• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Urządzenia do pakowania niezbędne w każdym magazynie. Sprawdź, czego Ci brakuje 0
Urządzenia do pakowania niezbędne w każdym magazynie. Sprawdź, czego Ci brakuje

Urządzenia do pakowania niezbędne w każdym magazynie. Sprawdź, czego Ci brakuje

Spis treści

Odpowiednie wyposażenie magazynu ma kluczowy wpływ na jego sprawne funkcjonowanie. Urządzenia przyśpieszające pakowanie paczek umożliwią optymalizację procesu przygotowywania zamówień do wysyłki, co znacząco przełoży się na wydajność i szybkość ich realizacji, a więc i zadowolenie klientów. A to w dobie ogromnej konkurencji na rynku jest na wagę złota. Na jakie urządzenia do magazynu warto się zdecydować? O tym właśnie jest nasz najnowszy artykuł.

Urządzenia przyspieszające pakowanie paczek - dyspensery

Do zabezpieczania większości paczek używa się taśmy pakowej i folii stretch. Koniecznie zatem wyposaż swój magazyn w sprzęt, który przyśpieszy pracę z tymi materiałami opakowaniowymi, a także zapewni większe bezpieczeństwo podczas pakowania. Mamy tu na myśli dyspensery do taśmy klejącej o papierowej oraz te przeznaczone do folii stretch. Dyspenser do taśmy pakowej, zwany także podajnikiem do taśmy, umożliwia jej szybkie aplikowanie. Po naprężeniu taśmy i przytwierdzeniu jej do klejonej powierzchni, można ją w łatwy sposób odciąć. W zależności od potrzeb, możesz zdecydować się na model prostszy bądź bardziej rozbudowany.

Jak już wspomnieliśmy, do urządzeń przyspieszających pakowanie paczek należą również dyspensery do folii stretch. Korzystając z nich  poprawisz wydajność i jakość tego procesu, dyspenser umożliwi bowiem równomierne naciągnięcie folii stretch. Nie bez znaczenia jest też fakt, że dzięki niemu dłonie pracowników będą mniej narażone na ewentualne otarcia. To nie wszystko, czy wiesz, że takie urządzenie do stretchowania pozwala obniżyć zużycie folii w magazynie nawet o kilkadziesiąt procent.

Niezbędne urządzenia do magazynu – napinacze, paskowacze, odwijacze

Ciężko wyobrazić sobie dobre funkcjonowanie magazynu czy sortowni bez napinaczy do taśmy polipropylenowej, poliestrowej i stalowej. Te urządzenia do pakowania pozwalają na bezproblemowe umocowanie i unieruchomienie towarów przeznaczonych do transportu. Napinacz może posłużyć zarówno do obandowania (owinięcia taśmą) pojedynczego  pakunku, jak i spięcia kilku z nich w paczkę zbiorczą, świetnie sprawdza się również przy mocowaniu przesyłek na paletach. Dobrej jakości napinacz umożliwi właściwą aplikację taśmy, która będzie odpowiednio naprężona. To zaś zapewni paczkom pożądaną stabilizację i uchroni je przed przemieszczeniem.

 

Kolejnymi niezbędnymi urządzeniami do magazynu są paskowacze, które służą do spinania z sobą dwóch końców taśmy za pomocą specjalnych zapinek po jej uprzednim naciągnięciu. Dzięki ich zastosowaniu w szybki i łatwy sposób zabezpieczyć można na czas transportu przesyłki pojedyncze, zbiorcze i paletowane. Magazyn warto wyposażyć także w odwijacz, zwany inaczej wózkiem do taśmy polipropylenowej, poliestrowej lub stalowej. Te urządzenia zapewniają wygodne transportowanie taśmy z miejsca na miejsce, chroniąc ją przed samoczynnym rozwinięciem się. Podobnie jak napinacz i paskowacz, odwijacz do  taśmy gwarantuje właściwe zabezpieczenie towaru.

Inne przydatne urządzenia i akcesoria do magazynu

Na koniec przybliżymy Ci inne urządzenia i akcesoria do magazynu, których użycie również pozytywnie wpłynie na pracę przy pakowaniu zamówień przeznaczonych do wysyłki. W większych magazynach warto znaleźć miejsce dla odwijarki do folii i papieru. To urządzenie może być wykorzystywane do odwijania m.in. folii stretch, folii bąbelkowej, papieru pakowego i tektury falistej. Nie można zapomnieć też o listwie do paletyzacji taśmą PP oraz PET. Pomoże ona pracownikowi przełożyć taśmę pod paletą z ładunkiem, a przy tym ochroni jego dłonie przed zranieniem wystającymi z palety drzazgami czy gwoździami. Z drobniejszych akcesoriów do magazynu przydadzą Ci się m.in. nóż do folii, nóż do kartonu czy wygodna w użyciu miarka. 

Mamy nadzieję, że nasz artykuł pomógł Ci przy sporządzaniu listy niezbędnych urządzeń do magazynu. Jeśli brakuje Ci któregoś z nich, koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą! W Opak-System znajdziesz wszystkie spośród opisanych przez nas wyżej sprzętów.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium