• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Kopert bąbelkowe informacje 2
Kopert bąbelkowe informacje

Rodzaje i rozmiary kopert bąbelkowych

Spis treści

Koperty bąbelkowe to obecnie prawdopodobnie najpopularniejsza metoda pakowania produktów w sprzedaży wysyłkowej i nie tylko. Tania i niezawodna w zabezpieczaniu delikatnego asortymentu koperta bąbelkowa, doskonale amortyzuje wszelkie wstrząsy podczas transportu, chroniąc tym samym produkty przed uszkodzeniami mechanicznymi. Sprawdźmy, jakie rodzaje oraz rozmiary kopert bąbelkowych są obecnie dostępne na rynku.

Budowa koperty bąbelkowej

Koperta bąbelkowa składa się najczęściej z dwóch warstw – zewnętrznej foliowej lub papierowej oraz wewnętrznej wyłożonej polipropylenową folią bąbelkową. Obie warstwy są ze sobą łączone za pomocą mocnego zgrzewu, co eliminuje ryzyko rozdarcia koperty oraz zapewnia doskonałą ochronę nawet dla ciężkich przedmiotów posiadających ostre krawędzie. Folia zbudowana z dużej ilości małych komór wypełnionych powietrzem pozwala nie tylko na odpowiednią amortyzację wstrząsów i uderzeń, ale również chroni zapakowane w ten sposób produkty przed wilgocią.

Rozmiary kopert bąbelkowych

Rozmiary kopert bąbelkowych dostępnych obecnie na rynku są bardzo zróżnicowane, co pozwala na ich użycie do pakowania różnych gabarytowo przedmiotów. Dzięki bogatej palecie tego rodzaju produktów, można idealnie dopasować rozmiary kopert bąbelkowych do wielkości pakowanego produktu. Do niewielkich przedmiotów wystarczą małe koperty, natomiast do dużych przesyłek, np. w postaci dokumentów, doskonale sprawdzą się koperty A4, posiadające oznaczenie F/16. Do pakowania dużych przedmiotów niezbędna okaże się również koperta H/18 (wymiary zewnętrzne 290 x 370 mm.) Koperty bąbelkowe o wymiarach wewnętrznych 16 cm będą wystarczające do zapakowania np. płyty CD lub biżuterii, natomiast nieco większe o wymiarach od 21 cm do 26 cm będą idealne do zabezpieczenia m.in. książek.

Wybierając rozmiary kopert bąbelkowych należy przede wszystkim kierować się podanymi rozmiarami wewnętrznymi tego rodzaju opakowań. Pozwoli to właściwie dopasować format koperty do konkretnego produktu. Standardowo kopertom bąbelkowym nadaje się następujące oznaczenia: A11, B12, C13, D14, E15, F16, G17, H18, I19, K20 oraz CD23.

Rodzaje kopert bąbelkowych

Najpopularniejsze obecnie rodzaje kopert bąbelkowych to bez wątpienia te wykonane z papieru pakowego. Wykorzystany w nich materiał zapewnia kopertom dużą wytrzymałość oraz solidność wykonania, dzięki czemu transportowany przedmiot jest w pełni bezpieczny. Papier użyty do produkcji takich kopert jest o wiele mocniejszy niż ten używany w standardowych kopertach pocztowych. Oprócz wytrzymałej warstwy zewnętrznej koperty, dużą rolę odgrywa również warstwa wewnętrzna wykonana z wodoodpornego i paroszczelnego materiału. Jest ona bezpieczna dla człowieka, a sama folia polipropylenowa jest często stosowana do pakowania żywności.

Bez względu na rozmiary kopert bąbelkowych, każda z nich posiada solidny pasek zamykający, pokryty warstwą mocnego kleju. Pozwala on na szczelne zamknięcie koperty, zapobiegając w ten sposób przypadkowemu lub celowemu otwarciu przesyłki bez pozostawienia na niej widocznych śladów.  

Jesteśmy pewni, że po przeczytaniu naszego artykułu bez problemu wybierzesz potrzebny Ci rozmiar kopert bąbelkowych, zapraszamy do zakupów! Przygotowując naszą ofertę wzięliśmy pod uwagę zarówno najbardziej standardowe wymiary kopert bąbelkowych, jak i te mniej spotykane, dlatego na pewno znajdziesz to, czego aktualnie potrzebujesz.

 

Komentarze do wpisu (2)

27 sierpnia 2019

Bardzo często korzystam z kopert bąbelkowych. Wysyłam w nich różne produkty, od książek po ubrania i jeszcze nigdy mnie nie zawiodły. Nie wiedziałam, że do ich wykonania używa się paroszczelnego materiału. Fajny wpis. Pozdrawiam!

20 grudnia 2019

Ja pracując na magazynie bardzo często mam okazje pakować przedmioty w koperty bąbelkowe, ale nigdy nie zastanawiałam się w jaki sposób się je wykonuje. Bardzo ciekawy artykuł!

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium