• (+48) 504 152 907 

  • biuro@opaksystem.pl

Konto Przechowalnia
do kasy suma: 0,00 zł
Taśma pakowa akrylowa, kauczukowa czy papierowa? Którą wybrać? 0
Taśma pakowa akrylowa, kauczukowa czy papierowa? Którą wybrać?

Taśmy pakowe są bardzo powszechnym i jednocześnie wiodącym materiałem opakowaniowym. Pozwalają w szybki i prosty sposób zabezpieczyć daną przesyłkę czy też magazynowane artykuły. Niezwykle poręczne i skuteczne w swoim zastosowaniu, cieszą się dużym uznaniem w wielu branżach. Występują niemalże w każdym gospodarstwie domowym. Wybór taśmy pakowej, może być dokonany spośród 3 wiodących rodzajów. Należą do nich: taśmy pakowe akrylowe, taśmy kauczukowe i taśmy papierowe. Jaki rodzaj taśm pakowych wybrać? Sprawdźmy.

Rodzaje taśm pakowych – charakterystyka produktu

Wymienione rodzaje taśm pakowych użytkowane są w wielu firmach, instytucjach, większych i mniejszych przedsiębiorstwach. Są popularne w każdym miejscu, gdzie mamy do czynienia z wysyłką różnego rodzaju. Dobrze zabezpieczają paczki, koperty czy też inne formy opakowaniowe. Sprawdzają się także w magazynach czy archiwach, skutecznie chroniąc ich wyposażenie.

Przyjrzyjmy się zatem, jaką taśmę wybrać, aby dobrze spełniała swoją rolę.

Taśma pakowa arylowa jest chyba najbardziej popularną taśmą użytku codziennego. Korzystają z niej firmy, biura i gospodarstwa domowe. Charakteryzującym ją materiałem jest polipropylen, odporny na wilgoć, skrajne temperatury i uszkodzenia. Natomiast akryl stanowi doskonały łącznik, zapewniający taśmie dobrą przyczepność z powierzchniami gładkimi, śliskimi i papierowymi. Taśmy pakowe akrylowe sprawdzą się przy opakowaniach kartonowych i foliowych o średnim obciążeniu. Przy tym największym najlepiej zastosować taśmy kauczukowe.

Taśmy kauczukowe nazywane są też solventowymi. Ich warstwą klejącą jest naturalny kauczuk, który słynie z mocnych i solidnych właściwości łączących. Sprawdza się idealnie przy ciężkich pakunkach i w niekorzystnych warunkach, gdzie mamy do czynienia z wilgocią, niską lub wysoką temperaturą. Z powodzeniem taśmy kauczukowe mogą być stosowane podczas transportu czy magazynowania jako trwały materiał zabezpieczający.

Taśmy papierowe są również bardzo znanym produktem opakowaniowym. Ze względu na swój ekologiczny charakter coraz więcej użytkowników taśm pakowych sięga właśnie po ten rodzaj. Wykonane z naturalnych produktów, są poddawane recyklingowy, co sprzyja środowisku. Sprawdzą się podczas sklejania kartonów, paczek czy kopert. To także produkt, który znajduje swoje zastosowanie przy pracach malarskich. Taśmy papierowe w wielu przedsiębiorstwach służą również do tworzenia etykiet. Jest to artykuł, który charakteryzuje się dobrą wytrzymałością i kleistością.

czerwona taśma pakowa

niebieska taśma pakowa

żółta taśma pakowa

Jaką taśmę pakową wybrać?

Wybór taśmy pakowej z pewnością podyktowany będzie potrzebami użytkownika, gabarytami opakowania czy też warunkami panującymi podczas transportu czy magazynowania.

Przy standardowych paczkach i niezbyt dużym obciążeniu sprawdzą się dobrze taśmy pakowe akrylowe. Mają dobrą wytrzymałość, a skrajne temperatury czy wilgoć nie zaszkodzą im.

Natomiast gdy ciężkie przesyłki czy magazynowane artykuły są narażone na niecodzienne warunki i zależy nam na jak najlepszej ich ochronie, to warto zastosować w takim przypadku taśmy kauczukowe. Właściwości łączące i specyfikacja produktu pozwolą zachować najwyższy poziom bezpieczeństwa i odporność na urazy mechaniczne.

Z kolei taśmy papierowe dobrze odnajdą się w roli produktu zabezpieczającego karton o niedużych gabarytach czy kopertę. W pracach malarskich natomiast, będą stanowić dobrą ochronę miejsc, które mają pozostać niezamalowane.

Jak widzimy, wybór taśmy pakowej uzależniony będzie od wyżej wymienionych czynników i celu jej przeznaczenia. Dlatego znając rodzaje taśm pakowych sami zdecydujemy, która idealnie sprawdzi się w naszym zastosowaniu. Opak System dysponuje wszystkimi trzema rodzajami, dostępnymi w różnej kolorystyce z możliwością kupna pojedynczych sztuk jak i zestawów.

niebieska taśma pakowa

zielona taśma pakowa

żółta taśma pakowa

 

Komentarze do wpisu (0)

Kategorie blog
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium