• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Bezpieczne pakowanie paczki 1
Bezpieczne pakowanie paczki

Spis treści

Jak bezpiecznie zapakować paczkę?

Rynek związany ze sprzedażą na odległość rozwija się bardzo dynamicznie. Dbanie o bezpieczeństwo paczek w transporcie jest bardzo ważnym elementem handlu. Chodzi nie tylko o minimalizowanie uszkodzeń towaru. Trzeba na to spojrzeć również od strony obsługi klienta i budowania zaufania do marki.

Mając to na uwadze, korzystamy ze sprawdzonych produktów do pakowania. Ich właściwy dobór i jakość mają największy wpływ na finalne zadowolenie klienta. Jak zatem bezpiecznie zapakować paczkę na czas transportu? Opcji jest co najmniej kilka. Dziś skupimy się na dwóch podstawowych i niezbędnych – taśmie pakowej i folii bąbelkowej.

Taśmy pakowe

Taśmy zużywamy stosunkowo dużo. Większość towarów przesyłana jest w kartonowych pudełkach – również tych dość ciężkich. Taśmy pakowe są idealnym produktem spajającym i zabezpieczającym pudełko podczas transportu. Choć oczywiście dobrze przylegają nie tylko do powierzchni wykonanych z tektury.

Taśmy pakowe – zwróć uwagę na klej

Wybierając taśmy pakowe uwagę trzeba zwrócić przede wszystkim na rodzaj kleju, który został użyty na powierzchni czepnej. Szczegółowo pisaliśmy o tym w tym artykule. Teraz dość wspomnieć, że najlepszym rozwiązaniem do lekkich paczek są taśmy pakowe akrylowe. Natomiast, jeśli mamy do czynienia z cięższymi przedmiotami, powinniśmy sięgnąć po taśmy pakowe kauczukowe. Kauczuk naturalny jest jedną z najbardziej niezawodnych substancji stosowanych jako klej.

Taśmy pakowe w kolorze

Nie jedna osoba na pewno zwróci uwagę na kolorowe taśmy pakowe. To doskonałe rozwiązanie, kiedy szczególnie dbamy o estetykę naszych przesyłek. Pośród wielu odcieni bez wątpienia znajdzie się taki, który będzie dobrze korespondował z szatą graficzną firmy lub produktów.

Folie bąbelkowe

Drugim, bardzo ważnym i często stosowanym materiałem są folie bąbelkowe. Są wręcz niezastąpione, kiedy przesyłamy delikatne, wrażliwe na uszkodzenia przedmioty. Powietrze zamknięte w foliowych pęcherzykach pełni rolę amortyzatora. W folie bąbelkowe można zarówno owinąć rzeczy, jak i wyłożyć nimi wnętrze paczki. Co ważne, folie bąbelkowe wykonane są polipropylenu, który wykazuje właściwości „czepne”. Dzięki temu można mieć pewność, że materiał będzie dokładnie przylegał do przedmiotu, który został nim owinięty.

Folie bąbelkowe – wybierz tę odpowiednią

Wybierając folię bąbelkową, warto pamiętać, że dostępna jest w kilku wariantach. Do małych przedmiotów doskonale posłuży tzw. „mały bąbel”. Zresztą to jej najbardziej popularna wersja. Większe gabaryty można zabezpieczyć folią „duży bąbel”. Nie zapominajmy również o bardziej specjalistycznej wersji folii bąbelkowej, którą wyróżnia kolor. Jest to różowa folia bąbelkowa, dedykowana do pakowania sprzętu elektronicznego. Odznacza się pożądanymi właściwościami antystatycznymi.

Gotowe opakowania z folią bąbelkową

Jeśli przesyłamy małe przedmioty, które chcemy dobrze zabezpieczyć, do dyspozycji mamy również gotowe koperty bąbelkowe. To świetne rozwiązanie, które przyspiesza proces pakowania. Do wyboru mamy wiele różnych rozmiarów i kształtów tego typu kopert.

Wszystkie produkty, o których pisaliśmy, znaleźć można oczywiście w naszej standardowej ofercie. Zapraszamy na zakupy do naszego e-sklepu.

Komentarze do wpisu (1)

11 lipca 2019

Bardzo fajny poradnik dotyczący zabezpieczania produktów na czas transportu. Wiele osób nie ma świadomości tego, co dzieje się z ich przesyłką podczas transportu i później zawartość dociera mocno uszkodzona.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium