• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Taśmy spinające stalowe, PET czy PP ? Czym kierować się przy ich wyborze? 0
Taśmy spinające stalowe, PET czy PP ? Czym kierować się przy ich wyborze?

Odpowiednie rodzaje taśm spinających, pozwalają nam na właściwe zabezpieczenie towaru podczas jego magazynowania czy transportu. Dokonując ich wyboru powinniśmy kierować się przede wszystkim masą i rozmiarem pakowanych artykułów oraz warunkami w jakich będą transportowane czy przechowywane. Na tej podstawie będziemy w stanie ocenić czy przy danym załadunku sprawdzą się taśmy spinające stalowe, PET czy PP. Wiedza na ich temat pozwoli nam podjąć właściwą decyzję, co do zastosowania konkretnego rodzaju. Sprawdźmy zatem czym charakteryzuje się każda z nich.

Rodzaje taśm spinających – charakterystyka produktu

Spis treści

Poniżej przedstawimy trzy rodzaje taśm spinających, które są najczęściej wykorzystywane podczas pakowania i zabezpieczania towarów. Będą nimi:

Taśmy spinające stalowe - zastosowanie

Taśmy do opasywania i zabezpieczania ciężkich elementów niepaletowanych oraz ładunków całopaletowych. Stosowane są najczęściej  w przemyśle ciężkim, budowlanym lub odlewniczym. Wykonane z blachy walcowej metodą na zimno, charakteryzują się dużą trwałością i wytrzymałością. Do spinania taśm stalowych używa się specjalnych stalowych spinek, dostosowanych do grubości i szerokości taśmy. Mogą to być także inne urządzenia o podobnym działaniu, jak np. paskowacz, który dobrze zabezpieczy towar podczas transportu czy magazynowania.

Taśmy PET - zastosowanie

Taśmy PET poliestrowe jak sama nazwa wskazuje to taśmy wykonane z poliestru. Dobrze zabezpieczają ładunki podczas transportu. Za ich pomocą można z powodzeniem przytwierdzić do palety zarówno większe jak i mniejsze elementy w pojedynczej lub zbiorczej postaci. Zapewnia pełną stabilizację przewożonym towarom.

Taśmy PET sprawdzają się również jako taśmy do opasywania i zabezpieczania ciężkich elementów niepaletowanych. Są niezwykle wytrzymałe, elastyczne i odporne na warunki atmosferyczne czy korozję. Są to idealne taśmy do bandowania materiałów. W przemyśle drzewnym służą do opasywania tarcicy, w budowlanym do spinania galanterii budowlanej. Używane są w ręcznym jak i maszynowym procesie pakowania.

Taśmy PP - zastosowanie

Taśmy polipropylenowe (PP) służą do zabezpieczania i stabilizowania ładunków na palecie, oraz do zabezpieczania i zamykania opakowań kartonowych, spinania elementów drewnianych, plastikowych czy metalowych. Stosowane są przy pakowaniu automatycznym jak i ręcznym wykorzystującym urządzenia spinające.

Taśmy PP charakteryzują się bardzo dobrą wytrzymałością, wydajnością oraz łatwością użytkowania, przez co są bardzo popularnym produktem w wielu branżach. Generują także bardzo niskie koszty jednostkowego spięcia.

 
 

Wyżej wymienione rodzaje taśm spinających prezentują charakterystyczne dla siebie cechy produktu. Jak zatem dokonać ich właściwego wyboru przy konkretnym zastosowaniu? Warto tu jeszcze wyszczególnić różnice między taśmami.

Czym się kierować przy wyborze taśm – różnice między taśmami

Taśmy z poliestru (PET) doskonale sprawdzą się przy ładunkach ciężkich o dużych gabarytach. Są niezwykle wytrzymałe i odporne na wszelkie zerwania czy uszkodzenia mechaniczne. Niestraszna im wilgoć, duże nasłonecznienie i skrajne temperatury. Posiadają także doskonałą elastyczność.

Taśmy spinające stalowe mają z kolei szerokie zastosowanie w takich branżach, jak motoryzacyjna, drzewno-meblarska czy budowlana. Są na tyle mocne, że wykorzystuje się je do budowy silników elektrycznych, układów napędowych, konstrukcji w meblach czy w procesie wytwarzania kształtowników i rur.

Natomiast taśmy polipropylenowe (PP), dobrze sprawdzą się podczas standardowych zabezpieczeń, o nie tak dużych obciążeniach i gabarytach. Mogą być z powodzeniem stosowane wszędzie tam, gdzie wysyła się, czy przechowuje towar o średniej wielości. Posiadają mniejszą elastyczność niż taśmy PET.

Który rodzaj taśm spinających będzie najlepszy? Decyzja powinna być podyktowana ich zastosowaniem.

Najpopularniejszą i najtańszą taśmą będzie PP, która dobrze zabezpieczy towar lub paczkę, a także paletę o niedużym obciążeniu. Natomiast przy bardziej wymagającym ładunku, o większych gabarytach i ciężarze znakomicie sprawdzą się taśmy z poliestru.

Natomiast taśm stalowe doskonale odnajdą się w branżach,  gdzie wymagane są solidne i trwałe konstrukcje, ale także przy zabezpieczeniu dużego ciężaru. Należy pamiętać, że są nieco cięższe niż taśmy PET i trochę droższe.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium