• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Najpopularniejsza folia stretch 2
Najpopularniejsza folia stretch

Folia stretch 23 mic – najpopularniejsza na rynku

Spis treści

 

Seria przypadkowych odkryć sprawiła, że dziś, na masową skalę możemy korzystać z folii stretch. Zaczęło się od wynalezienia polietylenu w 1898 r. przez niemieckiego chemika. Zanim doszło do wytwarzania z niego folii i seryjnej produkcji tego materiału, musiało minąć jeszcze ponad 70 lat.

 

Polietylen i folia

W zasadzie dopiero od 1976 roku możemy mówić o takiej folii stretch, jaką obecnie znamy. Cała seria odkryć i późniejszych eksperymentów sprawiła, że rozciągliwy materiał o grubości tysięcznych części milimetra jest aż tak wytrzymały. To polietylen nadaje foliom wszystkie ich pożądane cechy. Jest termoplastyczny, odporny na działanie wysokich temperatur, bardzo elastyczny, a przy tym wytrzymały. Poza tym, co ważne, jest dość lepki, a to ułatwia pakowanie. Obecnie, aż 70% folii produkowanych z polietylenu to właśnie folie stretch.

 

Grubość folii stretch

Używanie folii stretch, szczególnie na większą skalę, sprawia, że większą uwagę trzeba zwrócić na jej parametry. To od nich zależy wybór właściwego materiału. Najistotniejszymi parametrami w przypadku folii stretch są jej wytrzymałość i rozciągliwość. W tym kontekście najistotniejsza jest grubość folii. W oznaczeniach tej wartości najczęściej znajdziemy brytyjską wersję jednostki – mic czyli mikrony. Rzadziej używa się oznaczenia z układu SI μm czyli mikrometrów. Oczywiście to jedynie kwestia symboli. W obu przypadkach, jeśli chodzi o grubość, mamy do czynienia z tysięcznymi częściami milimetra.

Które najbardziej popularne?

Przyglądając się dostępnym produktom, naszą uwagę na pewno zwrócą te, które są najczęściej oferowane. Duża dostępność konkretnych produktów na rynku świadczy o tym, że wielu odbiorców akurat z nich korzysta. A zatem są to produkty sprawdzone i uniwersalne w kontekście różnorodnej działalności. Na podstawie tej prostej analizy rynkowej zobaczymy, że najpopularniejszą i najczęściej kupowaną jest folia stretch 23mic.

Powiedzieć, że 23 mic to grubość idealna jest na pewno dużą przesadą. To przecież od celów, do jakich folia będzie przeznaczona, zależy wybór właściwego produktu. Każdy zatem musi sam dostosować parametry materiału do indywidualnych potrzeb. Na pewno 23 mic jest folią najbardziej uniwersalną spośród produkowanych na rynku.

 

Atuty folii o grubości 23 mic

Dlaczego folia stretch o grubości 23 mic jest tak chętnie wybierana? Po pierwsze, akurat przy tej grubości, rozciąganie folii jest na dość wysokim poziomie. Po drugie, jest to folia bardzo wytrzymała, co w zupełności wystarcza, jeśli nie używamy jej do specjalistycznych zadań. Te wszystkie parametry sprawiają, że folia stretch o grubości 23 mic jest jedną z najbardziej wydajnych na rynku, biorąc również pod uwagę relację ceny do finalnego zużycia materiału.

Folia stretch 23mic dostępna jest w rolkach o różnej wadze – od 1,5 kg do 3 kg – przy czym 1 kg folii o szerokości 50 cm przekłada się na ok. 95 m bieżących. W ofercie OpakSystem jest zarówno folia ręczna jak i folia stretch maszynowa. Można kupić również zupełnie niewielkie rolki o szerokości zaledwie 10 cm, ważące jedynie ćwierć kilograma – to folia stretch mini MINIRAP 23 mic. W tym artykule można przeczytać znacznie więcej o jeszcze innych rodzajach folii stretch i ich zastosowaniu.

Komentarze do wpisu (2)

12 lipca 2019

Znam ten produkt bardzo dobrze, często wykorzystuje go w pracy. Folia jest dość gruba i bardzo wytrzymała więc można w nią pakować różne rzeczy. Gorąco polecam!

29 sierpnia 2019

Folia stretch to bardzo przydatny produkt zwłaszcza przy przeprowadzkach. Zabezpiecza meble przed zarysowaniami i uszkodzeniami w transporcie. W przeciwieństwie do taśmy nie pozostawia śladów na przedmiotach w nią owijanych. W domu zawsze mam w zapasie rolkę takiej taśmy, bo nigdy nie wiadomo, kiedy może się przydać!

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium