• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Wysyłka mebli – jak poprawnie zapakować sprzęty do transportu 0
Wysyłka mebli – jak poprawnie zapakować sprzęty do transportu

Wysyłka mebli – jak poprawnie zapakować sprzęty do transportu

Spis treści

Popularność komercyjnych platform sprzedażowych typu Allegro, OLX czy Vinted w znacznym stopniu przyczyniła się do kupna/sprzedaży używanych mebli od osób prywatnych. Niezwykle istotną umiejętnością jest w takim przypadku prawidłowe zabezpieczenie mebli do wysyłki po to, aby nasza przesyłka w nienaruszonym stanie dotarła do adresata, nie przysparzając niepotrzebnych problemów nadawcy. Wiedza o tym, jak zapakować meble, przyda się również przy przeprowadzce, aby bezpiecznie i bez naruszenia sprzętów ulokować je w nowym miejscu. Zapraszamy zatem do zapoznania się z naszym krótkim poradnikiem.

Jak zapakować meble, aby bez defektów dotarły w miejsce docelowe?

Brak bądź nieodpowiednie zabezpieczenie mebli, to jedna z głównych przyczyn ich uszkodzenia podczas transportu. Warto więc poświęcić dłuższą chwilę na tę czynność, aby zaoszczędzić sobie późniejszych problemów i zmartwień. Jak zatem odpowiednio przygotować się do wysyłki mebli?

Przede wszystkim należy wyposażyć się w odpowiedniej wielkości pudło, do którego bez problemu zmieści się wysyłany mebel. Niekoniecznie musi to być karton, równie dobrze może to być drewniana skrzynia. Jeżeli w grę wchodzi wysyłka mebli szczególnie dużych bądź o nieregularnych kształtach i znalezienie pasującego pudła jest wręcz niemożliwe, można wykorzystać arkusze z tektury falistej. Wówczas zabezpiecza się przedmiot w taki sposób, aby tektura pasowała idealnie do jego wymiarów.

gumki recepturki

Zobacz: Gumki recepturki

taśmy pakowe

Zobacz: Taśmy

Poprawne zabezpieczenie mebli, podstawą sukcesu

Przygotowując mebel do zapakowania, pierwszym krokiem jest jego demontaż do najmniejszych elementów, które następnie należy osobno – odpowiednio zabezpieczyć. Poszczególne części najlepiej zawinąć w folię bąbelkową bądź piankę. W kolejnych krokach trzeba zająć się zabezpieczeniem tzw. niedemontowanych części mebla. Ruchome elementy, typu szuflady czy drzwiczki najlepiej delikatnie zakleić taśmą bądź przytwierdzić do części stałej za pomocą np. gumek recepturek. Meble wyścielone tkaniną należy przed włożeniem do pudła owinąć dokładnie folią bądź materiałem, aby uchronić je przed zabrudzeniem.

Co ważne, mebli tapicerowanych nie umieszcza się w sąsiedztwie ostrych przedmiotów, gdyż może wówczas dojść do rozdarcia tkanin. Aby zabezpieczyć przedmiot przed przesuwaniem się wewnątrz kartonu (skrzyni), wszelkie wolne przestrzenie najlepiej wypełnić folią, styropianem bądź innym materiałem.

Końcowy etap przygotowywania wysyłki mebli kurierem to oklejenie pudła taśmą i solidne zabezpieczenie jego boków i rogów. Dla większej pewności można również użyć opaski polipropylenowej, która utrzymuje nieruchomo elementy znajdujące się wewnątrz pakunku.

TaśFolia stretch

Zobacz: Folie stretch

 

Transport mebli na palecie – kiedy takie rozwiązanie jest konieczne?

Planując wysyłanie mebli należy szczegółowo wczytać się w regulamin wybranej firmy przewozowej, bowiem większość z nich jasno określa, powyżej jakiej wagi i/lub wymiarów przesyłki, należy ją umieścić na palecie (o którą nadawca musi sam zadbać). Służy to bezpieczeństwu załadunku przez nadawcę, transportu przez kuriera i rozładunku/odbioru przez adresata. Umieszczając pakunek na palecie nie można oczywiście zapomnieć o odpowiednim scaleniu obu elementów razem. Najlepiej zrobić to za pomocą folii stretch, którą ciasno owija się wokół palety i paczki, łącząc oba przedmioty w jedną całość.

Jak wysyłać meble – w razie wątpliwości sprawdź wymagania firmy przewozowej

Jeżeli w grę wchodzi wysyłka mebli kurierem, warto zawsze przeanalizować wymagania firmy przewozowej, co do pakowania nadawanej przesyłki, ponieważ, gdy nasz sposób zabezpieczenia mebli będzie różnił się od ich zaleceń, dostaniemy odmowę jej przyjęcia.

Jak zostało nakreślone, wysyłka mebli kurierem bądź samodzielny przewóz mebli wcale nie musi spędzać nam snu z powiek. Wystarczy przyswoić kilka niezbędnych informacji i podejść do tego zadaniowo, a transport mebli okaże się błahostką.

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium