• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Alfabetyczny niezbędnik magazynu 0
Alfabetyczny niezbędnik magazynu

Hurtownia opakowań - poradnik

Spis Treści

A - Atrakcyjne opakowanie

B - Bąbelkowe folie

C - Ciche taśmy

D - Dyspensery

E - Etykiety z nadrukiem

F - Folie

G - Gumki recepturki

H - Handel wysyłkowy

I - Informacje umieszczane na przesyłkach

J - Jak pakować przesyłki?

K - Koperty

L - Lepiej zabezpieczyć niż wymieniać

Ł - Łączenie taśm spinających

M - Molta taśmy

N - Nadruki

O - Odwijacze

P - Pianki

R - Reklamówki

S - Stretch

T - Taśmy

U - Urządzenia do pakowania

W - Woreczki

Z - Zapinki

Spis treści

Atrakcyjne opakowanie

Świadomość handlowa wielu firm sprawiła, że opakowania stały się zintegrowane z produktem. Konsumenci uważają, że wygląd paczki świadczy o jakości zawartego w niej przedmiotu. Opakowanie musi spełniać wiele wymagań niezależnie od branży i grupy docelowej. Jeśli jest atrakcyjne, ułatwi sprzedaż produktów, ponieważ świadczy o szacunku do klienta.

Opakowanie wyraża nasz stosunek do sprzedawanego produktu, ale także do osoby, do której ma on trafić. Dlatego bardzo ważne jest, żeby paczka była zabezpieczona w należyty sposób. Klient nie widzi sprzedawcy, tylko jego opakowanie, a to umożliwia budowanie marki z segmentu premium.

Estetyczne opakowanie powinno być także czytelne i dobrze chronić produkt w środku. Taśmy pakowe z nadrukowanym logo firmy mogą być wizytówką i dodatkową formą reklamy. W okresie świątecznym warto zaopatrzyć się w taśmę z nadrukiem świątecznym, ten mały akcent na paczce z pewnością będzie pozytywnie odebrany przez klienta.

Natomiast etykiety samoprzylepne z informacją o produkcie np. „nie rzucać”, „uwaga szkło” to cenna informacja dla kuriera, a także dodatkowe zabezpieczenie dla firmy w razie uszkodzenia produktu. Jeśli chcesz sprzedawać więcej, zadbaj o opakowanie, ponieważ jest potężnym narzędziem do budowania lojalności klientów.

Taśma pakowa "Wesołych Świąt" 48x60

Bąbelkowe folie

Wysyłka towarów wrażliwych, kruchych i o ostrych krawędziach wymaga zastosowania odpowiedniego opakowania. Bąbelkowe folie mają za zadanie zabezpieczyć zawartość przesyłki przed uderzeniami, wstrząsami, pęknięciami, zarysowaniami i innymi uszkodzeniami. Bąbelkowe folie są wygodne w użyciu, odpowiednio zabezpieczają przesyłkę i dostępne są w różnych rozmiarach, więc można odpowiednio dopasować przesyłkę do jej zawartości. Możliwości są tak różne, jak życzenia nadawców i odbiorców.

Dla każdego sprzedawcy bezpieczeństwo, wygoda oraz koszty są zawsze ważne, jeśli chodzi o wysyłkę. W przypadku wrażliwych towarów folie bąbelkowe są lepszym wyborem w porównaniu z klasyczną tekturą, a mogą być tak samo poddane recyklingowi. Polipropylen, z którego wykonano folię bąbelkową, jest materiałem bezzapachowym, wodoodpornym i paroszczelnym.

Folie bąbelkowe dwu i trzywarstwowe oraz w wersji „duży bąbel” idealnie nadają się do ochrony większych, delikatnych przedmiotów np. szkło, obrazy, urządzenia RTV i AGD. To doskonały materiał zabezpieczający przed wstrząsami, zarysowaniami, a także kurzem, pyłem, brudem oraz niekorzystnymi dla przesyłki warunkami atmosferycznymi.

folie bąbelkowe

Ciche taśmy

Charakterystyczny dźwięk rozwijanej taśmy przy codziennej pracy może być męczący. Cicho rozwijająca się taśma pakowa to produkt, który gwarantuje wysoki komfort pracy. Taśmy, które pozwalają na ciche odwijanie z rolki, idealnie sprawdzą się w codziennej pracy na magazynie, ale także w domu, biurze oraz wielu urzędach, gdzie tak ważne jest zachowanie ciszy. Są elastyczne i trwałe, a co najważniejsze, praktycznie bezgłośne.

Taśmy ciche, tak samo jak tradycyjne, służą do zabezpieczania różnego rodzaju paczek, oraz ładunków, do zamykania opakowań kartonowych, pakowania towaru, magazynowania przedmiotów oraz dokumentów. Charakteryzują się znakomitą odpornością na niekorzystne warunki pogodowe, a także dużą elastycznością, trwałością i wydajnością.

Te cechy sprawiają, że taśma cicha to wyróżniający się produkt na tle podobnej klasy taśmy pakowej. Naszym klientom oferujemy taśmy transparentne lub w tradycyjnym brązowym kolorze.

taśmy pakowe ciche

Dyspensery

Dyspensery to urządzenia znacznie ułatwiające codzienną pracę. Dyspenser do folii stretch służy do łatwiejszego odwijania ciężkich rolek z folią zabezpieczającą i stabilizującą duże przesyłki, w szczególności te wysyłane na paletach. W naszej ofercie znaleźć można kilka dyspenserów do folii stretch w zależności od wielkości rolki. Dzięki równomiernemu odwijaniu taśmy, praca przebiega szybko i wygodnie. Używanie dyspensera chroni dłonie oraz sprawia, że nakładanie materiału przebiega w sposób kontrolowany, bez plątania i skręcania się taśmy.

Do pakowania mniejszych i lżejszych paczek bardzo dobrze sprawdzi się taśma pakowa, by ułatwić i skrócić czas pakowania, polecamy zastosować dyspenser ręczny do taśmy pakowej o ergonomicznym kształcie. Dozownik redukuje hałas, a ostre ząbki szybko przecinają taśmę, dzięki czemu praca przebiega sprawniej. Taki dyspenser najlepiej sprawdza się podczas pakowania paczek w kartonach, może być stosowany zarówno do zwykłej taśmy, jak i tej z nadrukowanym logo.

Do pracy przy biurku, podczas pakowana dużej ilości mniejszych przesyłek, sprawdzi się dyspenser do taśmy pakowej stołowy. Posiada system cichego odwijania taśmy, regulację naciągu taśmy oraz system bezpiecznego ostrza. Taki dyspenser z łatwością można przykręcić do biurka, co ustabilizuje jego pozycje i ułatwi dalszą pracę.

dyspensery do taśmy

Etykiety z nadrukiem

Etykiety z nadrukiem stosuje się w celu zabezpieczenia przesyłki przed zniszczeniem, pełnią także funkcję nośnika ważnych informacji. Widoczna dla kuriera etykieta mówi, w jaki sposób należy paczkę transportować, żeby jej nie uszkodzić. Napisy ostrzegawcze na przesyłce zabezpieczają również nadawcę przed ewentualną reklamacją produktu, jeśli opakowanie zostanie uszkodzone podczas transportu, odpowiedzialność będzie ponosić firma kurierska. Jest to szczególnie istotne podczas wysyłania wartościowych przedmiotów.

Produkty szczególnie narażone na uszkodzenia zawsze powinny być zabezpieczone informacją ostrzegawczą. Etykiety informują, że przesyłka jest delikatna, a więc bardziej niż inne narażona na uszkodzenia. Zawierają także istotne wskazówki dotyczące sposobu przewozu towarów. Komunikaty zawarte na etykietach są uniwersalne i rozpoznawalne na całym świecie, skupiają uwagę, mają prostą formę i przekaz. Informują o zawartości przesyłki, a także, w jaki sposób należy paczkę rozpakować, by nie uszkodzić jej zawartości.

etykiety z nadrukiem

Folie

Folie służą do zabezpieczania przedmiotów, zarówno tych przygotowywanych do wysyłki w opakowaniu transportowym, jak i tych narażonych na uszkodzenia podczas prac remontowych. Podczas wysyłki folia idealnie chroni towary, można nią zawijać poszczególne produkty, ale także obficie wypełniać ubytki w paczce. Przymocowana do ścian i dna pudełka, stanowi dodatkową ochronę warstwy wewnętrznej, tak zabezpieczona przesyłka jest jeszcze bardziej stabilna. Wszystkie przedmioty powinny być dobrze zabezpieczone także przed ewentualnym uszkodzeniem mechanicznym oraz czynnikami atmosferycznymi.

Konsekwencją niezabezpieczonego przedmiotu lub przesyłki są częste reklamacje, a co za tym idzie straty dla firmy. W naszej ofercie znajdują się różne rodzaje folii m.in.: folia stretch, folia bąbelkowa oraz folia ochronna. Od niedawna także folia aluminiowa gastronomiczna, która może być wykorzystywana zarówno w profesjonalnych kuchniach, jak i domowych warunkach. Każda z nich ma swoje właściwości, ale łączy je jeden cel: ochrona powierzchni, mebli, urządzeń lub pakowanego produktu.

Podczas wykonywania prac malarskich, remontowych oraz naprawczych doskonale sprawdzą się folie zabezpieczające: budowlane, malarskie i ochronne. Arkusze folii skutecznie chronią meble, podłogi, okna, ale także palety z towarem: przed kurzem, brudem, pyłem, farbą, wilgocią oraz niepożądanymi czynnikami zewnętrznymi.

Folia zabezpieczająca zazwyczaj wykonywana jest z dwóch rodzajów polietylenu – niskiej i wysokiej gęstości. Oba z nich charakteryzują się stosunkowo wysokim ładunkiem statycznym. To sprawia, że przyczepiają się i dobrze przylegają do różnorodnych powierzchni. Wszystkie folie są wodoszczelne, bardzo wytrzymałe na zarówno rozdarcie, jak i na bardzo niskie i wysokie temperatury, podlegają także recyklingowi.

folie stretch

Gumki recepturki

Uniwersalne gumki recepturki są obowiązkowym elementem dla branży opakowaniowej. Posiadają wszechstronne zastosowanie w niemal każdej firmie i domu. Gumki recepturki są wykorzystywane przy pakowaniu większej ilości małych artykułów w celu zebrania ich w większe pakiety, np. większa ilość kopert, woreczków, wstążek, kabelków itp. Doskonale sprawdzają się do ochrony ruchomych części, podatnych na uszkodzenie podczas transportu.

Gumki recepturki są łatwo dostępne i tanie. Wykorzystywane są w ogrodnictwie, przemyśle farmaceutycznym, elektronicznym, metalowym, reklamowym oraz niemal w każdym biurze czy urzędzie. W 60% wykonane z naturalnego kauczuku, który podczas rozciągania zwiększa swoją długość niemal dwukrotnie. Wszystkie te cechy sprawiają, że gumki są bardzo wytrzymałe i nadają się do wielokrotnego użytku.

gumki recepturki

Handel wysyłkowy


W ostatnim czasie coraz więcej klientów korzysta z zakupów online. Tradycyjny handel przeżywa kryzys, natomiast sprzedaż internetowa jeszcze bardziej rośnie w siłę. Nawet ci, którzy do tej pory kupowali wyłącznie stacjonarnie, przekonali się do nowej formy zakupów.

Sprzedaż wysyłkowa ma dużo walorów, które pomagają potencjalnemu nabywcy szybciej i łatwiej znaleźć oraz zapłacić za produkt, którego szuka w sklepie. Korzystanie z handlu wysyłkowego to obecnie norma, a także duża wygoda, zakupy dostarczane są pod same drzwi bez potrzeby wychodzenia z domu oraz noszenia często ciężkich zakupów.

Do internetu przenieśli się zarówno klienci, jak i sprzedawcy. Firmy zajmujące się handlem wysyłkowym cieszą się obecnie dużą popularnością. Konkurencja stała się coraz bardziej zacięta, co wywarło silną presję na sprzedawcach.

Pozytywne doświadczenia z zakupami online trwale zmieniły klientów: przyzwyczajeni są do dużo większego wyboru, szczegółowych informacji o produkcie, informacji o dostępności lub terminach dostawy, a także spersonalizowanych promocji. Klienci stali się również bardziej wymagający zarówno w stosunku do towarów jak i całego procesu dostawy.

W handlu wysyłkowym dbałość o szybką wysyłkę oraz estetyczny wygląd paczki to dzisiaj podstawa. Coraz więcej badań, pokazuje, że konsumenci płacą więcej za produkty, ponieważ zależy im na jakości, dlatego firmy wysyłkowe dbają także o odpowiednie opakowanie oraz zabezpieczenie produktu.

Przesyłka powinna wyglądać równie dobrze, co produkt wewnątrz. Taśmy do pakowania, folie bąbelkowe, stretch, tektury, woreczki, wypełniacze, dyspensery to narzędzia niezbędne dla sprawnie przebiegającej i komfortowej pracy. Pozwolą w łatwy i szybki sposób zorganizować profesjonalne centrum wysyłki dla każdej branży. Estetyczne, czytelne i odpowiednio zabezpieczone przesyłki są pozytywnie postrzegane, co przekłada się potem na lojalność klientów.

handel wysyłkowy - pakowanie

Informacje umieszczane na przesyłkach

Aby towar dotarł bezpiecznie i szybko do odbiorcy, paczkę należy zapakować tak sprawnie i bezpiecznie, jak to tylko możliwe. Odpowiednie opakowanie powinno być przede wszystkim solidne i chronić zawartość przed uszkodzeniem. Równie istotne są informacje umieszczane na przesyłkach. Paczki opatrzone etykietami zawierającymi ostrzeżenia oraz informacje dotyczące sposobu transportu będą chronione przed ewentualnym zniszczeniem.

Na odpowiednio przygotowanej przesyłce powinny znaleźć się informacje na temat nadawcy, dane adresowe oraz ewentualnie logo firmy. Wszystkie informacje powinny być czytelne oraz umieszczone w widocznym dla kuriera miejscu. W ten sposób paczka z pewnością trafi pod właściwy adres, w nienaruszonym stanie. Taśma zabezpieczająca z komunikatem lub etykieta ostrzegawcza na opakowaniu to także elementy skutecznego marketingu, który czyni daną markę rozpoznawalną.

Przygotowując przesyłkę, należy jednak pamiętać, aby informacji i etykiet nie było zbyt dużo, ponieważ osiągnie się w ten sposób efekt odwrotny, a komunikat przestanie być czytelny. Ładne opakowanie to szansa na większą lojalność klientów.

etykieta ostrzegawcza na przesyłkę

Jak pakować przesyłki?

Odpowiednio zapakowana przesyłka musi być estetyczna, czytelna i bezpieczna. Przy pakowaniu produktów przede wszystkim powinno się zwrócić uwagę na dobór odpowiedniego opakowania, taśmy do oklejenia paczki oraz folii do zabezpieczenia. Należy zwrócić uwagę na to, jaki to jest przedmiot, lekki czy ciężki, delikatny czy odporny, czy wymaga specjalnego zabezpieczenia, czy też nie.

Jeśli mamy już dobrane odpowiednie opakowanie wtedy zaczynamy pakować produkt, wówczas cięższe przedmioty należy umieszczać w dolnej części opakowania, a lżejsze na górze. Przedmioty zapakowane kompaktowo nie będą przesuwały się podczas transportu, gdy ciężar zostanie równomiernie rozłożony.

Każda wolna przestrzeń między produktami powinna być wypełniona, w tym celu doskonale sprawdzą się folie bąbelkowe oraz wypełniacze, które osłonią szczególnie delikatne produkty wewnątrz opakowania. Wrażliwe elementy w żadnym wypadku nie mogą dotykać ścian bocznych, w przeciwnym razie może dojść do uszkodzeń. Folie bąbelkowe oraz wypełniacze zapewniają właściwą amortyzację, jednocześnie doskonale dopasowując się do kształtu różnorodnych przedmiotów.

Pianka polietylenowa jest elastyczna, a przy tym bardzo trwała, odporna na rozerwania czy uszkodzenia mechaniczne, idealnie sprawdzi się jako zabezpieczenie przylegających do siebie powierzchni. Można nią zabezpieczać pojedyncze przedmioty wielkogabarytowe, a także te małe, kruche i podatne na uszkodzenia. Tektura falista i przekładki tekturowe ze względu na swoją niewielką wagę, często używane są jako wypełniacze w opakowaniach zbiorczych.

Można nimi również wypełniać wolne przestrzenie, które powstały pomiędzy ładunkami o większym gabarycie. Dzięki swojej naturalnej sztywności mogą pełnić funkcję przekładek pomiędzy przedmiotami. Wszystkie nasze produkty doskonale nadają się do wzmacniania przesyłek, dzięki nim zawartość jest znacznie lepiej chroniona.

wypełniacze

Koperty

Koperty bąbelkowe mają szeroki zakres zastosowania, są przydatne do wysyłki produktów delikatnych, narażonych na łatwe uszkodzenie takich jak np. płyt CD lub biżuterii. Ze względu na dostępność wielu formatów, w przypadku produktów lekkich i niezbyt dużych to idealne rozwiązanie dla przesyłki o niewielkich kosztach. Powłoka zewnętrzna kopert bąbelkowych wykonana jest z wysokogatunkowego papieru, natomiast jej wnętrze wyłożone jest polipropylenową folią bąbelkową.

Obie warstwy są dobrze ze sobą zespolone przy pomocy solidnego zgrzewu, co ogranicza do minimum ryzyko rozdarcia koperty. Koperty z folią bąbelkową zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodnie chronią wrażliwą zawartość przed wpływami zewnętrznymi.

Do wysyłania przedmiotów bardziej odpornych na uszkodzenia doskonale sprawdzą się także foliopaki, czyli mocne koperty foliowe z bezpiecznym zamknięciem samoklejącym. Wykonane są z mocnej, wielowarstwowej polietylenowej folii (LDPE), która zabezpieczy produkty przed czynnikami atmosferycznymi. To szczególnie ważne podczas wysyłania przedmiotów, które mogłyby ulec zniszczeniu np. pod wpływem wilgoci. Tak samo, jak koperty bąbelkowe, foliopaki dostępne są w różnych rozmiarach, stosowane są do wysyłki m.in. dokumentów, książek oraz odzieży.

koperty bąbelkowe

Lepiej zabezpieczyć niż wymieniać

Możliwości zabezpieczenia przesyłek jest wiele, a produkt powinien być chroniony zarówno wewnątrz, jaki na zewnątrz. Paczki zapakowane w niewłaściwy sposób mogą łatwo przebić się i uszkodzić towar, a nawet go zgubić. Tektura falista to idealny materiał amortyzujący do wypełniania ubytków w paczce oraz do tworzenia ścianek między przedmiotami. Jest lekka i wytrzymała, w prosty sposób można ją przyciąć i dostosować rozmiar arkusza do swoich własnych potrzeb.

Bardzo dobrze chroni przed uderzeniami i naciskiem, a dzięki swojej sztywności zapewnia wysoki poziom ochrony przed uszkodzeniem opakowania transportowego.

Kiedy musimy zabezpieczyć przedmioty delikatne o bardzo nieregularnej powierzchni, lepiej sprawdzi się folia bąbelkowa. Do zabezpieczenia mebli, sprzętu AGD i RTV doskonałe będą profile ochronne oraz pianka polietylenowa. Są to materiały elastyczne, dzięki czemu świetnie dopasowują się do różnorodnych powierzchni. Można nimi skutecznie zabezpieczyć rzeczy wielkogabarytowe, a także te małe, kruche i podatne na uszkodzenia.

Są elastyczne, a przy tym bardzo trwałe i odporne na rozerwania czy uszkodzenia mechaniczne. Wypełniacze w postaci drobnych kuleczek to dodatkowy element zabezpieczający, którym możemy wypełnić każdą pustą przestrzeń w paczce. Są sprężyste i elastyczne – po naciśnięciu wracają do swojego pierwotnego kształtu. Dzięki temu świetnie sprawdzają się jako materiał amortyzujący. Wszystkie elementy zabezpieczające i amortyzujące są lekkie, dzięki czemu ochrona przedmiotu nie przekłada się na zwiększenie kosztu wysyłki.

pianka polietylenowa

Łączenie taśm spinających

Łączenie taśm spinających to proces, dzięki któremu każdy ładunek posiada stabilne zabezpieczenie podczas transportu. Do mocowania zarówno pojedynczych przedmiotów, jak i wielu pakunków przewożonych zbiorczo stosuje się taśmy spinające oraz różnego rodzaju zapinki. W swojej ofercie posiadamy specjalnie do tego przeznaczone zapinki metalowe i druciane do towarów ciężkich oraz plastikowe do niewielkich i lekkich ładunków. Zapinki do taśm spinających wykonane są z najwyższej jakości materiałów, dzięki czemu każdy ładunek ma stabilne zabezpieczenie podczas transportu.

Należy pamiętać, że dobór rozmiaru taśmy spinającej także powinien być uzależniony od masy spinanego towaru. Do zabezpieczenia towaru stosuje się cztery rodzaje taśm spinających: taśmy polipropylenowe i taśmy poliestrowe, które idealne nadają się do paletowania oraz taśmy PET i stalowe przeznaczone do opasywania materiałów niepaletowanych. Ciężar towaru naciskającego na taśmę może powodować jego odkształcenia w miejscu styku z taśmą.

Taśmy spinające można wiązać ręcznie, ale należy pamiętać, że w taki sposób nigdy nie naciągniemy taśmy tak mocno, jak za pomocą specjalistycznego urządzenia. W celu dodatkowego zabezpieczenia stosuje się narożniki ochronne wykonane z mocnego i odpornego plastiku, rozpraszają one siłę nacisku, dzięki czemu towar jest odpowiednio zabezpieczony. Do naciągania oraz łączenia taśm spinających służą przydatne narzędzia: napinacz i paskowacz.

zapinki druciane

Molta taśmy

Bezpieczna paczka musi być stabilna i odpowiednio zaklejona, żeby nie otworzyła się podczas transportu. Taśma pakowa Molta Solventa jest ultra mocna i solidna, została specjalnie opracowana do zamykania nawet bardzo ciężkich paczek. W ofercie naszej firmy posiadamy dwa rodzaje taśmy Molta: na kleju kauczukowym oraz na kleju akrylowym.

Klej akrylowy jest klejem wodnym, który doskonale spaja różnorodne powierzchnie, nawet gładkie i śliskie. Taśma akrylowa doskonale łączy powierzchnie wykonane z folii czy papieru, dobrze sprawdza się przy pakowaniu kartonów oraz zabezpieczaniu wszelkiego rodzaju paczek wykonanych z tektury. Jest powszechnie stosowana w biurach oraz domu.

Do pakowania cięższych ładunków lepiej sprawdzi się taśma Molta na kleju kauczukowym. Ten rodzaj taśmy jest materiałem odpornym na rozdarcie, a także na niskie temperatury, dzięki czemu idealnie sprawdza się w branżach chłodniczych. Klej z kauczuku gwarantuje doskonałą przyczepność i bezpieczeństwo podczas transportu. Tradycyjne taśmy w niskich temperaturach mogą się odklejać i kruszyć.

Taśma Solventa na kleju kauczukowym skutecznie zabezpiecza przesyłki podczas transportu oraz magazynowania w profesjonalnych chłodniach, a także domowych zamrażarkach. Taśmy Molta dostępne są wielu wersjach kolorystycznych: niebieskiej, pomarańczowej, czerwonej, zielonej i żółtej, a także tradycyjnej wersji transparentnej i brązowej.

taśmy molta

Nadruki

Każdy produkt przed wysłaniem pakujemy w karton lub folię, zabezpieczamy i oklejamy taśmą, dlaczego więc nie wykorzystać tych materiałów jako dodatkowej przestrzeni na informację lub reklamę? Opakowanie powinno kreować pozytywny wizerunek firmy, a także dostarczać informacji. Nadruk może być wykonany na taśmie papierowej, akrylowej, kauczukowej, polipropylenowej, na folii stretch, ale również na samych kartonach do pakowania, na reklamówkach jednorazowych i foliopakach.

Dobre opakowanie działa równie dobrze, co reklama w telewizji lub internecie, może przyciągać uwagę, wzbudzać zaufanie i wywoływać pozytywne wrażenie. Nadruk na firmowych opakowaniach to doskonała przestrzeń na skuteczną i efektywną reklamę, która łączy w sobie estetykę i funkcjonalność.

Produkty z nadrukowanym logo, nazwą firmy lub hasłem reklamowym to wizytówka, dzięki której marka może stać się bardziej rozpoznawalna. Ten funkcjonalny materiał reklamowy może stać się znakomitą częścią marketingowego projektu. Nadruki są także nośnikiem istotnych informacji, mogą zawierać wskazówki dla kuriera, a także ostrzeżenia mające na celu ochronę przed uszkodzeniem delikatnego produktu w paczce.

Nadruk można zaprojektować w dowolny sposób, według indywidualnego uznania i potrzeby. Produkty do pakowania z nadrukiem, odzwierciedlają charakter danej firmy, zwiększają zainteresowanie klienta oraz tworzą spójny i estetyczny wizerunek marki, dlatego zawsze warto z takiej opcji skorzystać.

taśmy pakowe z nadrukiem

Odwijacze

Odwijacz, nazwany też wózkiem do taśmy, jest niezwykle pomocnym narzędziem wykorzystywanym w sektorze usług transportowych oraz magazynowych, a także wszelkiego rodzaju hurtowniach. To dozownik, który zapewnia sprawne i wygodne transportowanie oraz odwijanie taśmy poliestrowej, polipropylenowej oraz stalowej. Odwijacz do taśmy poliestrowej pozwala solidnie zabezpieczyć towar, podczas jego transportu czy magazynowania.

Jest prosty w obsłudze i stanowi duże ułatwienie w pracy dla osób zajmujących się pakowaniem. Odwijacz do taśmy polipropylenowej poprzeczny zbudowany jest z dwóch metalowych kręgów, które utrzymując taśmę w odpowiednim położeniu i zapewniają jej prawidłowe działanie. Wózek do taśmy stalowej pasuje do taśm stalowych o szerokości do 19mm oraz średnicy szpuli do 600mm, jego konstrukcja jest solidna, posiada osiem łożysk, które zapewniają sprawne odwijanie taśmy.

Odwijacz jest bardzo praktyczny, wyposażony jest w hamulec, który zapobiega samoczynnemu rozwijaniu się taśmy, zabezpiecza ją także podczas transportu. Koła oraz poręczny uchwyt pozwalają na szybkie i wygodne manewrowanie wózkiem, oraz przenoszenie taśmy w wybrane miejsce do pakowania przesyłek, dzięki czemu praca w magazynach oraz hurtowniach jest bardziej komfortowa.

Konstrukcja odwijacza wykonana jest ze stali pomalowanej proszkowo, co sprawia, że jest urządzeniem solidnym oraz odpornym na wszelkie warunki atmosferyczne. Wszystkie odwijacze wyposażone są w praktyczny pojemnik do przechowywania, w którym można trzymać potrzebne akcesoria, np. napinacze lub zapinki.

odwijacze

Pianki


Pianka polietylenowa to produkt, którego zalety doceniane i wykorzystywane są w wielu branżach. Doskonale sprawdza się jako materiał wygłuszający, izolacyjny oraz zabezpieczający. Pianki polietylenowe są wodoodporne, lekkie i elastyczne. Dzięki swoim właściwościom znakomicie sprawdzają się w transporcie i każdej branży pakowniczej. Pianka polietylenowa idealnie nadaje się do owijania małych, kruchych i podatnych na uszkodzenia przedmiotów. Jest elastyczna, a przy tym bardzo trwała, odporna na rozerwanie oraz uszkodzenia mechaniczne. Przy pomocy pianki polietylenowej wypełnimy przestrzenie pomiędzy przedmiotami, zabezpieczymy dno i boki opakowania, będzie w ten sposób działała stabilizująco i amortyzująco.

Zabezpieczenia piankowe, czyli popularne profile ochronne z pianki polietylenowej stosowane są do ochrony różnego rodzaju delikatnych i wrażliwych na uszkodzenia mechaniczne produktów podczas transportu. Występują w różnych kształtach, w zależności do rodzaju towaru i jego gabarytów. Piankowy profil ochronny zawsze skutecznie zabezpieczy produkt w czasie transportu. Co istotne, pianka jest bardzo lekka. Używając jej, nie musimy obawiać się o to, że zwiększy wagę przesyłki.

W ofercie profili ochronnych znajdziemy kształty pozwalające dopasować piankę do każdego rodzaju produktu, są to klasyczne profile w kształcie litery C, L, U, O, ale także specjalistyczne np. profil PAD dostępny z dwoma rodzajami kleju: z permanentnym lub klejem odrywalnym. Profil Backer ROD, który idealnie sprawdza się jako izolacja, na przykład do szczelin przy drzwiach czy oknach. Profil WS to doskonałe zabezpieczenie szklanych produktów i ochronę szyb. Jego gęsta struktura zapobiega uszkodzeniom i pęknięciom najbardziej delikatnych krawędzi.

profile ochronne

Reklamówki

Reklamówki są powszechnie stosowane w branżach handlowo-usługowych. To jedno z najbardziej poręcznych i uniwersalnych opakowań. Reklamówki są bardzo lekkie, dzięki czemu nie zwiększają wagi produktu w przesyłce. Zabezpieczającą wysyłane przedmioty, chronią je przed wodą, wilgocią oraz zabrudzeniami.

Reklamówki HDPE są wykonane z polietylenu o dużej gęstości, dzięki czemu są bardzo wytrzymałe, odporne na uszkodzenia, przebicia i rwanie się. Materiał HDPE ma doskonałą odporność na większość przemysłowych chemikaliów. Jest odporny na korozję i rozpuszczanie silnych utleniaczy, soli kwasowo-zasadowych i rozpuszczalników organicznych.

Jest niehigroskopijny i ma dobrą wodoszczelną właściwość pary, która może być używana do zabezpieczania przed wilgocią. HDPE ma wysokie właściwości papieropodobne, jest nietoksyczny i bezwonny dlatego w pełni nadaje się do kontaktu z żywnością.

reklamówki

Stretch

W przypadku większych przesyłek, do ich zabezpieczania, mocowania i stabilizowania najczęściej stosuje się folię stretch. Niezależnie od tego, czy pojedyncze paczki mają być przymocowane do palety, czy połączone z innymi paczkami, folia stretch jest często najlepszym wyborem do tego celu. Prawidłowo owinięte paczki zapobiegają przewracaniu się i ześlizgiwaniu się produktu podczas transportu. Ze względu na specyficzne cechy produktów folia stretch dzieli się na kilka rodzajów. W naszej ofercie znajdują się: folia stretch do pakowania maszynowego, do pakowania ręcznego i do owijarek, do kontaktu z żywnością oraz w wersji mini i MINIRAP.

Folia do pakowania ręcznego i do owijarek dostępna jest w rolkach o grubości 23 mic oraz wadze: od 1,5 kg do 3 kg. Waga produktu przekłada się na ilość nawiniętej na rolkę folii. Folia 1,5 kg najlepiej będzie nadawała się do użycia ręcznego, ze względu na wielkość rolki oraz jej niewielką wagę. Folie cięższe będą idealne do pakowania przy użyciu dyspensera, praca z tym urządzeniem będzie bardziej komfortowa i szybsza.

Folia stretch do pakowania maszynowego używana jest do owijania materiałów zbiorczych przy użyciu maszyn pakujących, jest to materiał dedykowany przedsiębiorstwom i firmom produkcyjnym, które na większą skalę zajmują się pakowaniem oraz wysyłką. Jej rozciągliwość wynosi od 150% do 440%. Standardowa szerokość rolki to 50 cm, waga: 13-19 kg, grubość: 7-30 mic. Folia stretch maszynowa stosowana jest w owijarkach automatycznych i dostosowanych do pakowania liniach produkcyjnych.

Folia stretch mini i MINIRAP to dwa najmniejsze i najlżejsze rodzaje folii. Są nawinięte na rolki o szerokości 25 cm – folia stretch mini i 10 cm – folia MINIRAP. Waga tych pierwszych to zaledwie 0,75 kg, a drugich tylko 0,25 kg. Obie są bardzo wygodne, występują w dwóch wersjach kolorystycznej: transparentnej oraz czarnej. Ten rodzaj folii można również kupić w zestawie z rączką ułatwiającą jej nakładanie.

Folia stretch nadaje się do ochrony małych pudełek kartonowych, jak i przesyłek o dużych gabarytach. W ten sposób towary są zabezpieczone przed ześlizgnięciem się z palety, a także niewielkimi uderzeniami. Folia chroni towary przed wilgocią, kurzem i innymi zabrudzeniami. Zadrukowana folia stretch niezawodnie osłania przesyłki przed wzrokiem ciekawskich, to może stanowić ważny argument w zakresie zapobiegania kradzieży, zwłaszcza w przypadku cennych towarów opakowanych.

folia stretch biała

Taśmy

Taśma to praktyczny i uniwersalny produkt, który świetnie sprawdza się w magazynach oraz hurtowniach. Taśma odgrywa ważną rolę w profesjonalnej technologii pakowania: towary mogą być zabezpieczane, wiązane i mocowane na miejscu, od małych pudełek i dużych paczek po kompletne europalety. W naszym szerokim asortymencie oferujemy taśmy pakowe, spinające i specjalistyczne w wielu rozmiarach, dzięki czemu zawsze pod ręką możesz mieć idealny produkt do różnych zastosowań. Przy wyborze odpowiedniego produktu ważne jest, aby dokładnie wiedzieć, jakiego produktu się potrzebuje. Do taśm specjalistycznych, które mają bardzo szerokie zastosowanie zaliczają się taśmy malarskie, lakiernicze, dwustronne, naprawcze, dylatacyjne i tynkarskie.

Taśmy pakowe, nazywane również taśmami klejącymi, znajdują szerokie zastosowanie w przedsiębiorstwach produkcyjnych, magazynach, hurtowniach a także gospodarstwach domowych. W naszej ofercie znajdują się niezawodne taśmy o różnych właściwościach klejących, grubościach i zastosowaniach. Wszystkie dostępne taśmy klejące pochodzą od sprawdzonych producentów, przez co zachowują swoje parametry techniczne, a to jest gwarancją ich wysokiej jakości.

Taśmy specjalistyczne doskonale sprawdzają się w użytku domowym, biurowym, dekoracyjnym, a także w pracach remontowych, naprawczych i tych związanych z majsterkowaniem, występują w wersjach dwustronnych i jednostronnych. Specjalistyczne taśmy samoprzylepne dwustronne nadają się do łączenia ze sobą takich materiałów jak: szkło, tworzywa sztuczne, papier, karton. Dobrze współpracują również z różnymi powłokami ściennymi.

Specjalistyczne taśmy naprawcze jak sama ich nazwa wskazuje, używa się ich do naprawiania i łączenia ze sobą najróżniejszych elementów. W poważniejszych pracach służą do łączenia rur, przewodów, elementów instalacji hydraulicznych. Pełnią jednocześnie rolę uszczelnienia.

W hurtowniach i magazynach niezbędne są także taśmy spinające umożliwiające bezpieczny transport towarów lub ich przechowywanie. To niezbędne akcesorium umożliwiające bezpieczny transport towarów lub ich przechowywanie w magazynach. Przy ich użyciu można w łatwy sposób opasać, spiąć ze sobą i przytwierdzić do danego podłoża (np. palety) najróżniejsze materiały. Taśmy różnią się materiałem, z którego zostały wykonane i który najlepiej sprawdza się w określonych warunkach. Cechują się dużą wytrzymałością, elastycznością oraz odpornością na warunki zewnętrzne. Taśmy spinające stosowane są do łączenia najróżniejszych materiałów np. palet.

taśmy spinające

Urządzenia do pakowania

Folia jeśli jest odpowiednio rozciągnięta spełnia funkcję zabezpieczającą i stabilizującą przesyłki. Dla prawidłowego zabezpieczenia ładunku oraz zwiększenia komfortu pracy, najlepiej jest użyć dyspensera taśmy pakowej lub do folii stretch. Z kolei w ramach ręcznego systemu zapinania taśm, gdzie oprócz zapinki potrzebne jest urządzenie ręczne najlepiej sprawdzą się napinacze lub paskowacze. Te pomocne urządzenia umożliwiają ponowne naprężenie taśmy, co jest przydatną opcją, szczególnie w przemyśle drzewnym, ponieważ materiał często zmienia swoją objętość.

Paskowacze i napinacze ułatwiają spięcie ze sobą dwóch końców różnorodnych taśm. W ten sposób, łatwo i szybko, zabezpieczyć można przesyłki na czas transportu. Służą do naciągania taśm spinających: taśmy PP (polipropylenowej), taśmy PET (poliestrowej) lub taśmy stalowej i łączeniu ich za pomocą zapinek. Najbardziej uniwersalnym urządzeniem jest napinacz, który zabezpiecza taśmę zapinkami drucianym lub plastikowymi, w zależności od wagi ładunku. Natomiast w paskowaczu zazwyczaj stosuje się zapinki metalowe.

Urządzenia do spinania taśmy polipropylenowej można stosować do taśm PP o różnej grubości. Pozwala na precyzyjne i zgodne z potrzebami napięcie taśmy. Można go używać zarówno w orientacji pionowej, jak i poziomej. Natomiast urządzenia do taśmy stalowej idealnie nadają się do bandowania ładunków o dużym ciężarze. Zapewniają właściwe napięcie taśmy i niezawodne zabezpieczenie nawet w wymagających warunkach, gdzie działają duże obciążenia.

Napinacz do taśmy poliestrowej

Woreczki

Małe woreczki foliowe zapinane strunowo są idealne do pakowania drobnych przedmiotów, takich jak kołki, śruby czy biżuterii. Woreczki strunowe wprowadzają niezbędny porządek i zapobiegają zaginięciu małych przedmiotów. Niezależnie od tego, czy do wysyłki, czy do łatwiejszego przechowywania: woreczki strunowe są praktyczne i pomocne.

Dostępne są w różnych rozmiarach, więc znajdą zastosowanie w wielu branżach, a zamek typu ZIP oszczędza w praktyce czas oraz daje możliwość wielokrotnego zamykania. Torebki strunowe są bezwonne i bezpieczne do użytku w przemyśle, biznesie i gospodarstwach domowych. Zawartość woreczka strunowego przy prawidłowym zamknięciu jest chroniona przed kurzem i brudem oraz wilgocią przez długi czas.

woreczki strunowe

Zapinki

Zapinki stanowią uzupełnienie taśm spinających, dzięki swojej budowie eliminują możliwość przesuwania się taśmy, gwarantując tym samym odpowiednie zabezpieczenie pakowanego towaru. Zapinki stabilizują i umożliwiają właściwe naprężenie taśm w bezpieczny i solidny sposób, łączą taśmy polipropylenowe (PP) i poliestrowe (PET). Są bardzo wytrzymałe i łatwe w użyciu. Rodzaj zapinki dopasowuje się do rozmiaru taśmy spinającej, mocuje ręcznie lub przy użyciu odpowiedniego paskowacza.

Wyróżniamy trzy podstawowe zapinki: metalowe, druciane oraz polipropylenowe. Zapinka metalowa wykonana jest z twardej i grubej blachy, zapinka druciana z wytrzymałej stali galwanizowanej, jej budowa została tak wyprofilowana, aby podczas spinania dokonywało się samozaciskanie taśmy. Zapinki metalowe i druciane stosuje się do mocowania towarów ciężkich, plastikowe natomiast przeznaczone są do niewielkich i lekkich ładunków, do 100kg.

Zapinki druciane są uniwersalnym akcesorium, są bardzo wygodne w użyciu. Stosuje się je do spinania ręcznego. Z kolei zapinki metalowe stosowane do taśmy PP wyposażone są w wypustki, które unieruchamiają taśmę oraz zabezpieczają ją przed wysunięciem lub przemieszczeniem. Zapinki polipropylenowe, wykorzystuje się zarówno w pakowaniu automatycznym, jak i ręcznym. Wszystkie z tych akcesoriów swoją szerokością dostosowane są do parametrów taśm dostępnych na rynku.

Wybierając określony model, należy zwrócić uwagę na ewentualne ograniczenia użycia związane z wagą towaru. Wszystkie oferowane przez nas produkty wykonano z wysokiej jakości materiałów, dzięki czemu z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

zapinki metalowe

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium