• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Dyspensery do folii i taśm 2
Dyspensery do folii i taśm

Dyspensery do folii i taśm. Czym są, jaką rolę pełnią i co warto o nich wiedzieć?

Spis treści

Proces pakowania dowolnego towaru może być powolny i czasem wręcz skomplikowany lub prosty, szybki i przyjemny. Wszystko zależy do tego, czy zajmujące się nim osoby dysponują w pracy odpowiednimi urządzeniami wspomagającymi pakowanie. Jednymi z takich właśnie urządzeń są dyspensery do folii i taśmy klejącej. Co warto o nich wiedzieć?

Czym są dyspensery do taśm i kiedy warto z nich korzystać?

Dyspenser do taśmy to urządzenia powstałe jako narzędzia wsparcia w procesie oklejania i pakowania. Ich budowa różni się znacząco w zależności od konkretnego przeznaczenia, a tym samym od rodzaju taśmy, z którą domyślnie mają współpracować. Inaczej bowiem wyglądają dyspensery do klasycznych taśm biurowych, a inaczej dyspensery do taśmy malarskiej. Rodzaj taśmy determinuje nie tylko ich budowę, rozmiar i wagę, ale też wpływa na sposób działania. Właśnie z tego powodu dyspensery do taśmy pakowej oraz każdej innej taśmy polipropylenowej stosowanej w procesie pakowania charakteryzują się niską wagą (niezbędne przy pracy przez dłuższy czas), dużą trwałością (jednym z wyznaczników ich jakości) oraz łatwością obsługi. W jakich warunkach dyspensery takie sprawdzają się najlepiej?

Dyspensery do taśm mogą być stosowane z powodzeniem bez względu na okoliczności, jednak ich używanie szczególnie uzasadnione jest w przypadku wszelkiego typu magazynów czy sortowni, w których pakowanie przedmiotów odbywa się często lub nawet ciągle. W takich okolicznościach dyspensery taśm stanowią rozwiązanie ogromnie usprawniające całą pracę, wpływające na skrócenie czasu niezbędnego na oklejenie danej partii towaru, a przy tym pozwalające zminimalizować wysiłek niezbędny do realizacji tego typu zadania.

Czemu służą i jaką rolę pełnią dyspensery do folii?

Dyspensery do folii tu urządzenia pełniące rolę identyczną do tej, jaką pełnią dyspensery do taśm. Ich zadaniem jest wspomaganie w procesie pakowania i owijania w folię, przy czym głównie w folię typu strecz – produkt o wyjątkowo uniwersalnym zastosowaniu. Podobnie też jak w przypadku dyspenserów do taśmy, dyspensery do folii różnią się od siebie w zależności od konkretnego przeznaczenia. W obrębie tej kategorii dostępne są więc duże, solidne dyspensery do folii ustawiane między innymi na płaskich powierzchniach (np. na sklepowej ladzie) oraz małe i lekkie dyspensery idealnie sprawdzające się na przykład w magazynach, gdzie wspomagają proces tzw. paletowania, czyli pakowania towaru ułożonego na paletach.

Komentarze do wpisu (2)

10 lipca 2019

Niby takie zwyczajne narzędzie, które można znaleźć w każdym sklepie czy magazynie, a nikt nigdy nie wie jak to działa i w jaki sposób powstaje. Bardzo fajny wpis, pozdrawiam!

20 grudnia 2019

U nas dyspensery do folii i taśm są niezastąpione. Wysyłamy kilkadziesiąt a czasami nawet kilkaset paczek tygodniowo, więc nie wyobrażam sobie robienia wszystkiego ręcznie. Bardzo ciekawy wpis, bo szczerze powiedziawszy nie miałam pojęcia w jaki sposób powstają te produkty. Pozdrawiam!

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium