi się, że konkurencja nigdy nie śpi. Powiedzenie to staje się jeszcze bardziej trafne w dzisiejszych czasach. Nie da się nie zauważyć, że w branży e-commerce jest ona naprawdę wysoka, co szczególnie daje się we znaki firmom dopiero wchodzącym na rynek. Jak stać się rozpoznawalnym graczem w branży, a jednocześnie nie wydać na to bajońskich sum?

Świetnym pomysłem jest personalizacja opakowań, w których przesyłasz klientom zakupione przez nich produkty. Nie musisz zresztą od razu zmieniać całych pudełek kartonowych. Z pomocą przyjdą Ci taśmy pakowe z logo firmy. Poznaj zalety takiego rozwiązania i dowiedz się, jak zapakować paczkę, by wyróżniła się na tle innych. To naprawdę proste!

Taśmy pakowe z logo firmy – budowanie świadomości marki

Zapewne zdajesz sobie sprawę z tego, że Twoja marka nie odniesie sukcesu bez wcześniejszego zaistnienia w świadomości klientów i staniu się rozpoznawalną. Pamiętaj, że im większa świadomość marki, tym większa szansa, że trafią na nią potencjalni klienci. Oczywiście w tym celu musisz działać na wielu płaszczyznach. Jednym z elementów strategii ukierunkowanej na takie działanie, jest jak najczęstsze wykorzystywanie logo oraz pozostałych charakterystycznych elementów graficznych związanych z Twoją marką. Masz tutaj naprawdę szerokie pole do popisu. Jednym z nich są właśnie różne taśmy pakowe, po które przecież i tak sięgasz codziennie w celu zabezpieczenia przysyłek. Umieszczenie na nich logo firmowego to świetny pomysł, z którego aż żal nie skorzystać.

Taśmy pakowe z własnym nadrukiem a wizerunek

Za pomocą taśm z nadrukiem możesz kreować wizerunek swojej firmy w oczach obecnych i potencjalnych klientów. Nie chodzi tu więc tylko o samo zapamiętanie nazwy marki, ale o myśli, które pojawią się w głowie odbiorcy na widok tak zapakowanej przesyłki. Taśmy pakowe z własnym nadrukiem staną się synonimem profesjonalizmu i ugruntowanej pozycji na rynku. Zapakowany w ten sposób produkt nie będzie dla klienta rzeczą „no name”, lecz firmowaną konkretną (Twoją!) marką. Takie produkty kupowane są zdecydowanie chętniej. Taśmy z logo firmowym oznaczają też szacunek w podejściu do kupującego, a także do środowiska. W końcu nośnikiem reklamy jest materiał opakowaniowy, który tak czy inaczej zostałby użyty. Pozytywne skojarzenia wywoływane przez taśmy pakowe z własnym nadrukiem przełożą się na kolejne decyzje zakupowe klienta.

Taśmy z logo firmowym – niedroga reklama firmy

Reklama firmy w postaci nadruku na taśmie pakowej, w przeciwieństwie do kampanii reklamowych w prasie, Internecie czy w telewizji, nie wymaga dużych nakładów finansowych, które mogą być nie do przejścia szczególnie dla nowopowstałych działalności. Chociaż taśmy z logo firmowym kosztują trochę więcej od tradycyjnych taśm pakowych, poza reklamą nadal pełnią przede wszystkim swoją podstawową funkcję. Otrzymujesz tym samym produkt „dwa w jednym”: materiał opakowaniowy i reklamę firmy. W zależności od potrzeb możesz wybrać taśmy pakowe z logo firmy akrylowe, hot melt czy solventowe – wszystkie je mamy w swojej ofercie.

Taśmy z nadrukiem – co na nich umieścić?

Nośnikiem jakich informacji mogą być taśmy pakowe z własnym nadrukiem? Poza umieszczeniem na nich logo firmowego i sloganu, możesz dodać tam np. dane kontaktowe. To nie wszystko! Taśmy z nadrukiem warto wykorzystywać do poinformowania odbiorcy o trwaniu ograniczonej czasowo promocji, np. świątecznej, wakacyjnej czy z okazji Black Friday. Klienci docenią też różnego rodzaju krótkie przekazy, np. życzenia świąteczne lub podziękowania. Jak widać, możliwości jest tutaj naprawdę sporo!

Co oprócz taśm pakowych z logo firmy?

Taśmy z logo firmowym to niejedyny sposób na promocję marki za pomocą materiałów opakowaniowych. Podobną rolę odegrać może też folia stretch z nadrukiem. Będzie ona miała dokładnie takie same zalety, jak taśmy pakowe z logo firmy. Na koniec warto dodać, że wybrany przez Ciebie nadruk czy to na taśmie pakowej, czy tez na folii stretch, będzie widoczny nie tylko dla klienta Twojego sklepu. Paczka pokonuje długą drogę od nadawcy do odbiorcy, przechodząc przez wiele rąk. Jeśli przesyłka wyróżnia się na tle innych, nazwa firmy zostanie zapamiętana również przez osoby pracujące w firmach przewozowych czy sortowniach.

Podsumowując, folia stretch z nadrukiem i taśmy pakowe z logo firmy to jeden z najłatwiejszych, a zarazem najtańszych sposobów na reklamę firmy i budowanie świadomości marki. Skorzystaj z niego już dziś!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium