• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Zastosowanie folii stretch 1
Zastosowanie folii stretch

Folia stretch – do czego jej używać?

Spis treści

Folia stretch to niezbędny materiał wykorzystywany w firmach zajmujących się transportem, spedycją, logistyką, a także w różnych zakładach produkcyjnych, które dystrybuują swoje produkty. Dzięki niej można szybko zabezpieczyć i połączyć to, co przewozimy – w zasadzie niezależnie od skali. Mogą być to zarówno duże palety, jak i niewielkie kartonowe paczki.

Zabezpieczenie palet i przesyłek

Folii stretch używa się przede wszystkim do zabezpieczania ładunków paletowych. Nieocenione są tutaj jej walory stabilizujące ładunek. Tak przygotowane palety oczywiście łatwiej jest transportować, ale i magazynować. Dzięki zastosowaniu folii mamy pewność, że to, co ustawione na palecie, będzie jednocześnie chronione przed wilgocią, brudem i kurzem.

Jeśli chodzi o mniejsze przedmioty i paczki, folia stretch pełni tu przede wszystkim rolę ochronną. Używając jej można także łatwo pogrupować kilka przedmiotów – o różnych kształtach i wymiarach. To szczególnie przydatne w firmach zajmujących się spedycją lub w przypadku sprzedawców wysyłających wiele przedmiotów do jednego odbiorcy.

Folia stretch do pakowania nadaje się idealnie. Warto zaznaczyć, że spośród produktów możemy wybrać wersje do pakowania ręcznego lub folię stretch do owijarek.

 

Kiedy liczy się dyskrecja

 

Najczęściej używanym produktem jest folia stretch przezroczysta o grubości 23 mic. W Opak System kupić ją można w kilku wersjach:

Jak widać, poszczególne warianty różnią się ciężarem rolek, a zatem ilością nawiniętej folii.

Poza folią przezroczystą, dostępne są również produkty w dwóch innych wersjach kolorystycznych – białej i czarnej. Ten typ folii gwarantuje dokładne krycie. Używany jest wtedy, gdy chcemy zabezpieczyć i ukryć zawartość palety lub kartonu przed niepowołanymi osobami. Dwa najbardziej popularne w tej kategorii produkty to:

 

Nie tylko palety i paczki

 

Folia stretch znajduje też szerokie zastosowanie w prywatnym czy domowym użytku. Jest wprost niezastąpiona, jeśli chcemy zabezpieczyć różne przedmioty przed warunkami zewnętrznymi. Z powodzeniem można z niej korzystać także w trakcie przeprowadzek.

Często zdarza się, że część przedmiotów przechowujemy w pomieszczeniach czy budynkach, gdzie nie panują tak dobre warunki, jak w domu. Strychy, piwnice, budynki gospodarcze to miejsca, w których rzeczy są dużo bardziej narażone na wilgoć, osiadanie brudu czy kurzu. Właśnie wtedy folia stretch przychodzi nam z pomocą. Pozwala zabezpieczyć nawet delikatne rzeczy przed warunkami zewnętrznymi. Dzięki folii stretch możemy również grupować przechowywane przedmioty. A to z pewnością wprowadza niezbędny porządek w przestrzeni. Pozwala także zaoszczędzić sporo miejsca.

Folie stretch okazują się niezastąpione podczas przeprowadzek. I nie chodzi tutaj tylko o zabezpieczanie kartonów. Doskonale chronią przed otarciami i obiciami powierzchnie mebli, tapicerek. Można nimi okręcić szczególnie delikatne, niewielkie elementy. Bardzo dobrze sprawdzają się do zabezpieczania mebli, które mogą rozsunąć lub otworzyć się w trakcie transportu. Okręcając folią np. szafki, mamy pewność, że nagle otwierające się drzwiczki nie zaskoczą nas podczas przenoszenia mebla.

Folię stretch można też wykorzystać w ogrodzie. Najprostszym przykładem jest użycie jej jako pokrycia szklarni czy inspektów warzywnych. Na pewno nie jeden ogrodnik znajdzie dla niej jeszcze więcej zastosowań. Warto wspomnieć, że często używamy również folii stretch do żywności – zarówno do bezpośredniego owijania, jak i do szczelnego zabezpieczania otworów naczyń.

Do domowego użytku polecamy szczególnie te dwie folie, w bardzo poręcznych w użyciu rolkach:

Komentarze do wpisu (1)

18 lipca 2019

Zdecydowanie potwierdzam. Na co dzień zajmuję się pakowaniem w magazynie wielu rzeczy, a folia to mój niezbędnik. Wykorzystuję ją również do remontu w domu, często kiedy trzeba coś przenieść lub przewiesić, folia ta pozwala na zabezpieczenie przedmiotów.

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium