• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Jak pakować okrągłe przedmioty? 0
Jak pakować okrągłe przedmioty?

Spis treści

Pakowanie okrągłych przedmiotów może być problematyczne, szczególnie jeśli nie robi się tego na co dzień. Nasz najnowszy artykuł powstał właśnie po to, by Ci je ułatwić. Przeczytaj go i dowiedz się, co może kryć się pod pojęciem okrągłego przedmiotu, co ma z tym wspólnego słynny polski piłkarz i trener, jakie opakowania będą się do tego najlepiej nadawać oraz w jaki sposób zabezpieczyć przesyłane produkty, by nie zostały uszkodzone podczas transportu. Porady te przydadzą CI się również, jeśli masz wątpliwości, jak zapakować okrągły prezent, który chcesz wysłać bliskiej osobie. Zapraszamy do czytania!

Pakowanie okrągłych przedmiotów… czyli jakich?

Nim odpowiemy na pytanie, jak zapakować okrągły przedmiot, doprecyzujmy, co dokładnie będziemy mieć tutaj na myśli. Po pierwsze okrągła jest zarówno moneta, talerz, jak i np. lustro. Już każda z tych trzech wymienionych przez nas rzeczy wymaga innego sposobu zapakowania, zresztą nie tylko z uwagi na swój rozmiar, ale i inne cechy, choćby podatność na uszkodzenia czy wagę. I to nie wszystko, bo okrągłymi potocznie nazywa się również przedmioty, które mają kształt okręgu czy też są np. owalne, cylindryczne lub kuliste. I tak za okrągłą, nie zaś kulistą, może być uznawana np. piłka. Zresztą kto by się kłócił z legendarnym Kazimierzem Górskim, który wypowiedział słynne słowa: „Piłka jest okrągła, a bramki są dwie”? My na pewno nie, dlatego w naszym poradniku uwzględnimy nie tylko rzeczy „naprawdę” okrągłe. Przypuszczamy zresztą, że wiele osób, wpisując w wyszukiwarkę frazę „jak zapakować okrągły produkt” itp. może myśleć w rzeczywistości o przedmiocie owalnym czy kulistym. Zostawmy zatem już polską piłkę nożną i weźmy na tapet pakowanie okrągłych przedmiotów, którego dotyczy ten artykuł. Jako kryterium podziału (bo jakieś ono przy tak dużej ilości różnych okrągłych produktów być musi) posłużymy się rodzajem opakowania, w którym można go wysyłać.

Jak zapakować okrągły produkt w kopertę bąbelkową?

Koperty bąbelkowe będą idealne do wysyłki niewielkich, lekkich produktów, takich jak kolekcjonerskie monety, owalne czy kuliste elementy biżuterii, dekoracyjne odznaki w tym kształcie czy choćby małe zabawki (np. frisbee). Te całkiem drobne na początku najlepiej zapakować do woreczka strunowego. Jeśli jest to produkt bardzo delikatny i istnieje duże ryzyko jego przypadkowego uszkodzenia podczas transportu, dla większego bezpieczeństwa woreczek taki owiń folią bąbelkową, a następnie zaklej taśmą klejącą. Dobrym pomysłem jest też umieszczenie tak zabezpieczonego produktu między dwoma kawałkami tektury i dopiero wtedy włożenie do koperty bąbelkowej. Dodatkowo, jeśli chcesz zasygnalizować osobom uczestniczącym w procesie doręczenia Twojej przesyłki, że należy obchodzić się z nią ostrożnie, naklej na kopercie etykietę ostrzegawczą z napisem „Nie rzucać”.

Jak pakować okrągłe przedmioty w pudełko kartonowe?

Pakowanie okrągłych przedmiotów o większych rozmiarach bądź też wtedy, gdy wysyłasz ich sporą liczbę w jednym opakowaniu zbiorczym, należy rozpocząć od dobrania odpowiedniego kartonu fasonowego lub klapowego. Na rynku dostępne są kartony 3- lub 5-warstwowe. Jeżeli produkt jest delikatny i łatwy do uszkodzenia, np. stłuczenia (talerz, lustro, owalna porcelanowa figurka), złamania (płyta winylowa) lub tak ciężki, że istnieje ryzyko rozerwania kartonu, wybierz ten grubszy, składający się z pięciu warstw. W innych przypadkach (przykładem niech będzie już piłka, na którą powoływaliśmy się wcześniej) w zupełności wystarczą trzy. Niezależnie jednak od grubości kartonu, musisz dobrze zabezpieczyć przedmiot wewnątrz opakowania. Na pewno niezastąpiona będzie tu folia bąbelkowa, którą trzeba owinąć każdy produkt oraz taśma klejąca. Delikatne, kruche rzeczy dobrze jest też zabezpieczyć pianką polietylenową. Możesz nią wyłożyć spód, boki i wierzch pudełka bądź też umieścić okrągły płaski przedmiot między jej arkuszami. Wolne miejsca w opakowaniu koniecznie wypełnij wypełniaczem, np. typu skropak. Jeśli w jednym kartonie wysyłasz kilka produktów, każdy z nich owiń oddzielnie folią bąbelkową, odseparuj je też od siebie tekturowymi przekładkami. Po zamknięciu pudełka nie zapomnij zakleić go taśmą pakową. Do mniejszych i lżejszych wystarczy taśma akrylowa, te cięższe będą wymagały użycia taśmy kauczukowej (hot melt lub solvent). Na pudełku z delikatną zawartością koniecznie naklej też odpowiednią etykietę ostrzegawczą („Nie rzucać”, „Uwaga! Szkło! Itd.) albo taśmę pakową z nadrukowaną podobną informacją.

Jak widzisz, pakowanie okrągłych przedmiotów wcale nie musi być takie trudne. A jeśli potrzebujesz sprawdzonych materiałów opakowaniowych, których użycie zagwarantuje Ci bezproblemową wysyłkę paczki, zapraszamy do Opak-System!

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium